The Hitch-Hiker (S01E16) (epizoda)

Drama / Thriller / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1960, 26 min

Alvin Ganzer

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Perfektní horrorový díl o holce cestující někam autem, což i díky letopočtu vzniku mírně upomene na začátek Hitchcockova Psycha. Jenže tahle holka se neubytuje v Batesově motelu. Ta žádného Normana nepotřebuje. Má už totiž svého věrného stopaře, který ji zaměstnává až nad hlavu. Pointa příběhu musela být v roce 1960 obrovským překvapením, které rozsekalo asi každého. O několik desítek let později už je všechno jinak, protože..... (Slova místo teček si po zhlédnutí můžete doplnit sami.)(25.2.2019)

Hlavný hrdina, respektíve tu hlavná hrdinka je .... ale prezrádzať nebudem. Ide však o ďalší dôkaz, že tento seriál priniesol všetky základné dejové zvraty, aké sme videli aj oveľa neskôr v sci-fi a horore a obdivovali sme za ne ich tvorcov. Ale tí zrejme poznali Zónu súmraku naspamäť. V skratke, mladá žena sa premáva v aute po krajine a všade naráža na záhadného stopára. Pomoc sa jej nedostáva ani od náhodných okoloidúcich, tí jej s jej problémom nedokážu pomôcť. Prečo to tak je, ukáže prekvapivý záver.(23.8.2018)

Zatiaľ čo v Where Is Everybody? ťahali pointu z klobúka vypožičaného od kúzelníka najvyššieho kalibru, tu sa po celý čas váľa rovno pred divákom, ale len preto, aby ju v závere museli zo zeme zdvihnúť samotní tvorcovia a oplieskať mu ju, opäť raz vyvalenému, o hlavu. A to prosím pred vyše polstoročím! Rafinované.(4.4.2019)

Další parádní příběh se znepokojivou atmosférou a skvělou pointou. Hrdinka zažívá na své cestě psychická muka a ten ošuntělý stopař a jeho úsměv nemá chybu. Dálnice , kolem samá pustina a stovky mil nikde nikdo. Mám slabost pro příběhy (filmové či literární) z tohoto prostředí.(6.4.2019)