Pravidla bestie (E01) (epizoda)

The Rules of the Beast

Bram Stoker (kniha)

Tom Hemmings

Scénografie:

Arwel Jones

Komentáře uživatelů k epizodě (22)

Claes je super Dracula (až na tu první verzi rumunského Borata), ale autorům tohle papundeklový béčkový chytračení žeru jenom tehdy, když hrabě sází hlášky villaina z pulpovýho distriktu. Jinak je to hnusně vypadající a chatrně poslepovaná srandička.(5.1.2020)

"Měl jste s hrabětem Draculou pohlavní styk, pane Harkere?" Harkerova narůstající bezmoc a děs tváří v tvář zákeřnému a nelítostnému predátorovi - krásná metafora znásilnění - dělá z tohohle dílu výživnou hororovou podívanou. A sestra Agatha je tak zábavně napsaná a živě zahraná, že zatlačuje krvavého hraběte s jeho jalovými dvojsmysly do pozadí (samozřejmě obě postavy jsou karikatury).(16.1.2020)

Já byl velice mile překvapen. Čekal jsem něco jiného, ale nakonec jsem o to více překvapenější a to dokonce mile. Příběh stojí na své vlastní logice. Drákula je zde herecky excelentní a prostředí správně ponuré. Příběh má dokonce několik zvratů, které jsem nepředpokládal. A vše do sebe v pilotní epizodě dobře zapadne. Natěšenost na epizodu dvě je tedy značná. 85%(29.1.2020)

První část BBC story o Draculovi popisuje co se dělo Jonathanovi Harkerovi po příjezdu na Draculův hrad a jak se mu podařilo utéct. Rukopis Moffata prosakuje jen díky postavě sestry Agathy, jejiž postava byla jediným prvkem, který film odlišoval od předchozích zpracování. V poslední třetině se sice najde více odlišností, ale nemají šťávu a ničím žánr neposouvají, ani neobohacují. Vlastně působí některé scény divně. Moje obavy, že toto není vhodná látka pro autora vynikajících epizod Pána času, se bohužel ukázaly opodstatněné.(4.1.2020)

Claes Bang je rozhodně jedním z nejlepších představitelů hraběte Draculy se správňáckým velecharismatem. Odkazy na whoniversum a Sherlocka potěšily. Atmosféra skvostná. Prostředí špičkové (Oravský hrad samozřejmě potěšil a kruh se skoro sto let po Upírovi Nosferatu krásně uzavřel) a ačkoliv jsem hned na začátku téměř vyskočil z kůže (měl jste s hrabětem Draculou pohlavní styk, pane Harkere?), nakonec se mi všechny ty změny (a že z původního románu zůstal v podstatě jen příjezd Jonathana Harkera na hrad) docela dost líbily a třeba finále v klášteře bylo vyložené labůžo, ještě navíc když u toho Claes skvěle hláškoval. První epizoda byla fakt skvělá a co se týče mně, tak nemá moc daleko k plnému hodnocení. A taky je jasně nejlepší. Škoda, že v tomhle vynikajícím stylu seriál nepokračoval i nadále. Škoda, že se to tak příšerně zvrtlo. 85%.(10.1.2020)

Sympatická verzia Drakulu.(4.1.2020)

• Trevor

Som rád, že sa Bram Stoker tohto spracovania nedožil. Nedožil sa síce žiadnej sfilmovanej verzie, avšak to čo dokázal Netflix spraviť z jeho príbehom predčilo všetky najhoršie očakávania. Feministky všetkých krajín spojili sily, v stredovekom kláštore vedie takmer inkvizičný proces žena, v kláštore sú dve či tri sestričky černošky (počas obdobia tureckých vpádov sa to len tak hemžilo v kláštoroch a celkovo v Európe mambami) rehoľná sestra najprv ponižuje Harpera, potom Draculu, Jonathana sa opýta (ako inak prirodzené pre liberálny hnoj z Netflixu či BBC) či s grófom Draculom mali homosexuálny styk aby sme sa nakoniec dozvedeli, že tou sestričkou nie je nik iný ako samotný Van Helsing, ktorý sa rozhodol pre zmenu pohlavia a stala sa z neho úžasná Agatha Van Helsing. Je úplne jedno, že predstavteľ Draculu zahral svoju úlohu nadpriemerne, že prostredie nového zámku v Banskej Štiavnici aj ďalšie zábery stoja zato, keď liberálnym hnojom pohnojíte tak dokonalý príbeh, reakciou jeho fanúšikov nebude hnev ani zúfalstvo, ale iba to, že každého svojho priateľa s liberálnymi názormi budem aj vďaka BBC či Netflixu považovať za mentálne zaostalý odpad spoločnosti. Zničiť niečo tak krásne ako je kniha Brama Stokera, ktorú písal smrteľne chorý človek môže iba táto mentálne zaostalá spodina.(5.1.2020)

