poster

Test

 • USA

  The Recruit

 • Slovensko

  Farma

 • Slovensko

  Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  V Colinu Farrellovi vidím naději, že by se snad zase mohli začít prosazovat především herci, kteří spoléhají převážně na své herecké schopnosti a nikoliv na publicitu nabytou "celebritěním", rozchody a rozvody. Tady mě dost potěšil a ze vzdálenosti, která ho dělí od borců Pacinova formátu, opět ukrojil notný kus. Bridget Moynahan pak samozřejmě také není žádná chvilková hvězdička, takže se na film dost příjemně dívá. Se scénářem je to bohužel horší - podařilo se sice dostkrát překvapit, nicméně logika i hranice divácké tolerance musely mnohokrát povážlivě zaskřípat. Celkově je snímek pouze další mírnou reklamou na americkou CIA, což je ještě zřejmější po zhlédnutí bonusového dokumentu Spy School: Inside the CIA Training Program.(21.8.2005)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Klaus Badelt: 1. Main Title ,2. Spartacus ,3. To The Farm ,4. CIA Training ,5. Lie Detector ,6. Talking Over Crabs ,7. Hijacked ,8. You're Going To Langley ,9. Layla ,10. Under Covers ,11. A Bug For Breakfast ,12. Aftermath ,13. Nothing Is What It Seems ,14. Target is Burke ,(13.5.2011)

 • kingik
  ****

  Ostrý nábor kadetů CIA na farmě. Tak trochu málo ambiciozní film na to, že v něm hrají taková esa Colin Farrell a Al Pacino. Opakování různých nebezpečných akcí formou simulačních her, ze kterých většinou vyjde, že je to jen na oko, to byla nejčastější devíza filmu. Prostě, všechno byl jen Test, který občas neměl ten správný efekt. Spolehlivé herecké výkony obou hlavních protagonistů film bezpečně podržely. Film kalkulující s důvtipem diváka i jeho dedukcí, potenciál byl o něco vyšší, nechyběly výrazné náznaky originality a působivě tajemné atmosféry, když bylo třeba. Režisér Roger Donaldson je na špionské filmy kadet a předvedl úhel pohledu, který tady ještě nebyl. Usilovná snaha přechytračit diváka nebyla na škodu. 70%(20.2.2009)

 • O´Neill
  *****

  Klaus Badelt natočil pár velice dobrých snímků, stejně jako ty ne zrovna lákavé. Test ale patří právě k těm velice dobrým. Režisér si s námi totiž celý film hraje, a při první projekci je člověk z rozzuzlení dost mimo. Máme tady perfektní hudbu, vynikající herce (Al Pacino je jako vždy machr, a Colin Farrell se za ním drží zuby nehty), a skvělou atmosféru. Já dávám bezproblémově plný počet. A pamatujte - everything is a test.(18.9.2011)

 • Maynard.
  ***

  Na "Mistrovský plán", kterej skončil a začlo tohle, navázalo plynule tohle :o). Co se týče kvality filmu, tak o kousek lepší. Tady se aspon scénárista snažil o nějakou zajímavější pointu. Ale řekl bych, že to bylo až moc přepointovaný. Nikomu nevěř, dvojitý, trojitý, čtverytý agenti :o). Takže vlastně tady došlo k takovejm "překvapením", že to na konci ani moc velký překvápko nebylo. Al Pacino i Džejbí Farel už hráli v mnohem lepších filmech. Inu, takle to chodí, když si necháš do hlavy vtloukat, to co dávaj v telce a ne když si pustít to co zrovna chceš....(3.1.2019)

 • - Ač je ve filmu James Douglas Clayton (Colin Farrell) pasován do role jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších agentů, tak ve scéně, kdy jsou on a Walter Burke (Al Pacino) v autě a míří na něj zbraní, o níž ho Walter Burke přesvědčuje, že jsou v ní pouze slepé náboje, mu není divné, že když před pár minutami střílel na svého kamaráda, byly vidět záblesky a slyšet, jak se kulky odráží od kovu. Také mu jako nejlepšímu agentovi nepřijde zvláštní, že Walter Burke, který ho přesvědčuje o tom, že zbraň, kterou na něj míří, není skutečná, se ve chvíli, kdy ji na něj vytáhne vyděsí, polije kafem a pak ho neustále s vyděšeným výrazem přemlouvá, aby ji dal pryč a přestal na něj mířit. (fleker)

 • - Při scéně na Farmě, v níž Colin Farrell společně s dalšími rekruty hraje karty, jednomu z nich, bývalému policistovi z Miami, říká Sonny Crockett. Colin Farrell si o tři roky později Sonny Crocketta zahrál ve filmu Miami Vice (2006). (Pedro Morales)

 • - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace