The Twilight Zone - Season 1

(série)
Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Drama
USA, (1959–1960), 15 h 33 min (Minutáž: 25–26 min)

Tvůrci:

Rod Serling

Předloha:

Richard Matheson (povídka), John Collier (povídka) (více)

Rod Serling (vypravěč), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson, Pat O'Malley (více)

Epizody(36)

Slasher

Jasně, z tolika epizod se najde i pár slabších, ale vesměs jsem si užil a mohu říct, že (téměř) co díl, to fajn myšlenka. Dnes možná ohraná, ale ve své době wow... Skvěle funguje intro, ta aura tajemna a legendární "uvaděč" Rod Serling. Patrný je takový ten nádech světa na vrcholu strachu z atomových útoků, a vůbec, kouzlo staré Ameriky. Možná se časem pustím i do dalších. ()

Anderton

Najpevnejší a najdôležitejší pilier celej nasledujúcej sci-fi a mystery tvorby. A možno nielen tej televíznej. Zápletky a zvraty, ktorých sme tu svedkami, sme videli neskôr nespočetnekrát, či už v kine obklopení drahými efektami, ale nie efektívnejšie ako tu, alebo proste iba v ďalších kvantách seriálov. Občas sa objaví slabšia epizóda, netrvá však dlho a opäť vás jedna z tých nasledujúcich zrazí do kolien. Milovníci prekvapivých koncov by si tento zabudnutý klenot žánru nemali nechať ujsť. ()

PetrPan

První sezóna za mnou a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Různorodý a skvělý mysteriózní seriál a rozhodně hodlám v průzkumu pokračovat.  36 zhlédnutých epizod, rozdal jsem 13 pětihvězd, čtyři hvězdičky má ode mě 11 epizod,  průměrné tři pak příznačně 3 povídky, čtyřikrát jsem se lehce dvouhvězdičkově mračil, těsně nad propastí jsem se zastavil rovněž čtyřikrát a jen jednou jsem v Zóně skončil na dně propasti. Vybrat ty nejlepší není lehký úkol, ale za sebe bych volil takto: 1. And When the Sky Was Opened - děsivé sci-fi, které k vyvolání strachu nepotřebuje Vetřelce... 2. Execution - akční, cynické a béčkové překvapení z jiného času 3. Hitch-Hiker - nejlepší hororová epizoda celé sezóny 4. A Passage for Trumpet - srdcovka 5. Elegy - nejpreciznější sci-fi povídka s výbornou a nejednoznačnou pointou Z celku jsem nadšený, čili první návštěvě Zóny nelze jinak než za plný počet a už se těším na další průzkum. ()

honajz2

Většina epizod skutečně povedená, více či méně. Samozřejmě se tu najdou i ty slabší, ale to je u těchto "povídkových" seriálů naprosto typické. Jinak ale spokojenost a některé epizody mají tak dobrý nápad, jsou tak dobře vypointované nebo mají tak dobrou myšlenku, že hravě strčí do kapsy spoustu jim podobných současných filmů... 4* ()

Reverse01

Po dlhom čase konečne dopozeraných všetkých 36 epizód z prvej série. Seriál Twilight Zone je naozaj klenot, nápadité príbehy, skvelé herecké výkony, nadčasová kamera a dobrá atmosféra. Minutáž jednotlivých častí je rozumná, akurát na šokujúcu pointu, ktorú nám seriál v každej epizóde dobre schoval. Každý kto ešte pochybuje o tom že tento seriál nedosiahne potrebných kvalít, už len kvôli tomu že je to z roku 1959, ste na veľkom omyle. Aj po toľkých rokoch som si prvú sériu užil, a niektoré časti vyrážali dych. Medzi najobľúbenejšie epizódy z prvej série (S01) by som zaradil: E02 One for the Angels - epizóda ktorá pohladí na duši, E06 Escape Clause - kde sme videli ako vyzerá karma, E11 And When the Sky Was Opened - pocit, ktorý mal každý z nás minimálne raz, E12 What You Need - človek, ktorý vám dá čo potrebujete, otázka je, čo potrebuje on? E16 The Hitch-Hiker - tu po celý čas neviete čomu môžete veriť, ale ste predsa v Zóne súmrakov, E22 The Monsters are Due on Maple Street - skvelá časť, ktorá je vo svojej podstate vždy aktuálnou, zobrazenie davového šialenstva, E23 A World of Difference - kamery, svetlá a akcia, E26 Execution - v tejto epizóde sme zistili že spravodlivosť si svoju cestu vždy nájde, E29 Nightmare as a Child - skvelá hororová atmosféra a herecké výkony, E30 A Stop at Willoughby - hlavný hrdina rovnako ako každý z nás, má dosť tohto chaotického sveta, jeho posledná stanica je Willoughby, E34 The After Hours - neodhaliteľná pointa ako mnoho ďalších v Zóne súmrakov 90% ()