Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Klidně by se to mohlo jmenovat Útok šílených účesů. Vlasové kreace všech ženských postav neznají míru a nezaleknou se ničeho. Joan Cusack tam vypadá tak ohavně, až jsem čekal, že si jí Sigurney Weaver splete s Vetřelcem. Ale jinak je to inteligentní film se sympatickou hlavní hrdinkou a Harrisonem Fordem, v době, kdy byl ještě frajer. Měl jsem z toho dobrej pocit z poctivé filmařiny.(14.3.2015)

• zigy

Zklamání. Jak jinak lze vyjádřit pocit nad filmem, který natočil tak známý režisér a hraje v něm Harrison Ford? Možná za to může nevýrazná hlavní hrdinka, nevtipný scénář, nebo podivné chování hlavních postav....nebo všechno dohromady. Zajímavé na filmu je pouze přehlídka módních účesů osmdesátých let. Už nikdy více!(27.1.2014)

Výborný film s dokonalou zápletkou. Nádherné herecké výkony. Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo, vedle okouzlujícího Harrisona Forda, soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney Weaver a Melanie Griffith. No a ta oskarová písnička je krásná i režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt moc rád.(24.5.2015)

Hláška S. Weaver z filmu: "Když se žena obléká nápadně, všimnete si šatů; když nenápadně, všimnete si ženy... Coco Chanel". Tak tohle by si osmdesátky měly paradoxně vytesat do kamene. Průměrná komedie tohoto desetiletí plného vycpávek a trvalé, ale já dávám hvězdu navíc ze sentimentality. V českém znění by to chtělo lepší dabing.(2.9.2012)

Není na světě mnoho podobných žen, které jsou tak cílevědomé a podnikavé jako Tess. Fandila jsem ji od samého začátku, je milá, hodná, velmi inteligentní a loajální :-) Kdyby Kate nebyla taková mrcha, kdo ví jak by to dopadlo ... Za sebe dávám plný počet hvězdiček, protože tenhle film mě vždycky bavil svým neotřelým humorem a romantycznem :-) ale ty účesy a ta móóda ... ajajajaj ;-)(30.6.2013)

• - Ve filmu zazní, že postava Sigourney Weaver je o několik dní mladší než Melanie Griffith. Ve skutečnosti je věkový rozdíl mezi herečkami plných osm let - Weaver je starší. (Candice)

• - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)

• - Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)