Reklama

Reklama

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

(seriál)
  • Česko Zákon a pořádek (více)
Rozhovor 11 - Danny Pino
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1999–2023), 397 h 21 min (Minutáž: 40–46 min)

Tvůrci:

Dick Wolf

Režie:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (více)

Scénář:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (více)

Hrají:

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (více)
(další profese)

Série(25) / Epizody(560)

Obsahy(1)

Spin-off jednoho z nejdelších a nejúspěšnějších krimiseriálů nejen společnosti NBC - Law & Order. Myšlenka původního seriálu, tedy rovnocenné rozdělení dílu na "část detektivní" a "část soudní", se posouvá ve prospěch práce vyšetřovatelů, i když divák si užije i charizmatických státních zástupců. Special Victims Unit neboli Útvar pro zvláštní oběti je zvláštní oddělení NYPD, které se zabývá řešením případů násilných trestných činů se sexuálním motivem. V Law & Order: SVU ale nejsou hlavní zločiny ani jejich pachatelé. Jsou to muži a ženy s odznakem, kteří se snaží žít své normální životy a chránit svoje blízké před zvěrstvy, která vidí při své práci dnes a denně.

Právě práce s postavami a kvalitní scénáře vynesly tomuto seriálu řadu ocenění, z nichž nejprestižnější jsou Zlatý Glóbus a Emmy pro představitelku detektiva Olivie Bensonové, herečku Marisku Hargitay, která nezůstává nic dlužna proslulosti své matky, Jayne Mansfieldové. (Gemini)

(více)

Videa (38)

Rozhovor 11 - Danny Pino

Recenze (96)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Prvních 12. sérií zcela jednoznačně vytváří nejlepší detektivní partu v dějinách kriminálních seriálů. Žádné mantinely, žádná pravidla a opravdu hodně drsné případy, neskuteční vrazi a záporáci a perfektní scénář. Po odchodu Meloniho měl skončit i seriál, laťka šla bez něj až příliš dolů a neustálé střídání dabérů taky seriálu škodí. Ale jinak jasně moje srdcovka.100%. ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Nejlepší seirál určitě ne, ale je dost kvalitní. Objevuje se v něm ta stará a klasická vyšetřovací technika a zavádí nás to zpět do normálu v dnešním světě CSI. STaví to hlavně na zajímavých a mnohdy hrůzu nahanějících případech a jejich pozdějších vyšetření a odsouzení. JO, má to co dát, ale nejlepší určitě ne. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Táto kriminálna séria patrí do stajne Dicka Wolfa a zaoberá sa zločinmi so sexuálnym motívom. Súhlasím s Geminim a Tylerom v názore, že je to vysokokvalitný a napínavý kúsok, ale prirovnávať to k SE7EN je prisilné. Len mierne nadštandardná tv kriminálka, ktorá v každej epizóde ponúka skvele vybudovanú zápletku s výraznou pointou. Apropo ... MARKÍZA nám ponúka aj ďalšie série a čo sa týka ICE-T, nijak výrazne nevyčnieva. Zatiaľ. Technická poznámka: Milovníkov dobrých krimi upozorňujem na ďalšiu Wolfovu pecku. (8.2.2005) ()

FemmeFragile 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tenhle seriál se dá dívat celé věky a nikdy se neomrzí. Nikdy jsem nebyla seriálový fanoušek, zoufale jsem se nudila už po několika dílech. Až do chvíle, než jsem asi před patnácti lety objevila Útvar pro zvláštní oběti a hlavně Marisku Hargitay. Role Liv Bensonové mě absolutně vzala za srdce tím, jak je v ní vyvážená láska, ochranitelství, pokroucená minulost i smysl pro spravedlnost, to vše zabalené do drsné slupky. Počet dílů, který by u každého jiného seriálu byl nervydrásající asi stejně jako Ordinace v růžové zahradě, je u Útvaru pro zvláštní oběti vyrovnaný tím, jak je každý díl originální a jak v každé sérii jsou dva nebo tři "ještě originálnější" díly, které se člověku vryjí pod kůži (namátkou 911, V utajení, Zebra, díl s Lesákem a samozřejmě únosy Bensonové Williamem Louisem) a vyrovnaností policejní a soudní složky, která kriminálce dodává oproti jiným šmrnc. Zapomenout nesmím ani na vztahovou rovinu, která je decentní a nepřehnaná, ale zároveň geniálně propojuje celé universum a veškeré díly. Oceňuju taky to, že detektivní metody nejsou přitažené za vlasy - žádné hologramy, kouzelné roztoky, které seberou DNA třeba i ze vzduchu, a zvětšení a zaostření fotky z kamerového systému s původní velikostí 2x3 pixely na 8K, odkud se pachateli dají spočítat i chlupy na bradě. Tyhle polosci-fi kriminálky vážně nesnáším a jen podporují důvody, proč mám tolik ráda Zákon a pořádek. Jsem zvědavá, jestli mě za dalších patnáct let přestane bavit, ale obávám se, že spíš asi ne. ()

pravo 

všechny recenze uživatele

Kriminálky zbožňujem a táto patrí medzi tie najlepšie, aké je možné vidieť. Detektív Elliot Stabler (Christopher Meloni) a detektívka Olívia Benson (Mariska Hargitay) si veľmi rýchlo získali moju priazeň a prípady, s ktorými prichádzajú do styku vo mne vždy vzbudia hnev na svinstvo, čo sa odohralo alebo mohlo odohrať. Ešte nakoniec spomeniem postavu, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie a to detektív Fin Tutuola stvárnený pomerne známym Ice-T. ()

Galerie (5 269)

Zajímavosti (19)

  • Rafael Barba (Raúl Esparza) zásadně neřídí auto. Členové týmu na to párkrát naráží vtipy o Uberu. (TaNya_)
  • V epizodě si scénáristé či sám Ice-T neodpustili vtípek týkající se jeho manželství s Coco Austin. Ve scéně, kdy detektivové odhadují velikost prsou jedné z obětí, Stabler (Christopher Meloni) odhadne její velikost prsou jako C, ale Tutuola (Ice-T) jej opraví: „D, I got a good eye.“ („D, mám to v oku“). Je to odkaz na skutečnost, že Coco Austin má právě tuto velikost prsou. (velkyvezir)

Související novinky

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Ve věku třiaosmdesáti let odešel americký na Oscara nominovaný herec Burt Young, mnohým fanouškům známý zejména svou rolí Paulieho Pennina z populární série filmů o Rockym Balboovi. Deníku New York… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)

Reklama

Reklama