Sam Stone je úspěšný podnikatel, který zbohatl výrobou oděvů. Žije se svou hašteřivou obézní manželkou Barbarou, s níž se před patnácti lety oženil jen pro peníze, jež měla podle všech předpokladů zdědit po svém umírajícím otci. Ten však zmařil Samovy plány protože nezemřel. Proto teď Sam naplánoval Barbařinu vraždu, aby se jí jedou provždy zbavil. V den, kdy se po obědě se svou vášnivou milenkou Carol vydá domů, aby svůj plán provedl však zjistí, že Barbara je pryč. Vzápětí volá někdo, kdo tvrdí že Barbara byla unesena. Únosci chtějí výkupné a tvrdí, že pokud Sam informuje policii nebo tisk, tak Barbaru zabijí. Sam samozřejmě okamžitě na policii zavolá a oznámí únos, protože doufá, že únosci svou hrozbu splní. Co však Sam neví je, že únosci jsou manželé Ken a Sandy Kesslerovi, kterým před lety ukradl jejich nápad na oblečení, jenž se stalo hitem a umožnilo mu zbohatnout. Ken a Sandy jsou sympatičtí dobráci a mají daleko k tomu, aby někoho zabíjeli. To už je mnohem víc nebezpečná zuřící Barbara. Další věc, kterou Sam Stone neví je, že jeho milenka Carol má ještě jednoho přítele, Earla, a že s ním naplánovala Samovo vydírání prostřednictvím videokazety, na které je zachyceno, jak se zbavuje Barbařina těla. Potíž je v tom, že na nahrávce, kterou pořídil Earl, je úplně jiný muž a křičící prostitutka. Nic netušící Carol pošle Samovi kopii nahrávky, ten jí ale pohrozí, že jí udělá přesně to, co je na pásce. Vylekaná Carol pošle další kopii policejnímu náčelníkovi s tím, že Sam zabil svou ženu a ona chce, aby byl co nejdříve zatčen. Větší radost náčelníkovi policie nahrávkou udělat nemohla, protože právě on je ten chlapík na pásce. Podaří se mu získat důkazy, že se Sam chystal zabít Barbaru a zatkne ho. A tak Sam teď musí získat od únosců Barbaru živou, aby mohl prokázat svou nevinu. To se však ukáže poněkud složité, protože Barbara mezitím sblížila se Sandy a Tedem, a taky zjistila, co měl Sam vlastně v plánu. A její pomsta je sladká. (oficiální text distributora)

golfista

Nebyla to zase až taková hrůza, jak jsem čekal. Ten příšernej dabing ale srazil veškeré snahy minimálně o stupeň dolů. ()

Jara.Cimrman.jr

"Není to Matka Tereza. I Gándhí by ji zaškrtil." Unést paní Stoneovou není dobrý nápad pro ty, kteří se neradi nechávají urážet, nesnáší komandování a mají rádi své koule. Ale nakonec byla vlastně celkem vtipná. Tedy o dost vtipnější než "bezcitní" únosci Dulík a Kulík. Ovšem co se týká humoru, tak na "truchlícího" pana Stonea nikdo nemá. I když pardón. Je tu ve hře ještě debilní blondýn Earl a na toho skutečně nikdo nemá. A až budu někdy okrádat klauna, tak vytasím z rukávu jeho sebevědomou větu: "Ukrádám Vás, šašku." Mě to prostě bavilo už při premiéře a ani s přibývajícími zhlédnutími to pro mě neztrácí na zábavnosti. ()

igi B.

