Reklama

Reklama

Blonďák

(festivalový název)
  • Argentina Un rubio (více)
Trailer

Blonďák Gabriel se zrovna nastěhoval jako nový spolubydlící do bytu svého kolegy z práce Juana. Tichý a nesmělý Gabo tráví většinu volna doma, dobře tak ví o ženách, které vycházejí z Juanova pokoje. Přesto ho ale charismatický fešák Juan přitahuje a ani jemu není Gabo zřejmě lhostejný. Intimní pohled na každodenní realitu vášnivého vzplanutí z předměstí Buenos Aires. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

V Blonďákovi se Berger drží podobných vypravěčských postupů jako ve svých předchozích filmech, ale v tomto případě mě jeho film dějově dostal asi nejvíce. Bergerovi se opravdu výtečně daří budovat sexuální napětí od pouhých náznaků až po čistou fyzickou akci a osobně si myslím, že u Blonďáka se mu to v těchto vodách podařilo dotáhnout nejdále. Jediná věc, kterou bych filmu vytknul, je poněkud delší stopáž - nicméně i tak mě bavilo sledovat pomalu se rozvíjející a kvůli rozdílným pohledům na život i komplikovaný vztah dvou mužů. Na uvěřitelnosti filmu přidával i minimální hudební doprovod a všední dialogy "o ničem a zároveň o všem". ()

zolo 

všechny recenze uživatele

Berger i tímto filmem potvrzuje, že mainstreamový divák s ním počítat nemůže. I tento film předpokládá dvě roviny vnímání: jednu vizuální a nepodstatnou, druhou podprahovou a stěžejní. Tohle já na Bergerovi zkrátka můžu. Možná by některé scény opravdu snesly nůžky, ale on i v těch dlouhých scénách nechává mluvit náznaky, výrazy, pohledy, mimiku, takže ani ony mě nenudí. Na Bergerovi je vidět posun. Zatímco v dřívějších snímcích piloval erotické dusno až k zalknutí (kromě Taekwondo), v tomto snímku jeho pověstné dusno spíše zhmotňuje a... dělá dobře. Už se nebojí nahoty, cudně nezakrývá, ale ani nevkusně nevnucuje, jak se mu to (ne)podařilo v Taekwondo. Tento příběh už není jen o krkolomném sebepřijetí, ale naznačuje vývoj, který dává do kontrastu s "nevývojem". Toho, komu přisoudil roli ňoumy, nechává klamat tělem. Žádný ňouma, ale vyzrálá osobnost v kontrastu s vnitřně rozháraným tanečníkem doby. Je to zkrátka pořád Marco Berger, jak ho známe a byť jeho tvorba není výpravná, není nákladná, je točena s citem a vkusem. A vždycky si na konci jeho filmů uvědomím, že nevidět jeho jakýkoliv film by pro mě bylo obrovskou ztrátou. ()

Reklama

Heima 

všechny recenze uživatele

Většina tohoto bezmála dvouhodinového filmu byla jedna velká dlouhá nuda, která se posouvala odnikud nikam. Kluci spolu jedli, pili, mluvili o ničem, koukali se na TV, občas se spolu vyspali, pak dělali jakože se nic nestalo a tohle pořád dokola. Teprve v posledních 20 minutách, když si uvědomili, že jim na sobě záleží, začalo tohle filmové dílo dávat nějaký smysl. Jen proto dávám 3 hvězdy, jinak by to byly jedna nebo dvě. ()

tomeš 

všechny recenze uživatele

Pro mě je tohle dospělej film se vším všudy, obsahově i filmařsky. Jímavej, syrovej příběh dospělejch lidí, který (ne)řeší svoje vztahy. Pro mě originální, nemůžu totiž říct, že jsem takovej film už viděl nebo že mi něco připomínal, a to cením. Nicméně je pravda, že možná bych to zkrátil, i když to by se pak divák zas třeba ochudil o scény typu srdceryvný rozhovor u okna, kdy i slza ukápne. Ať tak či tak, vykreslit atmosféru argentinskýho velkoměsta umí Berger jako málokdo. Těším se na jeho další film? Rozhodně. (PS: O deset let starší Plan B to nepřekoná, ale určitě to za mě patří k těm lepším Bergerovo filmům). ()

easaque 

všechny recenze uživatele

3* Není to pro mě první Bergerův film a režiserův rukopis je stále stejný a vyžívá se v natahovaných scénách, kde se víceméně nic neděje, ale o to silněji buduje napětí. V Hawaii to na můj vkus přeháněl a čekání na nějaký vývoj bylo až útrpně dlouhé a tady naštěstí aspoň občas dojde k povolení ledů. Rozhodně dialogy a komunikace není nosným pilířem filmu. Kromě hlavních protagonistů tvoří zbytek castingu jen vatu, kterou je lepší přehlédnout. Naštěstí úhlavní dvojice je sympatická a dokážou se jim jejich hrané emoce uvěřit a v intimní rovině jsou scény plné vzrušení. Ty dokáže zobrazit decentně, ale pro "nezaujaté" diváky to může být už přes hranu. Není to film pro běžné konzumní diváky a i "našinci" musí být trpěliví. Nakonec nebudu ani doporučovat a jestli ho někdy dám znovu, tak i to není jisté. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama