Never Grow Old

(pracovní název)

Never Grow Old

Akční / Western

Irsko, 2019, 100 min

Ďalší výborný európsky western, čím ďalej tým viac sa ukazuje, že v tomto smere má čo Hollywood doháňať. No veru, časy Johna Wayne sú už dávno preč. Čo sa týka atmosféry, Brimstone bol síce lepší, no v tomto smere má čo povedať aj tento snímok - samé blato, celková ponurosť, beznádej, depresia zvyšovaná prostredím, každú chvíľu nejaká mŕtvola.... A išlo to aj bez prehnaných streleckých eskapád. No čo vám poviem, mľaskal som blahom. Do dokonalosti chýbalo iba málo, silný nadpriemer. 85/100(28.3.2019)

Western Never Grow Old má sice líbivou a neotřelou pochmurnou atmosféru, nicméně příběhová kostra, scénář a herecké výkony tento nadějně začínající snímek nemilosrdně sráží do hlubokých vod filmového průměru. Je to vážně velká škoda, jelikož již dlouho tady nebyl nějaký pořádný western, na který by se nevzpomínalo s dnes již typickou trpkostí v srdci, nýbrž s řádným filmovým nadšením.(27.3.2019)

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že uvidím film, ve kterém se mi bude můj velmi neoblíbený John Cusack líbit jako herec, hluboce bych se mu vysmál. A teď tu sedím a jen na nechápavě kroutím hlavou, co se vlastně stalo. Je mi to vlastně nakonec šumák, ale jeho roli jsem mu konečně po těch jeho mnoha předchozích letech uvěřil, což mi dnes spolu s jednoduchým příběhem, plným "pravé", křesťanské lásky, krvavými souboji s ještě krvavějším, výtečným koncem bohatě stačí k mojí celkové spokojenosti.(2.6.2019)

Western s největším množstvím bláta na metr čtvereční, a čert vem fakt, že tam moc nepršelo. Film klasicky nabídne postavy dobrý a zlý, a pak ještě Johna Cusacka, kterej hrál naprostý hovado a proto mně vyjímečně nevadil. Jo, bylo to předvídatelný, ale hlavní klad'as byl sympat'ák a Cusack se po letech docela vyšvihl, kluk jeden ušatej.(24.3.2019)

Sice sem to štěkala o něco temnější, ale se vším tím blátem to nakonec je celkem průjemný. John Hnusack se do filmu regulérně vypašíkoval a jelikož je pořád oblečenej v černym, tak sem celou dobu přemejšlela, koho mi připomíná páč jsem věděla, že tuhle karikaturu už jsem někde viděla. A pak mi to došlo !!! Regulérně na konci filmu když je Hnusack skomírající řešeto a opírá se o kostelní zeď, vepřovou hlavu zvednutou k našemu irovi, tak jsem prozřela a vykřikla z plna hrdla až jsem vzbudila celej barák "Ty pííííčo vždyť to je jasnej Severus Snape !! " Kdo viděl chcípat Severuse v Potterovi a pak Hnusacka v tomhle, ten to nemůže vyvrátit to prostě nejde. Identický dvojčata.Jinak k filmu - Malej, nesympatickej, fousatej, irskej přizdisráč pracující jako mistr tesař se holt utnul a dal se do paktu s trojicí desperádos. V tu chvíli se mu krásně rozjede obchod s výrobou rakví a tuze bohatne, takže jsem absolutně nechápala, proč byl nasranej. Já bych na jeho místě jásala. "Kladná strana" čili vymrdaní křesťani se opět předvedou v plný parádě - Kecat umí skvěle, pomoci se od nich ale v životě nedočkáte a nakonec jsou největší svině (nic proti křesťanům, já nesnáším všechny věřící stejně včetně pohanů, jelikož nesnáším úplně všechny) . Takže nic novýho pod sluncem snad jen rčení, že : Kdo druhému jámu kopá.....je, pyčo, hrobník.(19.4.2019)