Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Nebyl to špatný thriller, ale dlouho trvalo, než se něco stalo a pak se to stalo a byl konec. Děj určitě zajímavý, nedokáže však vtáhnout, divák zůstává jen na okraji a sleduje skutečně jen film. Colin Farrell je opravdový talent, dokázal svého agenta zahrát hodně uvěřitelně, Al Pacino mě naopak celkem zklamal - jeho zestárlému agentu nedokázal dát jasný smysl svého počínání. A tak ačkoliv padouchy umí hrát skvěle, tohle si za rámeček nedá. Jinak kamerově i střihačsky to na agentský film sedí. Škoda jen celkem bezzubého scénáře.(9.11.2004)

U Testu došlo k poměrně neobvyklému úkazu, kdy mě výchozí situace bavila více než její inscenace. Někomu bude zápletka připadat až nadmíru přitažená za vlasy, mi se však finální rozjasnění docela zamlouvalo. A vůbec celá druhá – rafinovanější – polovina filmu mě bavila více než počáteční pokus o psychologické drama. Al Pacino opět nehraje nic nového, mnohem zajímavější je sledovat jak ke své roli přistoupil Colin Farrel. Nejedná se o film zasluhující větší pozornost, pravděpodobně nepotěší ani milovníky nečekaných point (tuhle odhalí každý) a už vůbec ne vyznavače napínavých akčních thrillerů, nevím pro koho tedy je. Vlastně by se svou nenásilností a romantickou prodchnutostí mohl zamlouvat osobám něžnějšího pohlaví, těžko říct. 65% Zajímavé komentáře: tron, PALINO(16.10.2006)

Na snímek TEST jsem byl zvědavý. 1. V hlavních rolích se zde objevují Al Pacino a Colin Farrell. 2. Zajímavý námět - mám prostě rád dějové zvraty typu "všechno je jinak". A mé následné pocity z filmu? Do jisté míry zklamání. Výkony Colina Farrella i Al Pacina jsou velmi dobré, stejně tak zaujme i samotné "zákulisí" CIA (výcvik i následná práce v terénu). Ale osobně jsem čekal podstatně více. Sice jde stále o snímek nadprůměrný, bohužel však (zpracováním) nijak výrazný nebo zasluhující si extra zvýšenou pozornost. Výborní herci holt všechno vždycky nezachrání; umět a snažit se musí i další.(21.9.2003)

Tohle se povedlo! Zde měl Colin obrovské štěstí, že Velký Al držel celý film pokupě, dával tomu grády a kvalitu a jako vždy nezklamal! Zápletka očekávatelná, ovšem konečné vyústění originální! Jen mě pořád nejde do hlavy, proč ten Farrell, když má možnost hrát vedle takových hereckých velikánů a zvířat, sem tam něco neokouká???... Je to fakt naprosto přeceněný herec! Sakra, nevím co proti němu furt mám... 70%(12.6.2014)

V Colinu Farrellovi vidím naději, že by se snad zase mohli začít prosazovat především herci, kteří spoléhají převážně na své herecké schopnosti a nikoliv na publicitu nabytou "celebritěním", rozchody a rozvody. Tady mě dost potěšil a ze vzdálenosti, která ho dělí od borců Pacinova formátu, opět ukrojil notný kus. Bridget Moynahan pak samozřejmě také není žádná chvilková hvězdička, takže se na film dost příjemně dívá. Se scénářem je to bohužel horší - podařilo se sice dostkrát překvapit, nicméně logika i hranice divácké tolerance musely mnohokrát povážlivě zaskřípat. Celkově je snímek pouze další mírnou reklamou na americkou CIA, což je ještě zřejmější po zhlédnutí bonusového dokumentu Spy School: Inside the CIA Training Program.(21.8.2005)

• - Film byl inspirován událostmi z let 1994 - 1996, kdy agent Nicholson vyučoval v táboře CIA. Pak se zjistilo, že pracuje pro Rusy. (HappySmile)

• - James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)

• - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)