Vynikající mix žánrů s výbornou řemeslnou stránkou dělají z prvního dílu Draculy opravdu velmi povedený zážitek.. Bohužel kvalita ustrnula jen u tohoto dílu..(9.1.2020)

70%(11.1.2020)

("Máte něco v oku...Už je to pryč?...Ano.") A potom jely bomby. Pravdou je, že si nejsme jistá, zda jsem někdy viděla klasickou adaptaci nebo jen to, co z toho vychází, ale každý ví, o co jde. Nebo...měl by, domnívám se. Bylo to natočené ovšem moc dobře a i fakt, že jsem chvíli myslela, že se koukám na komedii, to mi nevadilo. Na to jsme už zvyklý z jiných filmů, kde to nečekáte. Jenže tady bylo správné vyvážení s tou děsivou částí. (U krabic mě málem kleplo!) Navíc mě bavil styl vyprávění, jako to "vyprávění". A od toho zvláštního "porodu" před bránou to bylo hodně dobrý!!! (Sestra v akci, vole. Celou dobu!) Konec krutopřísnej brutus! (Název dílu dokonale vysvětluje, o čem je. Víc se tam nevešlo. Příště.)(18.1.2020)

Jako první epizoda na rozjezd dobrý- je to jinak pojaté, efekty jsou fajn, dokonce se tu i vtipkuje. Jen nevím dvě věci: Proč se nevystřihly momenty, které tempo příběhu akorát zbytečně zdržují? A taky jak se v devatenáctém století do maďarského kláštera mezi jeptišky dostala černoška a asiatka? :-D(4.1.2020)

Výborný první díl nového zpracování Draculy. Stejný příbèh, přesto zpracovaný novým neotřelým způsobem. Navíc skvělý casting (podobnost s Oldmanem a později hlavně s legendárním Bélou Lugosim), černý humor a řemeslná kamera. Skvělá podívaná pro nás fajnšmejry 80 let starých původních filmů tohoto žánru. 4,6*(6.1.2020)

První díl celkem luxusní záležitost... a Dracula je fakt cool! :o)(8.1.2020)

Zo začiatku to vyzeralo celkom fajn, príbeh mal svoj charakter, postavy svoje tajomstvá, ale celé to niekde počas príbehu stratilo. Zvláštny druh humoru, niektoré lacné digitálne triky a miestami fraška celkovú chuť pokazili. Finále snímku v kláštore je dosť už silná káva v negatívnom ponímaní.(12.1.2020)

Výtečné nastartování minisérie, která dává najevo, že je předlohou inspirována opravdu dosti volně. Nicméně má skvělou atmosféru, trochu černého humoru a především výborný casting, který se povedl na jedničku. Jsem zvědavá na další dva díly. Za mě jednoznačných pět hvězd a 90%.(12.1.2020)

Zase trochu jinak pojatý Dracula... místy dost nechutný, děsivý... a vtipný, Dracula je fakt vtipálek, ale zloduch skrz na skrz :-D Jsem zvědavá na další vývoj. Musím říct, že Claes Bang má velmi příjemný hlas podobný hlasu Toma Ellise (Lucifer), takže se to velmi dobře poslouchá.(3.1.2020)

První epizoda zajímavá, vtipná a překvapivě dost krvavá. Ty vizuální efekty mě baví. Akorát bych chtěla vědět, co dělá černoška a asijatka v anglicky mluvícím klášteře v Budapešti roku 1897.(4.1.2020)

Až na nějaké zdlouhavé a zbytečně ukecané scény (u otevřené brány kláštera kdy sestra Aghata filzofuje se zrovna se čerstvě z vlka vyklubavším Draculou), byl vizuál, režie a celkový rytmus vyprávění docela v pohodě. Cleas Bang mi jako Dracula úplně nesedí svým hereckým projevem. Je hodně casual a contemporary na můj vkus a velice málo viscerální a netáhnou z něj ta odžitá, ztrouchnivělá a znuděná století tak jako např z Pitta nebo z Cruise ve 25 let starém Interview s upírem. I tak dávám za zajímavé zpracování a udržení mé pozornosti slušných 80%.(5.1.2020)

• PMU

První díl úplně špatný není. Na můj vkus se vleče a již nebudu investovat svůj čas do dalších dvou..(5.1.2020)

Za me super,zase dalsi drakula ale trochu z jineho uhlu..libi se mi to,snad to udrzi atmosferu i v dalsich dilech.(5.1.2020)

<< předchozí 1 2