Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

"YOU CAN'T TRUST YOUR BEST FRIENDS, YOUR FIVE SENSES, ONLY THE LITTLE VOICE INSIDE YOU." ---------- Zákulisie CIA v celej svojej kráse. Niežeby filmov z tohto prostredia bolo málo, ale tento je tomu úplne oddaný. A čo je ešte čomu oddané? Al Pacino a Colin Farrell hereckým výkonom. Prekombinovačky v druhej polovici filmu majú niečo do seba a eventuálne ich je viac a viac, až na koniec nevieš, čo je reálne a čo je len test.(18.9.2017)

Tie tri hviezdičky sadnú tomuto filmu, ako dobre ušitý oblek. Pacinovsko-Farellovský tandem ťahá s prispením pre mňa neznámej Bridget celý film plný napätia, neistoty a dejových zvratov. Osobitne Colin Farell sa tu vypol k veľmi presvedčivému výkonu. Že tento prekombinovaný film nakoniec skončí štandardne je dôvodom, pre ktorý sa mu viac hviezdičiek neušlo.(15.2.2015)

• honajz

Tak nějak jsem doufal, že to časem začne být zajímavé, odhalovat se nové skutečnosti, a ono prd. První půlka s výcvikem musela každému, kdo viděl na Discovery Channel dokumentární seriál o výcvikových metodách špionů, přijít nudná. Ve druhé půlce je jasné, že není vše, jak se zdá, a žel to, co mne napadlo jako první, byla skutečně pravda, navíc strašně blbě odhalená i zahraná. Jak tady někdo v komentářích píše - diskové jednotky nemají, ale USB port ano. A tak je to v podstatě celý film. Agenti se často chovají tak nenápadně, že by je odhalil můj osmiletý syn. Hvězda navíc, jen ze soucitu, za Al Pacina. Jinak je to utahaná nuda. Jo a mimochodem, hlavní herečka má skoro v každé scéně jinou barvu vlasů, všimli jste si toho? :-)(29.2.2016)

Colin Farrell mal obdobie, keď sa (možno) snažil presadiť ako novodobý akčný herec, podobne ako v prípade S.W.A.T.. Samozrejme sú to novodobé zašmodrchané trilery so zvratmi, kde až tak o tú akciu nejde, ale je zrejmé, že ich hrdinovia sú dobre vytrénovaní a relatívne muskulatívni. Takže problém je opäť a zase v scenári, ktorý síce dokáže upútať na celý čas divákovu pozornosť, ale nedokáže ho dostatočne uspokojiť. A nie je to iba záverom.(21.9.2012)

Ještě nikdy jsem nepodstoupil na CSFD takový test nerozhodnosti jako u tohoto snímku, kde Colin Farrell dokazuje, své herecké umění ve velkém stylu po boku Al Pacina, bohužel když se rozehraje takhle skvěle film mě si i skvěle dokončit , kdyby to byli jen poslední minuty či "jen" debilní závěr byli by to 4*,ale tady jakoby genilata filmu skončila někde uprostřed a pak začalo vleklé nic.A to je opravdu zklamaní.(14.7.2006)

• - Spoiler: Scéna kde James (Colin Farrell) řekne dívce u baru jak ho: "právě pustili z vězení", byl Farrellův nápad. Řekl, že to jednou vyzkoušel na neznámé dívce v baru a fungovalo to, tak tuto scénu autoři vložili do filmu. (Káronoš)

• - Při scéně na Farmě, v níž Colin Farrell společně s dalšími rekruty hraje karty, jednomu z nich, bývalému policistovi z Miami, říká Sonny Crockett. Colin Farrell si o tři roky později Sonny Crocketta zahrál ve filmu Miami Vice (2006). (Pedro Morales)

• - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)