Podnikavá dívka

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

• Pavlínka9

Skvěle obsazený film s úžasnými vlasy :D :D Skvěle zmalovaná Joan Cusack, která každým záběrem vypadala hůře a hůře :D Malenie Griffith, kterou jen málokdo v dnešní době pozná, jelikož v tomto filmu vypadala jako "člověk", což se teď - s odstupem téměř 30ti let nedá říct...Je fakt zábavné dívat se jak na scénu přicházejí další a další herecké hvězdy :D Nápad skvělý, prostředí dobré, jen tak nějak určitá hloupost hlavní postavy mi tam nesedla...Něco mi na ní prostě nesedlo a proto mi to kazí asi celou "úžasnost" filmu, který tu ostatní opěvují. Jo a poslouchat tu písničku téměř celé dvě hodiny byla fakt otrava...(18.3.2015)

46. Zlatý Glóbus za rok 1988 - cena (4) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Melanie Griffith, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Sigourney Weaver, *Nejlepší filmová píseň - "Let the River Run" - Hudba a text Carly Simon + nominace (2) - Nejlepší režie - Mike Nichols, Nejlepší scénář - Kevin Wade(5.10.2008)

Komedie, která potěší, neb ukazuje, že když je vtip, dá se vyhrabat ze všeho, což platí doteď. I když metody – na obou stranách – jsou více či méně nečisté. Ale která z nás by si to nechtěla vyměnit s protivnou, namyšlenou a bohatší šéfovou, která nemá zrovna košer metody? Sigourney Weaver je dokonale protivná a nesympatická a tak nějak jí to přejeme, od zlomené nohy až po kopačky od milence. Melanii Griffith zrovna nemusím, ale tady ještě nemá tu ztuhlou vyplastikovanou tvář a dá se na ni docela dívat. Pro ženské je to navíc úsměvné tím, jaké se nosilo oblečení a dnes děsně pasé účesy. Harrison Ford podává standardní výkon a ještě k tomu můj miláček malých rolí, Olliver Platt. Ale kvůli prostoduché zápletce víc než trř * dát nemohu.(22.5.2008)

• Kingjiri

Je sice hezký, že se v hlavních i vedlejších rolí objeví několik (dneska) známejch herců, jenomže příběh prakticky nemá co nabídnout. Zub času je neúprosnej a v dnešní době už působí scénář nudnym a vyprázdněnym dojmem. A taky jsem v něm cítil podtext "americkýho snu" (jak řadová a obyčejná sekretářka díky svejm ambicím a přesvědčení "že to dokáže" ke štěstí přišla). K dobru budiž pár záběrů na pěkný lajdáky Melanie Griffith. Tolik nominací na Oskara fakt nechápu, dvě silnější hvězdy.(12.1.2014)

Štramácký byznysmen H.Ford a M.Griffith s účesem připomínajícím hnízdo snovače rudozubého v hlavních rolích inteligentní komedie postavené na tradičním principu záměny osob rozdílné společenské vrstvy. Škoda, že není v popisu pracovní funkce sekretářek krom nabízení teplých nápojů zakotven i ten nadstandardní přídavek. Pochopitelně bych volil tu kávu..(9.9.2008)

• - Siqourney Weaver i Melanie Griffith se obě účastnily několika pracovních porad obchodnic a sekretářek v rámci přípravy na natáčení. (don corleone)

• - Písnička, která zní při závěrečných titulcích, se jmenuje "Let the River Run" a nazpívala ji Carly Simon. Předělala ji také Lucie Vondráčková pod názvem Láska umí víc. (blackrain)

• - Jako prostory vestibulu firmy The Petty Marsh, kde pracovaly obě hlavní představitelky, posloužil vestibul v sedmém patře World Trade Centra. (don corleone)