Patrick Tate (Emile Hirsch) žije se svou těhotnou ženou a dvěma dětmi takřka idylický život na západním pobřeží USA pár let po konci Občanské války. Živí se jako tesař a hrobník a je vzorným občanem městečka Garlow, zakládajícím si na pravých křesťanských ideálech. Jednoho deštivého večera se však před jeho prahem objevují tři nebezpečně vypadající muži vedení Holanďanem Albertem (John Cusack), kteří hledají jistého Billa Crabtree, ne kterého je údajně vypsána odměna. Patrick je vyzván, aby třem lovcům lidí pomohl, přičemž s odmítnutím asistence se předem nepočítá. (C0r0ner)

Zeck

Never Grow Old je notně inspirován nedávným Brimstone, který poprvé od dob spaghetti westernů dokázal, že evropská produkce umí vyprodukovat opravdovější western než produkce hollywoodská a posunout mrtvý žánr zase o kus dál. I když se Kavanagh evidentně snažil rekonstruovat vše co v něm viděl (syrovost, emoční nekompromisnost, atmosféru, tempo, vývoj a psychologii postav, část zápletky), nepodařilo se mu úspěšně přenést v podstatě nic. Nejenom, že film má slaboučký scénář s jedinou pointou, kterou recykluje po celý děj (morální dilema tesaře v podobně volby mezi vlastním prospěchem nebo dobrem), ale především naprosto selhává ve vývoji postav a jejich chování je ke konci tak bezdůvodně iracionální, až tím popírají samy sebe. Obsazení rovněž není moc vhodné, což je o to viditelnější v žánru western, který vždy stál pouze na silných charakterech postav, podpořených přirozeným charismatem herců. Francouzská herečka s příznačným jménem François, hrající francouzskou přistěhovalkyni se svým francouzským přízvukem chvílemi působí, že neumí hrát (měli ji nechat mluvit rodnou řečí), což ještě umocňuje kontrast mezi ní a postavou stručného manžela, kterého ztvárnil třicátník Hirsch s tělem a hlasem středoškoláka, takže v poloze starostlivého otce vůbec nefunguje, což se projeví zvláště ke konci. Cusack si roli záporáka sice viditelně vychutnával, ale western, ve kterém je největším záporným bossem John Cusack prostě nemůže moc fungovat a postavit proti němu kalibr v podobě Clitorise Eastwooda, bylo by to vůči němu až nefér. Takto z toho ale vychází ještě docela dobře, protože má za protiklad zarostlé děcko. 55 % ()

Asia_Power

Sice sem to štěkala o něco temnější, ale se vším tím blátem to nakonec je celkem průjemný. John Hnusack se do filmu regulérně vypašíkoval a jelikož je pořád oblečenej v černym, tak sem celou dobu přemejšlela, koho mi připomíná páč jsem věděla, že tuhle karikaturu už jsem někde viděla. A pak mi to došlo !!! Regulérně na konci filmu když je Hnusack skomírající řešeto a opírá se o kostelní zeď, vepřovou hlavu zvednutou k našemu irovi, tak jsem prozřela a vykřikla z plna hrdla až jsem vzbudila celej barák "Ty pííííčo vždyť to je jasnej Severus Snape !! " Kdo viděl chcípat Severuse v Potterovi a pak Hnusacka v tomhle, ten to nemůže vyvrátit to prostě nejde. Identický dvojčata.Jinak k filmu - Malej, nesympatickej, fousatej, irskej přizdisráč pracující jako mistr tesař se holt utnul a dal se do paktu s trojicí desperádos. V tu chvíli se mu krásně rozjede obchod s výrobou rakví a tuze bohatne, takže jsem absolutně nechápala, proč byl nasranej. Já bych na jeho místě jásala. "Kladná strana" čili vymrdaní křesťani se opět předvedou v plný parádě - Kecat umí skvěle, pomoci se od nich ale v životě nedočkáte a nakonec jsou největší svině (nic proti křesťanům, já nesnáším všechny věřící stejně včetně pohanů, jelikož nesnáším úplně všechny) . Takže nic novýho pod sluncem snad jen rčení, že : Kdo druhému jámu kopá.....je, pyčo, hrobník. ()

niethustra

Ani ne tak naladěním, ale ambicí říci něco skutečně chytrého (a nutno podotknout, že ambicí zdaleka ne nenaplněnou), bych NGO přirovnal k vynikajícím RAVENOUS od Birdové. Mám tyhle malé velké filmy, které nejenže mají co říct, ale umí zároveň pobavit a nádavkem znejistit diváka nejednoznačným rozestavěním hodnot, moc rád. ()

misterz

Ďalší výborný európsky western, čím ďalej tým viac sa ukazuje, že v tomto smere má čo Hollywood doháňať. No veru, časy Johna Wayne sú už dávno preč. Čo sa týka atmosféry, Brimstone bol síce lepší, no v tomto smere má čo povedať aj tento snímok - samé blato, celková ponurosť, beznádej, depresia zvyšovaná prostredím, každú chvíľu nejaká mŕtvola.... A išlo to aj bez prehnaných streleckých eskapád. No čo vám poviem, mľaskal som blahom. Do dokonalosti chýbalo iba málo, silný nadpriemer. 85/100 ()

DwayneJohnson

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že uvidím film, ve kterém se mi bude můj velmi neoblíbený John Cusack líbit jako herec, hluboce bych se mu vysmál. A teď tu sedím a jen na nechápavě kroutím hlavou, co se vlastně stalo. Je mi to vlastně nakonec šumák, ale jeho roli jsem mu konečně po těch jeho mnoha předchozích letech uvěřil, což mi dnes spolu s jednoduchým příběhem, plným "pravé", křesťanské lásky, krvavými souboji s ještě krvavějším, výtečným koncem bohatě stačí k mojí celkové spokojenosti. ()