hygienik

Jacques Doillon sa neserie a balansuje na hrane tabu. Točí s takou mierou citu pre komorné herectvo a empatie k svojim postavám, že nemám slov. Nie som si istý, či sa v každej generácii narodí aspoň jeden podobný režisér. Tienistou stránkou jeho filmov je, že divákov často môžu odpudiť alebo unudiť. O Drolesse platí oboje naraz. ()

radektejkal

Zapálil jsem si cigáro a nalil si panáka. Cigáro mi zhaslo a na panáka jsem zapomněl. Nestoudnice, poběhlice, coura. Neskutečné pubertální drama (François svojí jinakostí spadá do této kategorie stejnou měrou). Vhled do jiného světa: prostota existence a citů, ale i úzkosti a zmatenosti. Kdo by zde chtěl aplikovat stockholmský syndrom, tak je úplně vedle. (Film mi naprosto bezděčně připomněl sousedku Mirku, se kterou jsme se v předškolní věku opalovali nazí na louce před domem. Někteří lidé, kteří tudy chodili do práce, na to upozornili moje rodiče.) - Madeleine Desdevises (Mado) zemřela tři roky po natáčení na leukémii (Mirka se oběsila krátce po své svatbě). ()