Příběhy ze záhrobí

• USA Tales from the Crypt (více)
Horor / Fantasy / Komedie / Thriller / Povídkový
USA, (1989–1996), 40 h 57 min (Minutáž: 20–39 min)

Tvůrci:

Steven Dodd

Režie:

Walter Hill, Robert Zemeckis, Richard Donner, Howard Deutch (více)

John Kassir, William Sadler, Marshall Bell, Larry Drake, Joe Pantoliano, Billy Zane, Richard Thomas, Lela Rochon, Tim Roth, Amanda Plummer, Timothy Dalton (více)

Série(7) / Epizody(93)

Strážce krypty uvádí příběhy, ve kterých není nouze o černý humor a překvapivé pointy... Seriál se natáčel v letech 1989 - 1996 a vzniklo na 93 epizod. Drtivou většinu z nich produkovala pětice Richard Donner, Joel Silver, David Giler, Walter Hill a Robert Zemeckis. (5150)

Matty

Kvalita jednotlivých epizod je dosti různorodá, v globálu se však jedná o pozoruhodný počin, nepatrnou měrou rozšiřující vaše znalosti o několika slavnějších režisérech a hercích. Žádné z epizod nechybí drsná a obvykle morbidně vtipná pointa, mnohdy je bohužel právě ona jediným důvodem, proč se dodívat do konce. Kromě samotných povídek mě několikrát pobavily také jim předcházející řeči strážce krypty, z nichž je nejlépe patrné, komu je celý seriál určen (a samozřejmě tím nemyslím děti, jako které diváky s chutí oslovuje). Níže uvádím kratší komentáře k epizodám, které mají největší zásluhu na mém finálním hodnocení: Hoj, ty Štědrý večere “Veselá Vánoce, ty hajzle!“ Mamča vraždí tatíka, dcerka čeká Santíka a venku se potuluje psychopatický magor, který s sebou nenese dárky, nýbrž smrt. Nádherně brutální začátek svátečního večera, takové mile morbidní zpestření příliš poklidné rodinné idylky. Vskutku přidrzlé popření tradičních vánočních hodnot. Scény děsivě hororové střídají scény děsivě vtipné, jako celek to přitom funguje až překvapivě dobře. Prospěl by méně otevřený konec a redukce množství zabouchnutých dveří. Televizní teror Poměrně originální námět, který má obzvlášť dnešní společnosti, zaujatě sledující všechny ty přiblblé reality show, hodně co říct. Škoda, že všechny záběry uvnitř domu nejsou pro intenzivnější hororový zážitek snímány televizní kamerou. Ačkoliv je hlavním hrdinou arogantní hajzl, nenáviděný všemi svými kolegy, držel jsem mu po celou dobu palce, což ovšem neznamená, že bych se škodolibě nezasmál poslední větě: „Horton Rivers… Live“. Černý humor autorů jest rovněž patrný z jedné infantilní reklamy, kterými je tento masakr v přímém přenosu během vysílání pravděpodobně prokládán. Věc, která přichází z hrobu -„Jedno přikázání říká „nezabiješ““ -„Na to seru“ Příběh, který má od prvních minut úžasný spád. Je vtipný i strašidelný, je výborně obsazený (Miguel Ferrer se pro role bezcitných sviňáků narodil) a díky „zoufalé manželce“ Teri Hatcher i proklatě sexy. Ano, i takovouto podobu nejspíš může mít láska až za hrob… pokud narazíte na tu správnou nevidomou starou Indiánku. Kormanův problém „Maminka říkala, že si nesmíme hrát ve staré ledničce“ . Kreslíř těžký úděl má, zvlášť s podobnou fúrií na krku. V napjatém očekávání, kdy jej zase – s krabičkou pilulek posilujících potenci – navštíví, nedokáže se plně koncentrovat na práci. Proto není divu, že jeho fantazie prchne do ulic, kde si začne žít svým vlastním životem. Ze všech povídek je tato asi nejbarevnější a nejméně hororová, přesto se mi líbila nejvíc. Režisér velice umně pracuje s komikovou nadsázkou a až na nepravděpodobnou romantickou podzápletku se mu daří vyhýbat čemukoli vážnému. Pravda zabíjí Moderní variace na Krásku a zvíře o věcech, které je lepší neznát a o následcích přílišného upínání se na věci budoucí. Velice vtipné. Spousta lahůdkových hlášek (-„Mám trochu nadváhu“ -„Trochu nadváhu… a Hitler byl trochu antisemita“), klasicky morbidní pointa a fajn dojem umocňující Demi Moore. (České názvy jednotlivých epizod pocházejí z překladu Mr. Apache, kterému bych tímto chtěl ještě jednou poděkovat za možnost zhlédnout několik dílů Tales). () (méně) (více)

