Reklama

Reklama

Příběhy ze záhrobí - Série 6 (1994) (série)


Staired in Horror (S06E09)

(epizoda)
Horor / Fantasy / Komedie / Thriller / Povídkový
USA, 1994, 24 min

Obsahy(1)

Zločinec Clyde uteká temnou nocou pred mužmi zákona. Sú mu tesne za pätami. Na poslednú chvíľu sa mu podarí nájsť úkryt v južanskej vile, kde žije opustená stará vdova Charbonnet. Tá mu poskytne útočisko. Namiesto vďaky sa ju pokúsi zavraždiť a okradnúť. Clyda však definitívne vyradí z hry smrtiaca kliatba, ktorú na dom uvrhol Charbonnetin manžel. (MM_Ramone)

(více)

Recenze (4)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(14.12.1994) Southern gothic epizoda, kterou má na svědomí Stephen Hopkins, režisér páté Noční můry z Elm Street, Predatora 2 a akčního krimi-thrilleru Judgment Night, známého především díky crossoverovému soundtracku, na němž spojili síly přední rockoví a rapoví umělci své doby. Hopkins má v rámci Tales na kontě už povedený Abra Cadaver ze třetí série, obsahující chybičku, kterou divák díky pikantním okolnostem, odehrávajícím se v tu chvíli na obrazovce, napoprvé většinou neodhalí. Staired in Horror je méně nápadný, ne tolik zběsilý kousek. Sází hlavně na atmosféru, která je od samého začátku vynikající. Příběh se odehrává kdesi na buranském Jihu, ve starém domě, jenž pamatuje lepší časy a skrývá dávnou kletbu, související s tamním schodištěm. Příjemný díl, z něhož vám asi nejvíc utkví v paměti fenomenální, vpravdě ikonický konec. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí deviata epizóda zo šiestej série nesie názov "Staired in Horror" (Schodisko hrôzy). V roku 1994 ju natočil režisér Stephen Hopkins. Zločinec Clyde uteká temnou nocou pred mužmi zákona. Sú mu tesne za pätami. Na poslednú chvíľu sa mu podarí nájsť úkryt v južanskej vile, kde žije opustená stará vdova Charbonnet. Tá mu poskytne útočisko. Namiesto vďaky sa ju pokusí zavraždiť a okradnúť. Clyda však definitívne vyradí z hry smrtiaca kliatba, ktorú na dom uvrhol Charbonnetin manžel. ***** ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Po schodech se proběhnu, se šerifem vyběhnu. Starou bábu políbím, sám sobě se znelíbím." Když je někdo chlap v nejlepších letech, drsný psanec a desperát v rozpuku, byť aktuálně již jednou nohou na šibenici (neb šerif kupodivu nemá pochopení pro prznitele své nezletilé dcery), nabídka kvalitního sexu od čerstvě exhumované babice ho moc nepotěší. Prolhaného zlosyna nepotěšil (na rozdíl ode mě) ani ten zatraceně zatuchlý jižanský barák, nad kterým se vznášela kletba nasraného paroháče, pěkně zlomyslná a se strašidelnými následky. Jo jo. Zajímavě fungující schodiště, rád bych taky vyzkoušel! Kterým směrem? To neprozradím :-). A kolik schodů je třeba vylézt (sestoupit) pro optimalizaci kultury pohlavního styku? Pět. ()

Reklama

Reklama