Podnikavá dívka

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

• Kingjiri

Je sice hezký, že se v hlavních i vedlejších rolí objeví několik (dneska) známejch herců, jenomže příběh prakticky nemá co nabídnout. Zub času je neúprosnej a v dnešní době už působí scénář nudnym a vyprázdněnym dojmem. A taky jsem v něm cítil podtext "americkýho snu" (jak řadová a obyčejná sekretářka díky svejm ambicím a přesvědčení "že to dokáže" ke štěstí přišla). K dobru budiž pár záběrů na pěkný lajdáky Melanie Griffith. Tolik nominací na Oskara fakt nechápu, dvě silnější hvězdy.(12.1.2014)

Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo. Jedna z prvních minutových rolí Kevina Spaceyho, téměř nepostřehnutelné mihnutí se Davida Duchownyho atd. Vedle okouzlujícího Harrisona Forda soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney a Melanie. No a ta oskarová písnička, režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt rád :)(11.1.2003)

Štramácký byznysmen H.Ford a M.Griffith s účesem připomínajícím hnízdo snovače rudozubého v hlavních rolích inteligentní komedie postavené na tradičním principu záměny osob rozdílné společenské vrstvy. Škoda, že není v popisu pracovní funkce sekretářek krom nabízení teplých nápojů zakotven i ten nadstandardní přídavek. Pochopitelně bych volil tu kávu..(9.9.2008)

• josieaddms

Ok, takže tohle považuji za úlet. Co nám chtěl film zdělit, a co z toho mám mít za pocity, zůstalo nevyplněno. Mike Nichols je šikovný režisér který má rád věci na správném místě, a má svůj styl. Weaver I Griffith (neméně Cusak) jsou dobré herečky, ale v takhle nemastném, neslaném příběhu to stejně nevynikne. Jedna hvězdička za okouzlujícího Harrisona Forda, bez kterého by to nemělo ani ten šmrnc. Nebylo to tak že bych se nudila, ale je to film který vás ani nepobaví, ani nepoučí, ani nedojme.(31.8.2011)

Kolik takových filmů bylo natočeno a kolik jich zapadlo. Asi nikdo z nás neví, proč zrovna Podnikaváý dívka vyčnívá, ale je vidět, že se na tom shodneme, že je to dobře. Když tento snímek vidím, pokaždé se mě zmocní takováý euforie z těch 80. let v USA, nevím proč, takových filmů, které na mě takto dýchnou je skutečně jen pár a tenhle patří zrovna mezi ně.(26.4.2012)

• - Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)

• - Jako prostory vestibulu firmy The Petty Marsh, kde pracovaly obě hlavní představitelky, posloužil vestibul v sedmém patře World Trade Centra. (don corleone)

• - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)