Djkoma

Shlédl jsem několik dílů před dlouhou dobou a za žádný zázrak ani zklamání jsem tento seriál nepovažoval a tak to jistě zůstane. ()

DaViD´82

Spousta výtečných epizod, kvanta průměrných a také pár vyloženě špatných. Sympatický projekt, na kterém začínala, či se něm vypracovala, řada talentovaných a slavných jmen. Ať již scénáristů, režisérů či herců. Hlavním kladem však je především nezapomenutelný uvaděč s velmi specifickým smyslem pro humor. Příjemný večerníček pro dospělé na páteční večery. Split Second (5/5) Jedna z nejlepších epizod. Lepší o ní nic nevědět a jen se Strážcem Krypty nechat bavit... Podává se totiž dřevorubecká "sushi roll". The New Arrival (5/5) Aťka Janoušková! Pravda zabíjí (4/5) Vypointovaná humorná povídka o jedná věštbě, která se ne a ne vyplnit. Vypilované řízné dialogy jsou hlavním kladem této epizody. Televizní Terror (4/5) Povídka o tom, že dělat přímé přenosy ze strašidelných domů se ne vždy vyplácí. Devět životů (4/5) Úplně první epizoda a hned řádná porce černého humoru. Skvělé zpracování a díky celkovému tempu a nápadům vlastně ani nijak nevadí, že pointa je průhledná již od prvních záběrů. Čtyřstranný trojúhelník (3/5) Popravdě tato epizoda celá stojí a padá s Patricií Arquette. Naštěstí ona to svým charismatem utáhne i navzdory horšímu scénáři a takřka nulové gradaci. Břichomluvec (3/5) Málo humoru, nezajímavě zpracované dobré téma a předvídatelná pointa. Solidní průměr, ale nic víc. People Who Live in Brass Hearses (3/5) Co o tom říci? Dobře zahrané. Kormanův problém (3/5) Splácanina o chlapíkovi, jemuž skrze prášky na impotenci, začnou ožívat postavy z béčkových horrorových komiksů, které ilustruje. Zní to nudně? Tak přesně takový je i výsledek. Nezáživný šedivý průměr. Came the Dawn (2/5) Atmosféru to nemá, humor také ne a ani ta Brooke Shields se nevysvlékne. Smutný důkaz, že i necelá půlhodina může sloužit jako zaručená uspávačka. ()

tron

Svojho času značne kultový seriál kombinujúci nemilosrdný horor s ešte viac neľútostivým čiernym humorom. V takmer stovke epizód sa na poste režisérov, hercov, scenáristov a producentov vystriedal prehnane povedané celý Hollywood. Samozrejme, niektoré epizódy sú slabšie, ale to je jednak normálne a jednak subjektívne - čiže časť, ktorá sa mnohým nebude páčiť, sa práveže ďalším divákom páčiť bude. Hororová klasika televíznej obrazovky, v ktorej si každý nájde svojho favorita (môj je And All Trough The House Roberta Zemeckisa o nepokojnom Štedrom večeri). P.S. Ďakujem, Mr.Apache. ()

Oskar

Strážce krypty přináší čerstvé morbidní příběhy, přímo z kremační pece. Je dobře, že se Příběhy ze záhrobí nesnaží o horrorovost, jejich základním stavebním kamenem je černý humor. ()

Lateef

Měl jsem možnost vidět (zatím) pouze 8 dílů tohoto seriálu, který balancuje na úzké hraně mezi hororem a komedií, ale udělal jsem si o něm dostačující obrázek. Seriál se mi moc líbí, epizody jsou perfektně vypointované, sarkastické, morbidní a zalité patřičnou dávkou krve. Průvodce seriálem - Strážce krypty s hlasem Johna Kassira - je špičkový. Z dosavadních shlédnutých dílů vyzdvihuji nejvýše Televizní teror a Tři už jsou dav. Nadprůměrný a nejlepší hororový seriál, co jsem kdy viděl... ()

