Jedna z mála povedených českých komedií. Snad proto, že se veze na hřebejkovsky zjemňující retro atmosféře. Tedy, ne, že by tu byla předlistopadová doba nahlížena přes nějaké růžové brýle - Nikolaev si dává záležet, aby jeho film nesklouzl k pouhé komedii – je to i solidní psycho (což je podpořeno skvělým Vetchého výkonem). Báječná léta pod psa mají auru neomylného diváckého hitu, tak nějak to z nich čiší. Je to přednost, i vada na kráse. Milý film, který asi bude mnohokrát reprízován v tv.(29.9.2006)

Při zájezdu nám tento film pouštěli a já jsem dostala chuť si přečíst předlohu, což je pro film dobrým vysvědčením, protože k Vieweghovi mám stejně jako třeba k Páralovi opravdu averzi. Díky jeho samolibým výstupům v showbusinessovém prostředí, potažmo v bulváru a jeho periodickému vyjadřování se v různých společenských magazínech tu na téma vaření, tu bydlení, tu cestování, tu emancipace, se mi dokonale zprotivil. Taktéž jsem měla to nepotěšení číst pár úryvků z Účastníků zájezdu, když mi knihu s odkazem na její skvělost zapůjčila kolegyně (ovšem jako film nebyli účastníci tak hrozní). Díky vcelku slušnému filmu s výborným obsazením a slušnými hereckými výkony(až na furt stejnou Květu Fialovou) si Báječná léta přečtu, jsem přesvědčená, že tam dal Viewegh asi všechno, co v sobě střádal, asi to taky nepsal jen pro peníze. Totálně se vyčerpal a dál už může jen povrchně plytkat. Přesný komentář Gemini.(6.10.2011)

• honajz

Prý „takoví jsme byli“, jak se zpívá v písničce. No já nevím, možná asociální Viewegh s celou jeho rodinou ano včetně všech těch rádoby disidentů. Pokud vím od reálných účastníků, tak ony se ty historky skutečně odehrály poněkud jinak a někdy i v jiných gardech. Hlavně je to zase celé černobílé - pitomý komunista, ztrpčující všem život, rádoby prostý človíček proti mašinérii, a po sametu v roce 1989 z komunisty převlékač kabátů - kolikrát jsme to viděli, až na to, že už se neřekne, že ti komunisté nalezli do Občanského fóra a posléze ODSky... Prostě taková inťošská pražská vize toho, jak jsme „takoví byli“, a většina republiky na to kouká s otevřenou pusou, protože zažili něco jiného. Ještě že Ježková ukáže malé kozy a že v tom hraje Šafránková.(18.1.2016)

Ať koukám, jak koukám, Viewegh nebude nic pro mne. Jeho styl vyprávění mi prostě nesedí. Moje setkání s "Účastníky zájezdu" dopadlo tragicky. "Báječná léta pod psa" jsou o poznání lepší, jedná se o dobrý, ale pouze průměrný film o životě za socialismu. Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů (filmy 90. let se vlastně skoro všechny odehrávají za války či za komunistů), i lepších. Film má značně rozvleklé tempo, že i po necelých 100 minut působí zdlouhavě. Herci jsou ovšem všichni skvělí, Ondřejem Vetchým a Libuší Šafránkovou počínaje a Vladimírem Javorským konče. A nakonec vynikající písnička Ivana Hlase. 55%.(21.11.2007)

Návrat do rokov minulých, hlavne tých socialistických, z ktorými sa Česi a aj niektorí Slováci asi ťažko vyrovnávajú, lebo majú potrebu stále o tom točiť filmy a na súčasnosť akosi zabúdajú. Obsadenie zaujímavé, celkom vtipné, miestami dosť tvrdé, snaha vykresliť nespravodlivosti socialistického režimu, celkom zaujímavý príbeh, ktorý však hlbšiu stopu vo mne nezanechal.(22.6.2012)

• - V prvních fázích projektu s ním byl spojen režisér Petr Zelenka, který napsal již tři verze scénáře, ale po několika negativních názorech jiných režisérů se rozhodl odstoupit. (ForGump)

• - Ve chvíli, kdy si Aleš (Ondřej Vetchý) prohlíží dům, od kterého právě dostal klíče, zhruba v 50. minutě, je na vedlejším domě vidět na střeše anténa pro mikrovlnné spojení. Taková se v sedmdesátých letech určitě nepoužívala. (PaulxH)

• - V jednom momente beží v televízii aj ďalší trezorový film Spalovač mrtvol (1968), konkrétne scéna, kde pán Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) velebí "pohřeb žehem“ so svojou rodinou a kocúrom. (Autogram)