James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

Magneto

To malo vážne 115 minút? Mne to ubehlo ako voda a to vypovedá niečo o kvalitách filmu. Je remeselne dobre natočený so zaujímavými prvkami, ako je napríklad spůsob výcviku agentov CIA a neustála otázka visiaca vo vzduchu - "Je to realita, alebo test?" Po určitej dobe sa to zvrtne v niečo úplne iné aby sa to znova vo finále vrátilo do starých koľají, kde každý oklame každého...Pohodička s príjemnou atmoškou neurazí a nenadchne.Pre mňa je to za *** a pol hviezdičky. ()

StarsFan

První film, ve kterém jsem Colina Farrella viděla ve větší roli - a musím přiznat, že je skutečně víc než jenom chlapík s hezkou tvářičkou, který se náhodou přimotal k filmu. Test je poměrně zajímavý snímek o zákulisí CIA, kde se stírají rozdíly mezi hrou a realitou, proto mu odpustím i ztrátu tempa v druhé polovině. Zvlášť, když celý film není postaven na bezmyšlenkovitých střílečkách jako tisíce sobě podobných. ()

Enšpígl

Ještě nikdy jsem nepodstoupil na CSFD takový test nerozhodnosti jako u tohoto snímku, kde Colin Farrell dokazuje, své herecké umění ve velkém stylu po boku Al Pacina, bohužel když se rozehraje takhle skvěle film mě si i skvěle dokončit , kdyby to byli jen poslední minuty či "jen" debilní závěr byli by to 4*,ale tady jakoby genilata filmu skončila někde uprostřed a pak začalo vleklé nic.A to je opravdu zklamaní. ()

nascendi

Tie tri hviezdičky sadnú tomuto filmu, ako dobre ušitý oblek. Pacinovsko-Farellovský tandem ťahá s prispením pre mňa neznámej Bridget celý film plný napätia, neistoty a dejových zvratov. Osobitne Colin Farell sa tu vypol k veľmi presvedčivému výkonu. Že tento prekombinovaný film nakoniec skončí štandardne je dôvodom, pre ktorý sa mu viac hviezdičiek neušlo. ()

Legas

Někde jsem vyčetl, že se film ke konci ztrácí v pointách. Mně se tak nezdálo. Je pravdou, že těch falešných point, je během filmu požehnaně. A na tom Test stojí i padá. Ony pointy jsou tahouny filmu. Když je znáte, není důvod film vidět znovu. Možná bych ocenil více informativní (pochopitelně napínavý) film o fungování CIA, než paranoiu ve smyslu VŠECHNO JE TEST. ()

• James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)
  • Při scéně na Farmě, v níž Colin Farrell společně s dalšími rekruty hraje karty, jednomu z nich, bývalému policistovi z Miami, říká Sonny Crockett. Colin Farrell si o tři roky později Sonny Crocketta zahrál ve filmu Miami Vice (2006). (Pedro Morales)
  • Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)