Bloody13

Vydařený, dnes již kultovní seriál, který vzniknul podle oblíbených komiksových sešitů. Hltal jsem ho už jako capart v televizi v nočních hodinách. Samozřejmě, ne všechny díly se úplně vyvedly, ale drtivá většina z nich je výborná. Spousta známých jmen jak před kamerou, tak i za ní (Robert Zemeckis, Walter Hill, Tobe Hooper, Richard Donner, Tom Hanks nebo dokonce velký Arnie) se postarala o skvělou zábavu, kterou nám s láskou servíroval hláškující Strážce krypty. Jeho skvělá maska navíc pochází z rukou Kevina Yaghera (maskér Freddyho a Chuckyho). ()

Mr.Apache

Jeden z nejambicioznějších projektů nejen v historii HBO (v podstatě díky němu je dnes tato stanice tím, čím je), ale v historii soukromých televizí vůbec. Seriál, v němž se vystřídal asi největší počet velkých hereckých hvězd. Seriál, který producentsky zaštítili takoví režiséři jako Robert Zemeckis či Richard Donner. Seriál, který nebyl omezen žádnou cenzurou, a tak se v něm objeví více gore a erotiky než bylo do té doby k vidění v jakémkoliv jiném televizním projektu. Seriál, který je dodnes s oblibou citován či parodován v nespočtu filmů, pořadů a jiných televizních seriálů (včetně The Simpsons, samozřejmě). Seriál, který má momentálně na IMDb rating 8,0, na Rotten Tomatoes 86%, a na TV.com 8.8. //// Od samého začátku jsou Příběhy ze záhrobí originálním mixem horroru a komedie, přičemž v některých epizodách má navrch hrůza, v jiných humor, a ve spoustě z nich pak obě tyto ingredience kráčí abych tak řekl ruku v ruce. Původ seriálu lze najít v comicsových magazínech publikovaných v 50. letech (např. Haunt of Fear, The Vault of Horror, ShockSuspen Stories a - jak také jinak - v Tales from the Crypt). Tyto necelou půlhodinu dlouhé epizody mají krom všeho výše jmenovaného ještě jedno eso v rukávu. A tím je vypravěč, jehož osoba spojuje všechny příběhy: Jedinečný a nepřekonatelný CRYPT KEEPER alias Strážce krypty. Do jeho příbytku v hlubinách staré kobky nás za zvuků nesmrtelné Elfmanovy znělky zavádí úvodní sekvence, vysílaná před začátkem každého dílu. Tahle prohnilá a po čertech zábavná zombie kostřička tu na nás vybafne ze své rakve a s nebývalým gustem se ujme průvodního slova. Hlavní devizou Strážce krypty je černý humor. Trefné poznámky a ultimátní hlášky jsou mu pak samozřejmostí. //// Nechci vám lhát. Asi žádný seriál není úplně dokonalý. I mezi Tales se najdou slabší a průměrné kousky, a pozdější řady oproti prvním třem přece jen trochu pokulhávají. Ovšem Crypt Keeperův šarm a (zejména!) nebývalé množství dobrých a nadprůměrných epizod, dávají na jakoukoliv nevyrovnanost rychle zapomenout. //// Mé komentáře k jednotlivým epizodám obsahují jak faktické informace, tak osobní pohled a občas i nějaké to kritické zamyšlení. Můžete je brát jako vodítko při výběru epizod, zároveň k nim však přistupujte obezřetně. Stačí porovnat má hodnocení s hodnocením uživatele strougy, který se ve svém komentáři rovněž zabývá stručným rozborem jednotlivých epizod. Zatímco takový kousek, jakým je Three’s a Crowd z druhé sezóny, ode mne vyfasoval nadšených 5/5, strougy mu udělil pouze jednu hvězdičku a nazval jej jedním z nejhorších dílů celého cyklu. //// Dovolím si zde předložit též seznam třiceti epizod, ve kterých osobně vidím nejvyšší kvalitativní vrcholy seriálu... Takže tady je TŘICET EPIZOD, KTERÉ BYSTE SI NEMĚLI NECHAT UJÍT (řazeno chronologicky): And All Through the House (S01E02), Dig That Cat… He's Real Gone (S01E03), Only Sin Deep (S01E04), Dead Right (S02E01), Three's a Crowd (S02E05), Four-Sided Triangle (S02E09), The Ventriloquist's Dummy (S02E10), Korman's Kalamity (S02E13), Television Terror (S02E16), Carrion Death (S03E02), The Trap (S03E03), Abra Cadaver (S03E04), Top Billing (S03E05), Easel Kill Ya (S03E08), Mournin' Mess (S03E10), Split Second (S03E11), Beauty Rest (S04E05), What's Cookin' (S04E06), The New Arrival (S04E07), Split Personality (S04E11), Forever Ambergris (S05E03), People Who Live in Brass Hearses (S05E05), House of Horror (S05E07), Till Death Do We Part (S05E13), Let the Punishment Fit the Crime (S06E01), The Assassin (S06E08), Comes the Dawn (S06E13), You, Murderer (S06E15), Horror in the Night (S07E05), Cold War (S07E06). //// Závěrem si můžete vyzkoušet malý test, k němuž mě inspirovala jedna ze scének, speciálně natočených pro menu na originálních DVD. Otázka zní: Kdo jsou dva nejlepší přátelé Crypt Keepera? A) Laurel a Hardy, B) Jeníček a Mařenka, C) Rigor a Mortis. () (méně) (více)

