Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997 - 2002, 148 h 24 min (Minutáž: 112x42 min)

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Wendy Worthington, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien, Richard Riehle, Michael Galeota, Mika Boorem, Tate Donovan, Jon Hamm, Kate Jackson, Keene Curtis, Gerald Emerick, Rusty Schwimmer, Brenda Vaccaro, Stan Ivar, Loudon Wainwright III, Armin Shimerman, Eric Pierpoint, Katie Mitchell, Elizabeth Ruscio, Lawrence Pressman, Dina Meyer, Liz Torres, John Fink, Paul Guilfoyle, Steve Harris, Kelli Williams, Isaiah Washington, Michael Brandon, Tony Amendola, Eric McCormack, Cynthia Stevenson, Dabbs Greer, Richard Schiff, Bob Gunton, H. Richard Greene, Brad Grunberg, Michael Laskin, Sally Wingert, Jim Jansen, Julius Tennon, Carlos Jacott, Mark Ankeny

Jeden z najlepších seriálov. Vtipný, chytľavý, zaujimavé postavy, dokonca z prostredia súdnych siení, čo u mňa zvyšuje hodnotu :) Každá jedna postava je šialená svojským spôsobom, no zároveň veľmi milo a divák dokáže fandiť ktorejkoľvek z nich. Vydarená vec! Noo...až na tie anorektické postavy herečiek...to je hrôza!(22.11.2007)

112/112 1. série byla příjemná, chytrá a sexy a Georgia s dlouhými vlasy byla jako bonbonek. 2. série nejlepší, kterou si nikdy neokoukám, taková kadence humoru a imaginace se jinde nevidí. Plus nové postavy Nelle a Ling tomu hodně zvedly laťku. 3. série byla velmi odvážná a posunula televizní hranice zase o kus dál, přesto "téměř muzikál" vyjádřil úplně všechno. Bylo to téměř dokonalé. 4. série byla ve výsledku velmi smutná, i když v ní Ally měla najít partnera pro život a Larry měl něco do sebe. Ale Robert Downey Jr. nevěděl, co je to disciplína. 5. série nejprve restartovala celý vnitřní svět seriálu, postavy přicházely/odcházely jak na běžícím pásu, ale nakonec se ukázalo, že všechen ten zmatek má pro Ally a její budoucnost smysl. Na čas dokonce našla klasický rodinný život s dcerou a partnerem. Nicméně navzdory všemu, všem otázkám, přáním a láskám, iluzím a touhám, se stejně ve finále ukázalo, že nesmrtelný je jen Barry White a všechno ostatní je zkrátka pomíjivé. You Are The First, My Last, My Everything ___ Seriál Ally McBealová jsem kdysi objevila vlastně jen díky odchodu Courtney Thorne - Smith z Melrose Place. Postupem času si našel stálé místo v mém srdci a patří mezi ty pravidelně oprašované. Na poličce pak člověk může mít sérii CD skvělé Vondy Shepardové, DVD s prvními sériemi (komplet asi už nikdy nebude) a knižního průvodce.(4.2.2009)

• sud

Podobný případ jako u "Sexu ve městě". Pohledné herečky, skvělý Peter MacNicol, jednou za čas díl, který by mne zaujal. Zde sice není zdaleka tolik jalového žvanění, jako v případě "Sexu ve městě", ovšem seriál jako celek je povětšinou pro určitou diváckou kategorii, do které já bohužel nepatřím. Škoda. 40%.(5.6.2008)

Nejlepší scéna je jak Ally pije kafe s Georgiou.Na to se prostě nedá zapomenout. Richard Fisch je ten správnej blázen a Piškot zas úplnej magor.Vlastně v celém tomhle seriálu se to hemží ulítlýma lidma a to se mi líbí. A jestli má někdo proti tomuhle seriálu nějáky velký připomínky, probodnu ho pohledem a lá Lucy Liu.(7.11.2006)

• Faidra

Povětšinou zoufalé vyprávění o zoufalé ženské, která je zoufalá, že není schopná si někoho narazit, protože je zoufalá. Zhlédnout jeden a půl dílu je na posouzení seriálu asi málo, takže na svou obhajobu dodávám, že víc jsem prostě nevydržela a že mě k tomu stejně vedla jen snaha pochopit, co na tomhle moji známí mají. Nepochodila jsem, zato jsem dospěla k následujícímu: 1. každá úspěšná pracující žena je podle amerického vnímání chudinka, která po večerech pláče za imbecilního hudebního doprovodu, protože jí chybí široké mužské rameno (nebuďme pokrytečtí, zdaleka nejen rameno), o které by se mohla opřít a plakat pro změnu do něj, protože ona je pod svou slupkou nekompromisní právničky citlivá a křehká osůbka ("křehká" zde nesouvisí s tím, že Callistu Flockhart by člověk bez námahy protáhl pod dveřmi), toužící po mužíčkovi, dětičkách, psíčkovi, domečku s trávníčkem na předměstíčku (pardon, nedalo se odolat), 2. v amerických očích jsou všichni právníci dementi, tiší blázni, nebezpeční magoři nebo aspoň bezpáteřní vydřiduchové (no, na tom posledním možná i něco je, protože jak řekl Oscar Wilde, pokud by právník nechtěl neustále po někom peníze, vzalo by to člověku víru v přirozený řád světa), 3. podle Američanů jsme podobní zoufalci všichni a tudíž se na to budeme dívat a plesat. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, takže já razím milou Ally přiškrtit a řvát přitom : "Chcípni, nebo si konečně někoho najdi, ty neschopná sebelítostivá krávo! A pokud nezvládneš ani jedno z toho, tak se aspoň nažer!" Jo a ještě za čtvrté jsem si uvědomila, že opravdu, ale opravdu nenávidím feministky. Na druhou stranu, párkrát jsem se skoro pousmála a Lucy Liu je tak kouzelně, mrazivě zlá...no, hvězdičku to urve.(22.6.2007)

• - Seriál byl ukončen v květnu 2002 pro klesající sledovanost. (don corleone)

• - V roce 2012 si Lisa Nicole Carsonová zopakovala svoji roli Renee Raddickové v seriálu Harry's Law (od r. 2011). (Leeslie)

• - Peter MacNicol (John Cage) se poprvé ukázal v druhé epizodě, a to jen jako hostující hvězda. Diváci si ho velice oblíbili, taže mu bylo nabídnuto trvalé místo. (Zdroj: ČSFD.cz)