• kulyk
  ****

  Co to tady všichni plácáte? Jakej Víveg, jakej Nykolájev, jaká reflexe reálného socialismu? Kozýýýýýýý!!! Vy impotenti, nejlepší kozy v dějinách české i těžkoslovenské kinematografie!(2.3.2013)

 • gouryella
  *****

  Jedna z nejlepsich adaptaci knizni predlohy, kterou jsem mel tu cest videt.(31.7.2002)

 • Stegr
  ****

  75%(27.5.2007)

 • triatlet
  *****

  K současnému prodávání se Michaela Viewegha můžu mít sice rezervovaný vztah, ale jeho počáteční tvorba určitě stojí za přečtení/zhlédnutí. A Báječná léta pod psa považuji z Vieweghovy tvorby za nejlepší příběh; za příběh, který má díky tématu i přesah. Bavila mě divadelní adaptace v Divadle Husa Na Provázku, líbí se mi i film. Vhodně vybraná ústřední trojice (Vetchý, Šafránková, Wehrenberg). Dokonce díky tomuto filmu nezatracuji Alici Bendovou, scénu na vodě zahrála fantasticky:-) Z Kvidova vyprávění o letech šedesátých a normalizaci mám rád scénku s andulkami, ale i přípravu rakve. Psí hrdina:německý ovčák Něha.(9.7.2008)

 • EdaS
  ****

  Knížka je mnohem lepší, ale i tak tenhle film stojí za to. Už jenom kvůli Libušce a Ondrovi...(20.5.2002)

 • - Otec (Ondřej Vetchý) si čte v knize „Bican - 5 000 gólů!“, která vyšla na konci 80. let. Příběh filmu je však situován do let 70. (offlineman)

 • - V jednom momente beží v televízii aj ďalší trezorový film Spalovač mrtvol (1968), konkrétne scéna, kde pán Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) velebí "pohřeb žehem“ so svojou rodinou a kocúrom. (Autogram)

 • - V úvodu filmu, kdy Helena (Libuše Šafránková) a Aleš (Ondřej Vetchý) vystupují z taxi, následuje záběr na přibíhajícího psa. Za ním je vidět vchod do domu a ulice stáčející se doleva. Hned v dalším záběru, kdy psa odhánějí, vede ulice rovně a v následné scéně se opět stáčí vlevo. Postavy pak vstupují do rohového domu, který se nachází v Haštalské ulici v Praze 1. (oldmut)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace