Krvavá plavba (E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  Blood Vessel

Drama / Horor

Velká Británie, 2020, 1 h 28 min

Komentáře uživatelů k epizodě (14)

 • choze
  ***

  Pojmout druhý díl jako christieovský whodunnit na lodi mapující plavbu Demeter byl výborný nápad, ale výsledek poněkud zklamal. Ale závěrečný cliffhanger pobavil.(16.1.2020)

 • filmmovier
  ****

  Druhá epizoda je ještě pořád dobrá. Sice se relativně vleče a jsou tam typicky šílený moffatovský zvraty (u kterých mi samozřejmě chybělo jen to, že nebyly do deseti minut vyvráceny zvratem ještě stupidnějším) a aspoň někdo konečně zpracoval plavbu lodi Demeter. Jen škoda, že tak podivně a přeplácaně. Ale atmosféra je pořád skvělá a Claes Bang je prostě naprosto luxusní Dracula. Slabší, než první díl, ale ještě pořád dost dobré. 72%.(10.1.2020)

 • H4ku11
  **

  Pri tejto plavbe by som si prial smrť od Drakulu, aby som neumrel od nudy.(4.1.2020)

 • Trevor
  ***

  Druhá epizóda bola v porovnaní s prvom predsa len o ničo lepšia, pretože v samotnej knihe sa cesta do podrobna nerozoberala a tak mali tvorcovia viac voľnosti, ktorú celkom dobre využili až do okamihu, keď sa gróf Dracula konečne tešil na to, že si dá ateistu a čo všetko zlé kresťania vo svojej histórii spravili. zaujímalo by ma, koho by liberálny odpad ľudskej spoločnosti zo svojej neschopnosti obviňoval, ak by na svete nebolo kresťanov. A koniec, v ktorom sa nad hlavou grófa objaví vrtuľník asi ani komentovať nebudem.(5.1.2020)

 • Trešlson
  **

  Tohle nebylo sundání nohy z plynového pedálu, na který se šláplo v prvním díle, ale zatažení ruční brzdy a ukázání zad všem, které předchozí epizoda nadchla.. Claes Bang je jako Dracula výborný, ale tohle se zkrátka nepovedlo a mě to hodně mrzí..(9.1.2020)

 • eromar
  ***

  60%(11.1.2020)

 • Lenka.Vilka
  *****

  Tohle jsem nečekala. Spapat někoho jenom proto, abych si pokecal německy s babkou? Ale to "proč", se mi zdálo sedící do. Drakula si rád hraje s jídlem a zároveň to má jako Univerzitu třetího věku. Ale jak se potom ukáže, že není náhoda jako náhoda. Hele, proč, sakra, ne?! Dost jiné, hodně konverzační, ale ve své podstatě neskutečně dobré. Ale jelikož už v dvacáté minutě byly dvě mrtvoly, tak jsem doufala, že to bude totálně krvavá plavba. A jo, doufala jsem, že umřou všichni (jo, předlohu jsem nečetla) :D Zvolený způsob vyprávění mě bavil. Ale jak se Agáta dostala do pozice posluchače? Jasně, nečím ho fascinuje, na konci prvního dílu jenom naznačili, co bude následovat. Ale asi je holka prostě zvědavá badatelka, že se chtěl hrabě pochlubit...jsem si myslela. A jo, ukazovala jsem na televizi, když mi to došlo, stejně jako Agáta na Drákulu..Konec? Ha ha ha, to byl slušnej výjeb! :D (což mi neodpovědělo na jednu podstatou věc. Tak to snad není chyba scénáře a dozvíme se to v třetím díle)...(18.1.2020)

 • Marius_ss
  ***

  Na jednej strane som rád, že sme sa konečne dočkali plnohodnotného zfilmovania plavby lode Demeter, na strane druhej to, AKO bol príbeh tejto plavby spracovaný, je už niečo iné....(5.1.2020)

 • zdenzo
  ****

  Oproti prvnimu dilu snadno predvidatelne, nicmene tak trochu jina vybijecka nez jsme zvykli a jeste navic se zajimavym koncem. Tak uvidime co finalovy treti dil...(6.1.2020)

 • Solverino
  ***

  Spíše humorná část, spíše však skoro nudí. Nic moc.(10.1.2020)

 • brasek
  odpad!

  Druhá epizóda po stránke príbehu je zaujímavejšia, ale kto vymyslel že prekrížené prsty do kríža (z toho dôvodu je hodnotenie aké je) odstrašia upíra? To naozaj sa dostávame na úroveň pochybnosti o zdravom rozume filmárov. A prepletať rozhovor Draculu a sestry Agáty s príbehom, tiež nie je šťastné riešenie.(12.1.2020)

 • Sadova302b50
  *****

  Prvních pár minut jsem byla trochu skeptická, ale nakonec mě druhá epizoda vtáhla. Snímek si ponechává slušnou kvalitu, hororové prvky rozhodně nemizí a daří se vybudovat solidně stísněnou atmosféru. Tento díl možná ubral na tempu, ale nijak mu to v důsledku neškodí. Zásadní je excelující Claes Bang, jehož Dracula má neskutečnou jiskru. Za běžných okolností bych dala čtyři hvězdy, ale jednu navíc přidávám za to, že se tvůrci minisérie zaměřili i na onu plavbu. 85 %.(12.1.2020)

 • kockodan
  *

  První epiziva docela v pohodě, ale tahle to je tedy téměř na odpad... Nudné, zdlouhavé detektivní pojetí ála Aghata Christie's whodunnit, v uzavřeném prostoru (zde loď) daný počet ososb, a Dracula kosí jednu po druhé. Akorát tady už od začátku při naloďování všech zůčastněných aktérů víme přesně co se bude dít a whodunnit! Takže pekelná a předvídatelná nuda na jejíž vlně se vezou tak akorát maskérské kousky a sem tam nějaký special effect, a ani ne tak moc lekaček a ječení a hrůz, či nedej bože nějakých zajímavých zvratů, jako spíš nudné obrázky kapající krve ze stropu do podpalubí (yaaaawn), otevřených zlomenin (ok, ok, maskéři jsou dobří, we get it!), nad kterými Dracula slintá a tasí špičáky jak německý ovčák za hárající fenou (yaaaawn!), jalové kecy se starou hraběnkou u večeře, a pak to samé (další jalové kecy) s mladou nevěstou na palubě (obě záhy vysáté jako citron a znenadání missing), atd, atd.... Yaaaaawn, yaaawn, yaaaaaaaaaawn!!! Po 42. minutě jsem do toho hodil ručník a Dracula 2020 tímto pro mě skončil... Udělat z Draculy nudné vyšetřování ála Mrs. Marple pro důchodkyně na nedělní odpoledne na Čt 2, to byla docela trefa vedle. V první epozodě Claesovu plochost projevu, neviscerálnost a prkenný, málo uvěřitelný výraz zachraňuje alespoň dobrý script a režie, tady mu nelze věřit ani Well, Hello!, natož tak, že je mu 400 let a ne a ne chcípnout. Vy mu někdo jako věříte, že je vampír??? Kdo proboha dělal casting??? Po docela dobrém a slibném začátku v 1. epozidě, byla tato druhá velkým zklamáním na tak tak 20%. P.S. Neručím za sebe jestli se ještě nevrátím, a nezměním to na odpad!(5.1.2020)

 • Sefko
  **

  Druhá časť. Je jednoducho iná. Po tej predchádzajúcej možno až príliš obyčajná a v podstate celkom krotká.(11.1.2020)