Michal Viewegh možná píše jak se říká "na zakázku", ale myslím že předloha k filmu i samotný film nemají chybu. A jelikož jsem v té době nežil, nemůžu hodnotit dobovost jako ostatní, ale z vyprávění, těch co danou dobu prožili, si myslím, že film vykresluje přesně to co má. Typický obraz o životě mezi léty 1968 - 1989 (politika, sociální situace, mezilidské vztahy atd) navíc je dokreslen humorem a ironií plus vynikající herci. Myslím že samotný název mluví za vše. Pro mě vynikající film (i přes to, že jsem to nepřožil)(26.4.2011)

Opět další pousmání nad dobou, která ale nebyla tal vtipná jak to vypadá z tohoto filmu. Opět spíše tragické než komické situace v době komunismu. Jako film velice umě natočené a herci v hlavních úlohách jsou také skvělí a i přes občasné pousmámí, by měl tento film spíše varovat před tou svinskou ideologií. Smrt komančům a více takto povedených filmů. Ale na druhou stranu už bych tu dobu, jako reálie pro film, opustil a věnoval se současnějším tématům...(31.10.2010)

Kvido s těma svejma přemoudřelejma kecama je sympatickej asi jak rakovina. Naštěstí se děj točí hlavně okolo fotra (O. Vetchý). Film se mi celkem líbil, akorát asi tak posledních 20 minut, kdy Vetchýmu rupne v bedně a začne si vyrábět rakev, je taková křeč. Jinak ta soudružka z Jugoslávie měla pěkný kozy.(24.7.2010)

Dávám sice jen dvě hvězdičky, ale jinak musím konstatovat, že to není tak hrozné. Dokonce se mi to skoro líbilo, ale asi proto, že jsem nikdy Vieweghovi nepřišel na chuť, nepřirostl mi k srdci ani tenhle film. Přesto je to veledílo oproti jinému "vieweghovi" Výchova dívek v Čechách. Edit 2013 Po opakovaném shlédnutí jsem přitlačil jednu hvězdičku nahoru. Vlastně to bylo docela zábavné.(22.7.2002)

Myslím, že pochopili ti, kteří to zažili, i ti, co to nezažili. Patříc k druhé skupině, doufám v to. Další Vieweghovy knihy už šly mimo mě, tahle mě ale ve své době dostala a její adaptace je velmi, velmi povedená, na čemž má z hereckých představitelů podle mě největší zásluhu jemná, leč nesmlouvavá matka Libuše Šafránkové, která neváhá posedět u táboráku s okresním disidentem.(3.8.2007)

• - Ondřeji Vetchému zemřel den před začátkem natáčení otec na leukémii. (M.B)

• - Otec (Ondřej Vetchý) si čte v knize „Bican - 5 000 gólů!“, která vyšla na konci 80. let. Příběh filmu je však situován do let 70. (offlineman)

• - Natáčení probíhalo v Praze, Týnci nad Sázavou a Novém Vestci. (rakovnik)