Podnikavá dívka

• slovenský

Podnikavé dievča

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1988, 109 min

Nemůžu si pomoci, ale i když jsem tento film viděla nesčetněkrát, nějak jsem k němu nepronikla. Melanie mě občas rozčiluje a možná je to dabingem, ale po miliontém OK už se vytáčím. A taky nesnáším 80. léta a zvlášť účes Melanie je naprosto typický a pro mě nepřijatelný...vím, že nejsem objektivní, ale ten film prostě nedovedu mít ráda. Zato Sigourney je roztomilá!(29.9.2011)

Už jako malá jsem měla tento film ráda a fandila blonďaté Tess v boji proti zákeřné tmavovlasé Katherine. Teď, když jsem ho viděla po dlouhé době, vidím, že i dnes je to prostě příjemný romantický film, na který se kdykoliv ráda podívám. A dokonce i Ford tu pro mě má něco do sebe, i když tomu tak jindy není.(18.3.2012)

Romantická komedie se špetkou emancipace ,o tom ,abychom se nevzdávali a kráčeli za svými sny.Je opravdu velmi příjemně napsaná ,sympaticky zahraná a lehce a příjemně režírovaná podívaná.Vždycky se na ní rád podívám.je to klasika osmdesárých let ,které definují přesně takovéhle komedie.Dnes už bohužel nikdo nic takového nenatočí.Je to klasika žánru ,vkusná a opravdu vtipná komedie se skvělými herci a na hlavní trio je opravdu radost se dívat a Melanii fandíme od začátku do konce.A k tomu nás pobaví spousta suprových účesů té doby ,které dnes opravdu vypadají velmi směšně.Mike Nichols vše režíruje pečlivě a s lehkostí sobě vlastní.Chvílemi je trochu nevyrovnané tempo a možná příliš velký důraz na emancipaci ,ale to jsou jen maličkosti.Dávám jasných 90% a jdu se trochu učesat ,abych zapadl.(6.1.2016)

• josieaddms

Ok, takže tohle považuji za úlet. Co nám chtěl film zdělit, a co z toho mám mít za pocity, zůstalo nevyplněno. Mike Nichols je šikovný režisér který má rád věci na správném místě, a má svůj styl. Weaver I Griffith (neméně Cusak) jsou dobré herečky, ale v takhle nemastném, neslaném příběhu to stejně nevynikne. Jedna hvězdička za okouzlujícího Harrisona Forda, bez kterého by to nemělo ani ten šmrnc. Nebylo to tak že bych se nudila, ale je to film který vás ani nepobaví, ani nepoučí, ani nedojme.(31.8.2011)

• Kingjiri

Je sice hezký, že se v hlavních i vedlejších rolí objeví několik (dneska) známejch herců, jenomže příběh prakticky nemá co nabídnout. Zub času je neúprosnej a v dnešní době už působí scénář nudnym a vyprázdněnym dojmem. A taky jsem v něm cítil podtext "americkýho snu" (jak řadová a obyčejná sekretářka díky svejm ambicím a přesvědčení "že to dokáže" ke štěstí přišla). K dobru budiž pár záběrů na pěkný lajdáky Melanie Griffith. Tolik nominací na Oskara fakt nechápu, dvě silnější hvězdy.(12.1.2014)

• - Vycpaný králík, kterého si postaví Tess na stůl při nástupu do nové práce je od známého tvůrce plyšových medvídků Gae Sharpa a pro natáčení byl zakoupen v Mables v New Yorku. Ke konci natáčení koupil režisér Mike Nichols dalších pět, aby jimi obdaroval členy štábu. (don corleone)

• - Jako prostory vestibulu firmy The Petty Marsh, kde pracovaly obě hlavní představitelky, posloužil vestibul v sedmém patře World Trade Centra. (don corleone)

• - Kevin Spacey byl povolán na poslední chvíli jako náhrada za jiného herce. Mike Nichols poslal pro něj taxi se scénářem na zadním sedadle a Kevin Spacey se své repliky naučil po cestě. Nichols byl pod časovým tlakem, aby nemusel odkládat svou vlastní svatbu, která se konala za dva dny. (don corleone)