Víte kdo je blbější než blbá blondýna? Blbý blondýn. Jinak tohle není vůbec blbá komedie, tohle je výborná černohumorní taškařice, plná ujetých situací a vypointovaných dialogů, kde se střídá jedno nedorozumění za druhým až do >podělaného< finále... Nemá cenu v tomhle jinak rutinně (v nejlepším smyslu slova :-) natočeném hohovůdském filmu hledat víc, navíc když si na nic víc nehraje. V rámci žánru ztřeštěných komedií nepochybně minimálně za tři a půl hvězdičky, leč tentokráte bezcitně zaokkrouhleno nahoru...:-)))) ()

freddy

Jedná se o jednu z těch vitpnějších a originálnějších komedií. Je zde mnoho vtipných scén, které se mi velmi líbily a u nichž jsem se docela nasmál. Scénář považuji za velmi originální, protože takoví milí a láskyplní únosci se jen tak nevidí. Taktéž scény s videokazetou, která zahýbe dějem, jsou velmi vtipné. Celkem tedy tento film vnímám více než pozitivně a považuji jej za jednu z těch lepších komedií. Co více dodat? Na můj vkus jsem napsal docela krátký komentář, ale asi jsem v něm řekl vše, co jsem říci chtěl. Celkem dávám tři hvězdičky, protože to považuji za odpovídající hodnocení této komedie. ()

MMR

Co víc si přát, když jdete domů s rozhodnutím zabít svou manželku, než slyšet v telefonu požadavky lidí, co právě vaši ženu unesli? Přece aby únosci dodrželi své slovo a tu ženskou zabili. Do téhle komedie jsem šel s obrovským očekáváním. Ukázalo se, že naprosto oprávněně, protože se z mého pohledu jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Velice originální a neotřelá komedie plná absurdních situací. Rozhodně doporučuji. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +dobrá hudba, vtipné dialogy, pěkný scénář -postarší 80tá léta/// Viděl jsem původním znění a sním jsem byl spokojen. Je to náhodou docela zábavný snímek. Sice trošku trvá než se do něj dostanu, ale díky různým situacím a trapasům mě překvapivě bavil, takže proč ne./// Celkem 64%/// ()

Chrustyn

Občas vtipné, jindy ne. Ale na jedno podívání to stačí. Od tak silné režisérské trojice přeci jen čekáte více. ()

5150

Judge Reinhold a Helen Slater jsou opravdu bezcitní únosci, které si prostě zamilujete a nebo Bill Pullman ve své vůbec první filmové roličce, hrající milence milenky. A navíc potěší hezké písně, jako např. titulní "Ruthless People" zpívá Mick Jagger nebo svižná "Modern Woman" od Billy Joela. ()

Pink.Panther

Komedie o nepovedeném únosu manželky, připomínající otřepaný vtip o tom proč si žena po čtyřicítce nemůže hrát na schovávanou. Za Bette Midler je třeba požadovat tak 2 mega - od únosce aby si ji člověk vzal zpět. Produkce: Touchstone Pictures ()

FilmFan24

Výborná ztřeštěná kriminální a pořádně černá komedie, kterou jsem porvé viděl v německém znění jako"Neuvěřitelný únos bláznivé paní Stoneové" ( a pak že jenom u nás vymýšlí distributoři takové názvy). Na Bette Midler v pytlu je radost pohledět. On vůbec casting se vyvedl! Na DVD díkybohu Disney nepovolil opravdu příšerný český dabing, který svého času vyrobila TV Nova! ()

easaque

asi jsem uchylný, ale líbílo se mi to stejně jako zamlada. Bette Middler je tu skvělá a scenář se mi zdá dobře napsaný a vše je dobře vypointované. Z amerických komedií určitě lepší průměr. Sdílím názor s igi B. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Nechápu moc zdejší odmítavé hodnocení, protože to byla parádní parodie s parádní B. Middlerovou a jako vždy skvělě slizkým DeVitem. Viděl jsem naštěstí v původním znění, takže dabing mi nevadil (připadne mi hodně prosté dát filmu nižší hodnocení kvůli špatnému dabingu). Bláznivá komedie jak se sluší na Zuckery a přitom promyšlená zápletka. Výborná zábava, kterou asi naleznete jen na pultech videopůjčoven. ()