Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

Superpero

Klidně by se to mohlo jmenovat Útok šílených účesů. Vlasové kreace všech ženských postav neznají míru a nezaleknou se ničeho. Joan Cusack tam vypadá tak ohavně, až jsem čekal, že si jí Sigurney Weaver splete s Vetřelcem. Ale jinak je to inteligentní film se sympatickou hlavní hrdinkou a Harrisonem Fordem, v době, kdy byl ještě frajer. Měl jsem z toho dobrej pocit z poctivé filmařiny. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hlava na obchody a tělo na hřích. Je na tom něco špatného?" Já mám pro strach uděláno, klidně se v temným lese utkám s armádou draků, ale jestli se něčeho opravdu bojím, tak jsou to ženy, který ví, co chtějí a mají plán, jak toho dosáhnout. S Katherine ani s Tess zkrátka svou budoucnost neplánuju, ale kdyby moc prosily, tak si na ně o víkendu čas udělám. A jelikož mám sportovního ducha, tak jsem fandil tý slabší. Tess do toho! Ovšem zdrojem zábavy pro mě byl takřka výhradně Jack, protože ten si svý chvilky při převlékání v kanceláři, nošení slečny z večírku či na svatbě dokázal opravdu užít. ()

Matty

Emancipující se romantické drama, v němž žena není jen za erotický objekt (právě naopak), kde se hlavní mužská postava (a největší herecká hvězda filmu) objevuje až po třiceti minutách a kde má hrdinčin kariérní vzestup minimálně stejnou hodnotu jako její úspěch v osobním životě. Přesto je vykreslení hrdinčiny cesty k úspěchu o kus pozadu za feministickými myšlenkami, které jsou ve filmu vyřčeny (například její závislost na mužích a jejich mínění je srovnatelná s libovolnou romantickou komedii dneška, přílišná ambicióznost postavy Sigourney Weaver, která se očividně dokáže vypracovat i bez Harrisona Forda po boku, je podle filmu nepřípustná a závěr v zásadě popírá potřebu strukturální změny poměrů). Navzdory množství známých herců, kteří na nás během filmu vykuknou, je dnes sociologická hodnota Podnikavé dívky vyšší než její hodnota zábavnostní. Možná je to tím, že nemá-li Nichols v rukou opravdu kvalitní scénář, svižnou komedii se svou divadelní režii natočit nedokáže. 60% ()

golfista

Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo. Jedna z prvních minutových rolí Kevina Spaceyho, téměř nepostřehnutelné mihnutí se Davida Duchownyho atd. Vedle okouzlujícího Harrisona Forda soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney a Melanie. No a ta oskarová písnička, režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt rád :) ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $63,779,477Tržby Celosvetovo $102,953,112║ Tie účesy v tej dobe na konci 80.rokov to je fakt sila ale o tu tak až nejde, film má výborný príbeh s množstvom dobrých momentiek, dokáže pobaviť ale aj dojať, plus hudba pekne ľadí k filmu, k tomu všetkému tu je slušné herecké obsadenie a aj trošku démonická Sigourney Weaver. /75%/ ()

• Kevin Spacey byl povolán na poslední chvíli jako náhrada za jiného herce. Mike Nichols poslal pro něj taxi se scénářem na zadním sedadle a Kevin Spacey se své repliky naučil po cestě. Nichols byl pod časovým tlakem, aby nemusel odkládat svou vlastní svatbu, která se konala za dva dny. (don corleone)
  • Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)
  • Ve filmu zazní, že postava Sigourney Weaver je o několik dní mladší než Melanie Griffith. Ve skutečnosti je věkový rozdíl mezi herečkami plných osm let - Weaver je starší. (Candice)