Smrtící stroj

Death Machine

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 1994, 99 min (SE: 128 min, Director's cut: 111 min)

Velice zábavné béčko, kombinující Terminátora, Vetřelce a Univerzálního vojáka (a vlastně ještě Smrtonosnou past). Moc pěkná (vzhledem k tomu, že to šlo hned na video, tak překvapivě širokoúhlá) kamera. Podruhé bych to vidět nemusel, ale pobavil jsem se dost. P.S. Role Rachel Weiszové je tak malá, že jsem si jí vůbec nevšiml. :o) P.P.S. A naštvalo mě, když jsem zjistil, že verze, kterou jsem viděl (na německé televizi), je zkrácená o 5 minut. :o((1.8.2002)

Hardcore hitech béčko o vraždiacej mašine pripomínajúcej kráľovnu z Aliens ovládanú klasickým záporákom Brad Dourifom, proti ktorej sa snaží bojovať hŕstka ľudí uväznených v budove aj novovyvinutou technólógiou kde si človek na seba nahodí oblek a v štýle kyborga môže vyraziť do boja. Táto technológia má však jednu chybu – človek v ňom po čase zošalie... Výborná atmosféra a nezabudnuteľná scéna s vonkajším výťahom.(27.1.2011)

jednoduchý ale veľmi slušný project .... ZARUČENE LEPŠIA ZÁBAVA ako Blade čo je podľa mňa púha kravina pre puberťákov)(28.3.2006)

Atmosférický hrůzu nahánějicí nízkorozpočtový film, který jsem si oblíbil v dřívějších letech. Tenkrát jsem chodil do videopůjčovny a tak padl výběr i na tento VHS kousek. Škoda že ho nedávali v televizi, alespoň o tom nevim.(24.4.2009)

• Campbell

Tenhle film mi dost často připomínal film Virus. Ve vesmíru je idiot Dourif, tohohle herce mám dost rád ale to co předvádí tady je šílenost, a navíc ten jeho hlas aka Kačer Donald byl šílenej. Ostatně oni všichni herci jsou na tom dost špatně. No a ten má obrovskýho robota. Zbytek si doufám domyslíte, robot začně vraždit. Je to poměrně zábavné béčko ale trvá pomalu 2 hodiny! Což je dost na takovýhle námět. takže se tu dost často nic neděje. Nebudu dál moct psát mě se to prostě nijak extra nelíbilo. Sem tam dobrá scéna ale to je tak všechno.(24.2.2013)

Z nostalgie.(13.4.2009)

Je to sice low-tech 90's Ccko nejvetsiho kalibru, ale ocividne tvorene s laskou a spoustou odkazu na klasiky. Staci se podivat na jmena charakteru typu Weyland, Yutani, Scott Ridley, Sam Raimi, John Carpenter. Navic filmu z cyberpunk zanru je zoufaly nedostatek, takze i takovahle blbost potesi. Mel by konecne nekdo udelat nejaky Ackovy Shadowrun. 5/10(8.2.2015)

Stephen sa pohral s citmi viacerých fanúšikov sci-fi žánru. Nielenže naviazal na vtedy takmer vyhynutú ( rozumej málo etablovanú - sledovanú ) odnož robotech, ale jemu sa vlastne podarilo vizážou napodobniť klasiky ako BLADE RUNNER, HIGHLANDER 2, VOTREL(CI)EC či METROPOLIS. Ja ako divák som vďačný za každý takýto ´´homage´´, ale ako kritik si občas uvedomujem, že inovácia by mala byť predsa len na prvotnom mieste. Takže som teda niekde na polceste medzi nadšením a hlbokým sklamaním.(31.10.2016)

• Lacike

Po dejovej stranke to je vykradacka vsetkeho mozneho, ale v tom nevidim problem. Problemom je, ze to je podane strasne nezazivne a cely cas som sa strasne nudil. Co ma mrzi, lebo po trikovej stranke to je super a ma to aj pôsobivu atmosferu. Ale to je malo a film to nezachrani. Vysledkom je sklamanie. Stephen Norrington asi uz navzdy ostane reziserom jedineho genialneho filmu a to Blade. 4/10.(19.3.2016)

