poster

Vlk

 • USA

  Wolf

 • Slovensko

  Vlk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1994, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joker.george
  ***

  Koukal jsem a říkal si, že tady by to chtělo přidat, tady pozměnit a zde bych to zase zkrátil a urychlil. Až finále mým požadavkům částečně vyhovělo a i přes rezervy mě potěšilo. Ale když odhlédnu od svých nároků, tak nemůžu být nespokojený, snímek se jenom vydal jinou cestou, než jakou jsem chtěl vidět. Nicholson i Morricone umí podat lepší výkon, a tak zde především kraluje Pfeiffer s Jamesem Spaderem.(12.8.2017)

 • Maq
  **

  Od historky o vlkodlacích sotva můžeme očekávat bůhvíjakou originalitu. V tomto případě je ale scénář myslím dobrý. Především ctí pravidlo, že příběh je nejnapínavější, dokud ještě nemáme Zlo přečtené, dokud je tušíme, vidíme náznaky, ale nevíme, kdy a jak se projeví. Naopak nevyhnutelné vyvrcholení proběhne zdařile, to znamená především rychle, a než začne krvák nudit, je po všem. Dokonce s malinkým překvapením. Takže klišé, ale správně zvládnuté. --- Ačkoli vizuálně Kubrick vede, v tomto případě mě Nicholson i celý film uspokojili mnohem lépe, než slavnější Shining. Je to zkrátka lepší a lépe vyprávěný příběh. A ovšem, nezlobil jsem se ani za Nicholsonův sarkastický komentář, že konec světa nenastane s vymýcením deštných lesů, ale už nastal s vítězstvím popkultury nad kulturou. Když horror, tak ať mrazí!(7.9.2011)

 • hans500
  ****

  Vlk sice nenabízí nic nového co už by nebylo vidět dřív ve filmech "Vlkodlak v Londýně" a "Vlkodlak" (1935 a 1941), ale herci byly bezchybní. Jack Nicholson byl velmi dobrý a uvěřitelný, Michelle Pfeiffer také a James Spader především v závěru taktéž skvělý. Hudba ale mohla být lepší a scénář také nebyl úplně bez chyb, nicméně dobré 4* si film zaslouží. Přesto dávám přednost filmu z roku 1941 s Lonem Chaneyem Jr.(1.2.2009)

 • MeanWhile
  *****

  Jeden z mých nejlepších hororů. Ikdyž je s Nicholsonem samozřejmě lepší horor už, a to The Shining, i tady ve Wolfovy se ukázal, že v hororech také umí. Tady jako pěkně chlupatej vlčoun co chodí večer na lov, což bylo docela fajn, a scény v kanceláři byli také dobré. Celkovej film jako takovej, (ikdyž filmy kde jsou vlkodlaci nějak extra moc nemusim, jen pár se mi líbí) je dobrej, skvělej scénář, a jsem velmi rád, že to není ten klasický novodobý "horor o ničem" , kde se někoku támhle usekne hlava, a krev zaplní najednou celej pokoj. Tomuto se řiká horor teprve.(12.12.2010)

 • Vančura
  ****

  Výtečná a - nebál bych se říct - dnes asi už i klasická věc, která mě na nové zhlédnutí po letech neuvěřitelně bavila. Strašidelné to sice není ani trochu a po stránce speciálních efektů je to spíše úsměvné... ale! Ale je tu především a v první řadě fantastické herectví Jacka Nicholsona, které samo o sobě povyšuje sledování tohoto filmu na výjimečný zážitek. A k tomu - v té době naprosto dokonalá, dnes ale už v podstatě zapomenutá - Michelle Pfeiffer, která si zde zahrála na vrcholu svých tvůrčích sil i tělesné krásy, a v žádné jiné roli se mi už pravděpodobně tak nelíbila. Kde je jí dnes konec... Vlk má perfektní scénář - všechny postavy jsou skvěle napsané, děj člověka vtáhne od prvního záběru, a některé momenty jsou naprosto nezapomenutelné - a naprosto perfektní soundtrack. U samotného závěru si sice nejsem úplně jistý, jestli je v této podobě ideální, ale celkově za mě velký respekt k Miku Nicholsovi. Ten chlapík zase tolik filmů nenatočil, ale všechny, které jsem od něj viděl, byly velmi kvalitní - a i dnes stojí za vidění (samozřejmě v čele s geniálním Absolventem). Velikán filmu!(3.8.2017)

 • - Ve scéně, kdy se Will (Jack Nicholson) objeví poprvé v práci, nasazuje si brýle a zapaluje dýmku. V dalším záběru ale již brýle nemá. (StropS)

 • - Sharon Stone odmítla hlavní ženskou roli. (HappySmile)

 • - Christopher Plummer (Raymond Alden) přiznal, že při natáčení se tak vžil do role, že při jedné scéně doopravdy udeřil Michelle Pfeiffer (Laura Alden) místo toho, aby to jen předstíral. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace