Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

(více)

Recenze (189)

anniehall 

všechny recenze uživatele

3,5* Skvělé herecké výkony, úžasná ústřední píseň Let the River Run od Curly Simon a zručná režie Mike Nicholse. Nic víc, nic míň. Je to jemná, zábavná komedie, která potěší i po letech a nic hlubokého neřeší. Možná, kdyby se scénárista ještě trrochu zasnažil a propracoval jednotlivé figurky o trochu víc, mohl by to být vynikající film. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Hlavu na byznis a tělo na hřích aneb Manhattan CInderella Story. 1) Režisér kvalitních filmů Mike Nichols s pomocí špičkového hereckého ansámblu vypráví popelkovskou pohádku o self made woman za pomoci vtíravé hudby (Let the River Run od Carly Simonové - Oskar, původně zvaná Hymna Wall Street) a krásných obrázků Manhattanu (včetně interiérů z dnes již neexistujících Dvojčat). Ano, tak nějak jsem si život v Americe představoval...zpoza železné opony. Can I get ya anything? Coffee? Tea? Me? 2) Doporučuji ctěné pozornosti typicky americkou diskusi na IMDb, která řeší zásadní věci. Když Tess lhala o své sociální roli, zaslouží si nakonec povýšení (48 diskusních příspěvků)? Je politicky korektní oslovit Katharine na konci bone ass? Jack Trainer si při odchodu ze záchodu, považte, neopláchl ruce, for God´s sake (43 diskusních příspěvků). 3) You can bend the rules plenty once you get to the top, but not while you're trying to get there. And if you're someone like me, you can't get there without bending the rules. 4) Snímek plný dobré pohody a základních životních rad: Dress shabbily, they notice the dress. Dress impeccably, they notice the woman - Coco Chanel. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo. Jedna z prvních minutových rolí Kevina Spaceyho, téměř nepostřehnutelné mihnutí se Davida Duchownyho atd. Vedle okouzlujícího Harrisona Forda soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney a Melanie. No a ta oskarová písnička, režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt rád :) ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Není na světě mnoho podobných žen, které jsou tak cílevědomé a podnikavé jako Tess. Fandila jsem ji od samého začátku, je milá, hodná, velmi inteligentní a loajální :-) Kdyby Kate nebyla taková mrcha, kdo ví jak by to dopadlo ... Za sebe dávám plný počet hvězdiček, protože tenhle film mě vždycky bavil svým neotřelým humorem a romantycznem :-) ale ty účesy a ta móóda ... ajajajaj ;-) ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Až na ty šílené účesy, které mi občas téměř bránily soustředit se na dialogy, to bylo příjemné připomeutí oblíbené osmdesátkové žánrové klasiky. Fordovi romantické komedie vyloženě sluší, Sigourney si roli potvory užívala s chutí. Celé to je postavené na nápadité variaci tradiční záměny osob, není to hloupé, slušně to odsýpá, nechybí tomu humor ani romantika namíchané ve správném poměru a navíc jsem si tentokrát mohl dávat pozor na nenápadný výskyt hvězd, které tehdy ještě hvězdami nebyly (Platt, Duchovny, Spacey). Na mou osobní topku to sice nedosáhlo, přesto to byly příjemně strávené necelé dvě hodinky. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (24)

  • Při natáčení se Melanie Griffith pokusila svést Aleca Baldwina, ale ten ji přátelsky odmítl. „Zahojila“ se románkem s investičním bankéřem Liamem Daltonem, kterého najal Mike Nichols, aby Melanii učil o akvizicích a fúzích. (kenny.h)
  • Jako prostory vestibulu firmy The Petty Marsh, kde pracovaly obě hlavní představitelky, posloužil vestibul v sedmém patře World Trade Centra. (don corleone)

Související novinky

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (více)

Reklama

Reklama