The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Drama
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvůrci:

Rod Serling

Režie:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (více)

Předloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (povídka) (více)

Rod Serling (vypravěč), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (více)

Série(5) / Epizody(156)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenze uživatele bierce k tomuto seriálu (1)

The Twilight Zone (1959)

Twilight Zone...Tenhle název mě fascinuje už od dětských let, když jsem se poprvé dočetl v Encyklopedii fantastického filmu o existenci tohodle seriálu. Během let jsem pak shlédl 4-povídkový film od Spielberga & Co., dvoupovídkový film z roku '94, jednu povídku ze seriálu z osmdesátejch let, která mě od týhle verze nadobro odradila a nakonec několik epizod z nejnovějšího seriálu, který sice nebyly tak špatný, ale zase nic extra. Prostě žádnej z těhle pokusů mě nepřesvědčil o vyjímečnosti fenoménu Twilight Zone...až do dneška. Dnes jsem shlédl svoji první epizodu z originálního seriálu, která mi udělala chutě na celou sérii. Jde o šestou epizodu čtvrté série a jmenuje se Death Ship. Premiéra tohodle dílu proběhla 7. února 1963, o scénář se postaral osvědčený Richard Matheson, jemuž za námět posloužila jeho vlastní povídka. Příběh pojednává o trojici astronautů, kteří přistanou na neznámé planetě miliony světelných let od Země a naleznou zde trosky lodi, jež vypadá na vlas stejně jako ta jejich. Když se dostanou do vnitřku lodi, ke svému úděsu zde naleznou svá vlastní mrtvá těla...Dál už nic říkat nebudu, abych nikoho nepřipravil o pointu, která už dnes bohužel moc originální není, ale v roce '63 to musela být bomba! Atmosféra nejistoty, strachu ze smrti je vystižena dokonale, stejně jako výprava a kostýmy, které jsou sice poplatné době vzniku, nicméně stále jsou úžasné. Pro mě je to jasných *****!!! ************************************************************************* A Piano in the House, dvaadvacátá epizoda třetí série. Tenhle díl mě nenadchl tolik jako Death Ship, nicméně stále je to nadprůměr. Pojednává o uměleckém kritikovi, který se chystá své mladší manželce koupit dárek k dvacátýmsedmým narozeninám. V jednom starožitnictví narazí na staré samohrající piáno. Piáno má ovšem jednu zajímavou vlastnost, a to že kdo se ocitne v jeho blízkosti když právě hraje, projevuje nahlas své skryté tužby a názory. Kritik této schopnosti využije na manželčině narozeninové párty, ale nakonec se tato podlost obrací proti němu....************************************************************* Pomalu začínám cítit jistou závislost na Twilight Zone...Další epizoda The Howling Man si odbyla premiéru v roce 1960 jako 5. část druhé série. Vysílený muž, podle svých slov cestovatel, se s posledním vypětím sil dostane do jakéhosi hradu a žádá jídlo a nocleh. Hrad je obýván podivnými mnichy, kteří zjevně udržují nějaké tajemství. Tento dojem posiluje neustálé, jakoby vlčí vytí, ozývající se z hlubin hradu. Muž je zprvu odmítnut, ale poté co omdlí vysílením před očima hlavního bratra, je ubytován v prázdné komnatě. Po probuzení přichází na kloub strašnému tajemství, kterému zpočátku odmítá uvěřit.....Tato epizoda mi svou atmosférou trochu připoměla některé Hammer filmy. Škoda, že se prostřední část trochu vleče, samotný závěr je pak docela působivý.*********************************************************** Už je to tady.. Je to fakt vážný, nedokážu usnout bez toho abych ten den neviděl aspoň jednu epizodu. Ta dnešní se jmenuje Eye of the Beholder. Šestá epizoda, druhá série. Tenhle díl je prostě geniální! Janet Tiler se narodila extrémně ošklivá, aspoň to o sobě tvrdí. Nevidíme jí totiž do obličeje, protože téměř až do konce má celou hlavu obmotanou obvazy. Ale radši už nebudu nic říkat, abych případného diváka nepřipravil o ten úžasnej twist na konci. Mimochodem tahle epizoda dokáže navodit spoustu zajímavejch a závažnejch myšlenek. Zatím nejlepší díl. Doporučuju. “Beauty is in the eye of the beholder...a lesson to be learned in the Twilight Zone” () (méně) (více)

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (více)