Super béčko, kdy vědátor, který vypadá jako metalista v ďábelském podání Brada Dourifa sestrojí kovový stroj, který jako něco mezi terminátorem a vetřelcem a pohybuje se hodně rychle a hodně cvaká čelistma, za to, že ho vyrazili z firmy. Začíná boj o přežití mezi skupinkou rebel, kteří se vloupali do budovy a šéfkou firmy. Naštěstí se dostanou do armádní sekce, kde si naberou těžké zbraně a jeden si vleze do "gumového" brnění a je ovládán ve stylu univerzálního vojáka. Takže je jasné, že film originality moc nepobral, ale zábava to je. Jen Rachel Weisz je zde tak na 5 sekund a "Holy Donuts!"(27.6.2010)

• Javad

< Nie, nie je to ani náhodou zábavné > DEATH MACHINE sa právom zaraďuje do mojej kategórie „dementné SCI-FI céčka“.(29.9.2010)

Tři za nezamýšlenou legraci, kterou tvůrci maskovali v zdánlivě hrozivých scénách. Jen by mě zajímalo, zda má pan Norrington svolení od Gigera kopírovat vetřelce, byť v plechovém provedení. 5/10(17.7.2011)

Jedná sa o celkom slušné sci-fi, taký menší crossover žánrov, ktorý si zakladá hlavne na atmosfére a trikoch. Akčné momenty sa tu striedajú s trilerovými prvkami zasadenými do tmavého prostredia takmer osamelej budovy. Nie všetky prvky síce bavia (najmä ten dlhovlasý vedec s parochňou), v málo scénach to smrdí nie práve podarenými hláškami, resp. až do komedionálnej podoby. Naštastie je ich menej. Samotná zbraň má gule - taký kovový votrelec. Taká "drobnosť" na záver: Tvorcom asi nedošlo, že bezprostredný výbuch síce nemusí poškodiť kostru (tá iba sčerná), ale určite by zničila plastové trubice s hydraulickou kvapalinou, ktorými je celé kovové monstrum prepojené.(18.10.2015)

• vitekpe

Prvni hodina bezva, zbytek utrpeni. Dvouhodinova stopaz je proste nesmysl, kdyz se druhou hodinu stale jen strili v uplne stejnych interierech. Par vtipu tam je. 2+(18.11.2017)

Norringtonův pokus pojednat béčkovou sci-fi jako nezávislý film ne tak úplně vyšel, ale rozhodně je na co se koukat.(21.3.2006)

V roce 2003 se do čela největší světové zbrojařské společnoszi postavila žena, která má zabránit úpadku firmy. Její předchůdce byl za nejasných okolností zavražděn. Správní rada však začíná dělat nové ředitelce společnosti nepochopitelné problémy. Hlavně jí nechce nechat propustit hlavního konstruktéra Jacka Danteho. Ten totiž vyrábí nové typy zbraní, které umí ovládat jen on sám. Při prohlídce danteho pracovny jsou objeveny pancéřové dveře, za kterými je objevena Jackova nejoblíbenější hračka. Nepozorností jednoho z techniků je stroj spuštěn a tím oživena ocelová nestvůra, která může zničit vše živé. Nastává obrovský chaos, protože začal boj o přežití, Nikdo totiž neví čím je stroj poháněn a jak jej zastavit.(3.10.2010)

• Hapretor

Laciné, nudné, nevtipné. Ztráta času.(30.3.2013)

Zábavné béčko,které se mi po dlouhé době dostalo do rukou,bestie je luxusní,smrtící,nesmrtelná a cyborgové také nemají chybu,za mě 85%.(8.2.2013)

Spravna ptakovina. Tenhle clovek ze natocil Bladea? Tak to je dobry...(23.2.2006)

Určité pasáže film stahují k tomu průměru, ale scény s robotem byly obstojné až zaujatelné, takže myslím, že ty tři hvězdičky si film zcela jistě zaslouží.(31.7.2016)

<< předchozí 1 2