M.a.t.t.

Nie zlý hororový počin, z ktorého som ani zďaleka nevidel všetko (keďže ide o poviedkový formát, zrejme to až tak nevadí), súdiac poďla výberu BEST OF z prvých dvoch sérií pre to ani nie som ideálny divák. Niektoré poviedky sú skvelé, iné menej, niektoré prekvapia parádnou čiernohumornou pointou, iné béčkovým spracovaním rýchlo zapadnú. Asi v tom skutočne nevidím tú poetiku ale to je niečo s čím dokážem žiť. Napriek tomu sa prikláňam k názoru, že ide o pozoruhodné dielo, ktoré stojí za pozornosť, už len kvôli neuveriteľne vtipnému Krypt Keeperovi, ktorý na seba zobral rolu rozprávača a množstvu známych mien, s ktorými sa pri sledovaní stretnete. Tento seriál si minimálne šancu zaslúži. ()

gudaulin

Pro hororového fanouška povinnost, pro ostatní příjemná možnost seznámit se ve zkratce a většinou v nadprůměrném provedení s podstatou žánru. Ve velkém počtu dílů se pochopitelně najdou i nevýrazné kousky, ale převažují nápadité příběhy s často překvapivou pointou a s náležitou atmosférou. Půlhodinová stopáž zabraňuje vzniku "vatovité vycpávky" známé z celovečerních filmů. Velkým kladem je zvolená odlehčená forma, kdy si tvůrci v lehce parodickém duchu pohrávají s žánrovými klišé a očekáváním diváků. Celkový dojem: 80 %. ()

