The Hitch-Hiker (S01E16) (epizoda)

Drama / Thriller / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1960, 26 min

Režie:

Alvin Ganzer

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

 • Mr.Apache
  *****

  Perfektní horrorový díl o holce cestující někam autem, což i díky letopočtu vzniku mírně upomene na začátek Hitchcockova Psycha. Jenže tahle holka se neubytuje v Batesově motelu. Ta žádného Normana nepotřebuje. Má už totiž svého věrného stopaře, který ji zaměstnává až nad hlavu. Pointa příběhu musela být v roce 1960 obrovským překvapením, které rozsekalo asi každého. O několik desítek let později už je všechno jinak, protože..... (Slova místo teček si po zhlédnutí můžete doplnit sami.)(25.2.2019)

 • Anderton
  ****

  Hlavný hrdina, respektíve tu hlavná hrdinka je .... ale prezrádzať nebudem. Ide však o ďalší dôkaz, že tento seriál priniesol všetky základné dejové zvraty, aké sme videli aj oveľa neskôr v sci-fi a horore a obdivovali sme za ne ich tvorcov. Ale tí zrejme poznali Zónu súmraku naspamäť. V skratke, mladá žena sa premáva v aute po krajine a všade naráža na záhadného stopára. Pomoc sa jej nedostáva ani od náhodných okoloidúcich, tí jej s jej problémom nedokážu pomôcť. Prečo to tak je, ukáže prekvapivý záver.(23.8.2018)

 • mm13
  *****

  Zatiaľ čo v Where Is Everybody? ťahali pointu z klobúka vypožičaného od kúzelníka najvyššieho kalibru, tu sa po celý čas váľa rovno pred divákom, ale len preto, aby ju v závere museli zo zeme zdvihnúť samotní tvorcovia a oplieskať mu ju, opäť raz vyvalenému, o hlavu. A to prosím pred vyše polstoročím! Rafinované.(4.4.2019)

 • erl
  *****

  Další parádní příběh se znepokojivou atmosférou a skvělou pointou. Hrdinka zažívá na své cestě psychická muka a ten ošuntělý stopař a jeho úsměv nemá chybu. Dálnice , kolem samá pustina a stovky mil nikde nikdo. Mám slabost pro příběhy (filmové či literární) z tohoto prostředí.(6.4.2019)