Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Skutečně povedená romantická oddechovka s přehršlí hereckých hvězd, tehdy ještě hvězdiček. Melanii Griffith to tenkrát opravdu slušelo a Harrison Ford byl prostě kouzelný. Tess je někdy trochu naivní "podnikavá dívka", ale je roztomilá a jde si tvrdě za svým cílem, no Harrison jí v tom vehementně pomáhá a nepřekazí jim to ani Sigourney se svojí "kostnatou prdelí" :-)(27.1.2009)

Ambiciózne dievča a proti nej ambiciózna žena. A šanca ktorá sa objaví raz za život. Snaha opustiť svoj obyčajný život a dostať sa vyššie. Otrepané príbehové klišé, ktoré však s účasťou Forda, Sigourney Weaver a v tej dobe ešte peknej Melanie Griffith nepôsobí blbo. Oddychovka a vkusná rozprávka pre ženy.(29.3.2011)

Novodobé áčkové romantické komédie sú v kríze, takže sa čím ďalej tým viac oplatí prehrabávať archívy. A možno narazíte na túto pozabudnutú, no stále výbornú žánrovku. Vtipný scenár, režisérsky klasik za kamerou a mimoriadne silný casting pred ňou ponúka množstvo dobrej zábavy. Príbeh ambicióznej sekretárky, ktorá sa vydáva za svoju podlú šéfku bol nominovaný na šiestich Oscarov (okrem iného aj za film a réžiu). Premenená bola nakoniec tá za najlepšiu pieseň.(7.12.2017)

Nemůžu si pomoci, ale i když jsem tento film viděla nesčetněkrát, nějak jsem k němu nepronikla. Melanie mě občas rozčiluje a možná je to dabingem, ale po miliontém OK už se vytáčím. A taky nesnáším 80. léta a zvlášť účes Melanie je naprosto typický a pro mě nepřijatelný...vím, že nejsem objektivní, ale ten film prostě nedovedu mít ráda. Zato Sigourney je roztomilá!(29.9.2011)

Romantická komedie se špetkou emancipace ,o tom ,abychom se nevzdávali a kráčeli za svými sny.Je opravdu velmi příjemně napsaná ,sympaticky zahraná a lehce a příjemně režírovaná podívaná.Vždycky se na ní rád podívám.je to klasika osmdesárých let ,které definují přesně takovéhle komedie.Dnes už bohužel nikdo nic takového nenatočí.Je to klasika žánru ,vkusná a opravdu vtipná komedie se skvělými herci a na hlavní trio je opravdu radost se dívat a Melanii fandíme od začátku do konce.A k tomu nás pobaví spousta suprových účesů té doby ,které dnes opravdu vypadají velmi směšně.Mike Nichols vše režíruje pečlivě a s lehkostí sobě vlastní.Chvílemi je trochu nevyrovnané tempo a možná příliš velký důraz na emancipaci ,ale to jsou jen maličkosti.Dávám jasných 90% a jdu se trochu učesat ,abych zapadl.(6.1.2016)

• - Pro role Tess a Catherine se uvažovalo také o Michelle Pfeiffer a Meryl Streep. (don corleone)

• - Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)

• - Vycpaný králík, kterého si postaví Tess na stůl při nástupu do nové práce je od známého tvůrce plyšových medvídků Gae Sharpa a pro natáčení byl zakoupen v Mables v New Yorku. Ke konci natáčení koupil režisér Mike Nichols dalších pět, aby jimi obdaroval členy štábu. (don corleone)