Dudek

(druhý pokus) Wow, ještě mnohem lepší než jsem čekal. Povídky ze záhrobí jsou už díky své struktuře "odsouzeny" ke kvalitě. Krátké povídkové útvary zaručují dějovou hustotu, množství různorodost a režisérská škála zase odlišné přístupy. Díky Apachemu výběru jsem se navíc dostal jen k těm opravdovým skvostům, za jejichž kvalitu ručím vlastí krví... Devět životů (5/5) Hned první povídka udává tón a předznamenává události příští. Díky dynamickému syženu, není odhadnutelná pointa (o jejíž logice by se dalo dlouze polemizovat), ba celý děj, přílišným problémem. Snímek o atrakci, který je podán jako atrakce patří díky své originalitě k nezapomenutelným. A Joe Pantoliano je ďábel. Perfektní! Hoj, ty šťedrý večere (5/5) Bez diskuze jedna z perel nejen celé této série, ale žánru horor jako takového. Od Roberta Zemeckise by se mohla většina současných tvůrců učit. Povídka, která nenechá diváka vydechnout, dějově naplněná k prasknutí, atmosféricka a s dokonalou zápletkou. Díky perfektní premise, kdy příběh má více než jeden styčný bod se je stále na co dívat, bez jednoho jediného škobrtnutí. Perfektní spojení hororu s vánoční atmosférou je pak 'jen' třešničkou na dortu. Krása na prodej (5/5) Jen co Crypt Keeper oznámí, že krása je jen pomíjivá, můžeme odhadovat co se asi tak bude dít. Přestože od pravdy asi nebudeme daleko, celý příběh se nám odhalit nepodaří. Opět parádní zápletka, i když tahle patří mezi slabší, což nám celkově vynahrazuje skvostná atmosféra. A žánrová škatulka je opět porušena. Dokonalé líbánky (5/5) Co na to říct? Čtvrtý příběh a opět dokonale obroušený diamant. Co na tom, že i tento je poněkud temný. Tentokrát se za bouřky vydáme do domu, který skrývá nejedno tajmeství - je dokonale připravené lóže v jinak poničené budově tím nejmenším? Podívat se můžete sami. Ale předem vás varuji, pointa není příliš optimistická. Čtyřstranný trojúhelník (4/5) Originální návštěva buranského žánru, která sice neoslní, ale přesto se stále jedná o nadprůměrnou povídku. Jisté zklamání ovšem tentokrát skrývat nebudu. Televizní teror (5/5) První nepředvídatelná povídka, která díky bohu vrací Povídky ze záhrobí na výsluní. Zábavně podaný příběh o místě, kde bylo pácháno zlo je tentokrát podáno očima televizní kamery, i když ne tak docela. Navíc funkční atmosféra - a černohumorná tečka na závěr - se cení. Tři už jsou dav (2/5) První veliké zaváhání. Předvídatelnost je tentokrát na škodu více než obvykle, ale i přesto je dávno očekávatelná pointa podáná překvapivě (!). Každopádně pro mě osobně veliká nuda, která se jen pomalu dobírala svého konce. Věc, která přichází z hrobu (3/5) Solidní thriller se zajímavým rozuzlením, ze kterého nedokáže udělat ani Crypt Keeper pořádný žert. Břichomluvec (4/5) Břichomluvecké loutky jsou strašidelné a v Břichomluvci to platí dvojnásob. Povedená povídka, kterou poněkud zazdí okamžik před závěrem, kdy se zvrtne v nepříliš zdařilou komedii. Konec se ovšem opět nese v nepříjemném duchu... Kormanův problém (5/5) Že se dostaneme i k monster hororu, to jsem věru nečekal. Velmi povedený příběh o jednom malíři, kterému se řemeslo poněkud vymkne z kontroly. Humor je přesně tam kde má být a poprvé se také dočkáme happy endu. Velmi zábavné. Pravda zabíjí (4/5) Výborně vypointovaný příběh o pohádkovém dědictví. A ten chlap byl opravdu nechutný! Mrchožrout (5/5) Úchvatná perlička na závěr, která za celým kompletem Apacheho výběrem dělá chytrou tečku. Kdo tvrdí, že horor nemá přiliš subžánrů, ten se mílí. Mrchožrout je opět jiný než všechny povídky a to nejen prostředím a zápletkou, ale i atmosférou. Velmi zábavné s povedeným závěrem. A to logické zatápání bych rozhodně jako zápor nebral. () (méně) (více)

Segrestor

Tento pořad patří již ke klasice žánru. Vlastně na něj lze odkazovat pořád. Všechno zde funguje, jak má. A bodejď by ne, když prošel rukama tolika slavných režisérů a předvedlo se tam spoustu skvělých herců. O skvělé hudbě a nesmrtelné znělce nemluvě. Tak trochu hororové příběhy pro děti, ale komedie pro dospělé. ()

Ainy

Ke zhlédnutí mi byla zapůjčena série dvanácti dílů a zatím dobrý :-) Mám za sebou už několik částí a zatím pociťuji jen mírný tik v pravém oku. Předpokládám ale, že to není ze Santy, který chodí na omlékované sušenky skrz sekerou prosekané okenice, ale z nedostatku vitamínu B. Musím přiznat, že, ač fanoušek čehokoliv kromě hororů, mě ty příběhy dostávají čím dál tím víc. Už se dávno netřesu při představě, jaký vraždící maniak na mě čeká v dalším díle. Začínám si to užívat a vnímat nejen to strašidelné napětí, ale hlavně genialitu, vtip a humor, se kterým byl seriál natočen. Cryptkeeper je pro mě ale borec všech nemrtvých borců, to bez debat.. Ty jeho úvody a epilogy po každé části spolu s jeho typickým, zvonivých smíchem, mě dostávají do mých artrotických kolen. "Na dnešní noc jsem vybral obzvlášť zlomyslný kousek z mé kolekce plesnivých evergreenů" :-)) Jenomže kdyby nebylo tak skvělého překladu a vyrobených titulků, kterých mám tu čest při sledování využít, asi bych si tu cestišku k Tales nenašla vůbec. (díky! ;-) ()

berg.12

Sice jsem díky jistému hororovému fandovi viděl jen pár dílů, ale dokážu si představit, že až bych měl jednou dětem ukázat, co je to horor, pustil bych jim to místo večerníčku. ()

MM_Ramone

Hello boys and ghouls. Cynický kostlivec Crypt Keeper uvádza horror show "Tales from the Crypt". Titul "Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov a divákov, ktorí majú radi napätie, strach, krv a teror. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných epizód. Na tomto projekte sa podieľalo mnoho skúsených režisérov, scenáristov a známych hereckých osobností. Tento seriál sa stal jednou z vlajkových lodí televízneho káblového kanálu HBO (Home Box Office). **** ()

ripo

hodnotiť horrory, kde mali tvorcovia voľné ruky a kde nechýbal humor, je vcelku jednoduché .... a le po poriadku : DEVAŤ ŽIVOTOV ... jasné, hutné, vtipné, krátke a so záverečným kontrolným súčtom...4* , HOJ TY ŠTEDRÝ VEČER : Veľmi pekný a jasný úvod ("Merry Christmas, you son of the bitch ...!!!"). Ľakačkový diel, kde Zemeckis vpašoval jemný humor. Na môj vkus sa tam všetko ako napotvoru kazí a toho vreskotu bolo pre moje uši až priveľa. Ale môžem ja za to, že tá pani mala hysterický záchvat ?? ... 3* KRÁSA NA PREDAJ: Miestami som sa cítill, hlavne na začiatku, ako pri natáčaní Flashdance. Klasika 80-tych rokov. Tento príbeh sa vlastne celý čas odvíja nehorrorovo. Ako to s krásou dopadne, je vlastne každému jasné už po 3 minútach. Čo však nie je jasné, že po kráse späť sa namusí až takveľmi túžiť ... 3* DOKONALÉ MEDOVÉ TÝŽDNE: Neskutočne pomalý a nudný úvod. Režisér (aspoň sa mi to rak zdá) nedstavoval čas súložou v starom dome, čo nebolo až tak dôležité pre celý dej príbehu. Záver bol obrazovo vynikajúci, avšak pointa až taká dokonalá nebola ... 3* ... ŠTVORSTRANNÝ TROJUHOLNÍK: Jedna z najslabších poviedok, kde sa nič nedeje takmer celý čas, okrem záveru. Problém je v tom, že ani stred nedáva možnosti na niečo iné, ako sa vlastne na konci stane ... Patricia Arquette správne vyzývavá v tielku, či v blúzke, no najslabším článkom bol pán Yates. Ťažko uveriť sedliakovi zo stredizápadu, ktorý nosí na očiach okuliare s drahým rámom.. hm hm ... Do tejto postavy by sa hodil Billy Bob Thronton a bolo by to aj o niečom inom. A noazaj - s vidlami, to nie je bezpečný sex .. 2*... TELEVÍZNY TEROR: Krásne vyšperkovaná poviedka, na ktorú by sadlo: "Kdo s čím zachází, s tím také schází"... 5*....(poďakovanie patrí najmä Mr.Apache-mu) ()

Wacoslav1

Lehce jsem se bal i smal ale predevsim bavil a koukal na ceskou televizni stanici! kde jsou ty doby co nova vysilala i koukatelny veci a ne ty srajdy co dneska... ()

Ony

Nejmilejší epizoda? Zatím rozhodně vánoční And All through the House a pochybuji, že někdy bude překonána. Jinak jsem vlastně chtěla říct totéž, co berg.12. Není možná úplně zodpovědné hodnotit seriál, z něhož jsem viděla jen zlomeček dílů, ale jelikož pochybuji, že většina "nízkohodnotitelů" viděla víc, neudržím se. A taky samozřejmě děkuji našemu Mistrovi :-* ()

Zemřel herec David Warner

21.01.2022

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

20.05.2021

Arnold Schwarzenegger dlouhodobě patřil k hercům, kteří se účinkování v seriálové tvorbě téměř zcela vyhýbali. Časy se však zřejmě mění a nyní bývalý republikánský guvernér Kalifornie chystá svůj… (více)