Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Já myslím, že existuje fůra překombinovanějších filmů, který řada lidí úplně nepobere, ale jsou v červených barvách a tak níž už nespadnou (protože se všichni bojí jim dát míň, aby nevypydali jako "ti blbci, co to nepochopili"). A podle mě by tenhle v červeným hávu mohl být s nimi. Má totiž zdatný herce i zvraty, u nichž si nejste jisti, jak to bude dál. Jo, zpětně se zdá, že se tohle vyústění nabízelo, ale já se v tu chvíli soustředila na jinou problematiku a zastihlo mě to tím pádem nepřipravenou. A nevím, jak CIA cvičí svoje borce (a byli by sami proti sobě, kdyby to prozradili), nicméně tenhle "look inside" byl poučnej. Stejně tak umění lží, intrik a přetvářky hlavních představitelů. To mě na tom bavilo. Lekce do života.(26.11.2010)

No, já se teda přiznám, že na toho kluka Farrellů, ač u mne zatim nemá místo v TOP5, se mi sakra dobře kouká a ne jen proto, že hezky vypadá, ale mám takové tušení, že je na dobré cestě dozrát do špičkového herce, co ho možná v budoucnu budeme vzývat jako Al Pacina, který i v tomto na mě moc překombinovaném filmu (nesmí vám při jeho sledování nic upadnout a když, tak to nezvedejte, protože strany špionů "zlý-dobrý" a se střídají velmi rychle), zahrál tradičně skvěle.(14.8.2005)

První film, ve kterém jsem Colina Farrella viděla ve větší roli - a musím přiznat, že je skutečně víc než jenom chlapík s hezkou tvářičkou, který se náhodou přimotal k filmu. Test je poměrně zajímavý snímek o zákulisí CIA, kde se stírají rozdíly mezi hrou a realitou, proto mu odpustím i ztrátu tempa v druhé polovině. Zvlášť, když celý film není postaven na bezmyšlenkovitých střílečkách jako tisíce sobě podobných.(3.2.2006)

Já si nemyslím, že by ten film byl nějak nevyrovnaný. Herci jsou zde jedni z nejlepších co je dnes k dostání. Al Pacino by byl přesvědčivý v každé roli. Navíc si myslím, že film je určitě trošku netradiční. Po prvních minutách mě sice stále šel do podvědomí film Elita, kde člověk vlastně taky hned netušil jaké bude mít film vygradování. Já od tohoto filmu dostal prakticky vše co jsem od něj požadoval a to i vcelku slušnou akci a zápletku.(6.8.2008)

K filmům podobného typu mám mírný odstup, takže milovníci žánru prominou, ale ani tento snímek mě nějako neoslovil... Celé to spíš vypadá jako propagační film CIA a přiznám se, že nebýt Al Pacina, tak bych o Test ani nezakopnul. První půlka docela šlape a určitě je hodně zajímavá. Nápad "nic není takové, jak to vypadá" se sice vyvíjí slušně, ale v druhé půlce je to scénáristicky až nehorázně odbyté. Závěr filmu už je pak docela obtížně zkousnutelný. Vrší se jedno scénáristické klišé za druhým a berlička střídá berličku. Charismatický Al Pacino podal opět slušný výkon, ale ten závěr mi prostě nesednul...(4.8.2006)

• Al Pacino

• - James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)

• - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)

• - Spoiler: Scéna kde James (Colin Farrell) řekne dívce u baru jak ho: "právě pustili z vězení", byl Farrellův nápad. Řekl, že to jednou vyzkoušel na neznámé dívce v baru a fungovalo to, tak tuto scénu autoři vložili do filmu. (Káronoš)