Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997 - 2002, 148 h 24 min (Minutáž: 112x42 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Wendy Worthington, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien, Richard Riehle, Michael Galeota, Mika Boorem, Tate Donovan, Jon Hamm, Kate Jackson, Keene Curtis, Gerald Emerick, Rusty Schwimmer, Brenda Vaccaro, Stan Ivar, Loudon Wainwright III, Armin Shimerman, Eric Pierpoint, Katie Mitchell, Elizabeth Ruscio, Lawrence Pressman, Dina Meyer, Liz Torres, John Fink, Paul Guilfoyle, Steve Harris, Kelli Williams, Isaiah Washington, Michael Brandon, Tony Amendola, Eric McCormack, Cynthia Stevenson, Dabbs Greer, Richard Schiff, Bob Gunton, H. Richard Greene, Brad Grunberg, Michael Laskin, Sally Wingert, Jim Jansen, Julius Tennon, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Christopher John Fields, Donna Hanover, Bret Loehr, Jack Shearer, Bob Stephenson, Vicki Lawrence, David Dunard, Andrew Heckler, Valeri Ross, Wren T. Brown, Steve Vinovich, Andrew Bloch, Paul Perri, David Ogden Stiers, Keith MacKechnie, Mary Margaret Robinson, Nell Carter, Bert Rosario, Constance Marie, Missy Yager, Stefan Umstead, Gwen McGee, Nelson Mashita, Gerry Becker, Susan Merson, Pat McNamara, Jon Simanton, Michael Tomlinson

Mám rád filmy a seriály z právnického prostředí a když se k tomu přidá dávka vhodně zakomponovaného sympatického humoru, tak si chrochtám blahem. Je pravda, že některé díly jsou výrazně slabší než jiné (zvlášť pozdější už nemají podle mě takovej drajv), ale i tak dávám krásných 90 %. Oblíbená část- snad každá s Peterem MacNicolem :-)(22.3.2010)

Tenhle seriál jsem hltal, nahrával všechny díly a každej zkouknul minimálně pětkrát. John Cage v podání Petera MacNicola, skvěle dabovanej Jiřím Prágrem (celkově je tady dabing ultrakvalitní), je pro mě nejkultovnější seriálovou postavou! "Fishismy" Grega Germana jsem zase nejčastěji používal, když jsem se chtěl rozejit s nějakou babou, fungovaly spolehlivě (kéž by, většinou jsem dostal na prdel já a fishismama sem se moh akorát utěšovat). Prostě na žádným jiným seriálu jsem neujížděl jako na tomhle. Vše předešlé napsané ovšem neplatí o poslední sérii, která je slaboučkým odvarem zašlé slávy a přes (nebo právě pro) účast přehršle hvězd je tady znát dojezd jako při flámu na konci víkendu, kdy máte všechny možný vrcholy dávno vyčerpaný a daleko za sebou. Zkrátka Ally už nesleduju, ale vždycky se rád vrátím k dílům předešlým, který co do geniality některých dialogů nesnesou srovnání se žádným jiným seriálem.(3.1.2008)

Jeden z najlepších seriálov. Vtipný, chytľavý, zaujimavé postavy, dokonca z prostredia súdnych siení, čo u mňa zvyšuje hodnotu :) Každá jedna postava je šialená svojským spôsobom, no zároveň veľmi milo a divák dokáže fandiť ktorejkoľvek z nich. Vydarená vec! Noo...až na tie anorektické postavy herečiek...to je hrôza!(22.11.2007)

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY, KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: Kdo to ještě neslyšel? Kdo to ještě... Ven! To nic, dozvím se to později. // Měla jsem malý, čistě odvetný úlet. // Já nežiju ve vysněném světě. Jen do něj utíkám. // Kde bereš takovou trpělivost. Ze všech tady u stolu máš nejblíž do hrobu. // Ona je tady. Fuj! // Cejtím tady penis. Něco je ve vzduchu. // To se mám celý večer dívat na otce Ally, jehož jazyk jsem měla v ústech a poslouchat Billyho karaoke? // Radši plavu na mělčině, kde se nemůžu utopit. // Už je z tebe zase ten citový srábek jako dřív. // Z novýho Billyho je mi fakt na blití. // Já Barbie nejsem a nikdy Barbií nebudu. // Jsem právník s rozpadlým manželstvím a obarvenými vlasy. // Todle sexuální kolbiště rozvrátilo mé manželství. // To je vono, je to válka. Tam všichni umírají. // --- Richarde proč si ho přijal? - Jinak by zde nemohl pracovat.(10.11.2006)

Kdyby byla právničina tak zábavná a zajímavá jako v A. McBealové, každý by šel nejspíš studovat Karlovku. Mezi mé nejoblíbenější postavy patří určitě Piškot (rád poslouchající zvony a Berryho Whita). Jeho obhajoby mám nejraději, protože jeslti vás nevyseká on, pak už nikdo. Dost drsný humor se mísí s vtipnými scénami. Vzniká z toho nenáročný a oddychový seriál, který rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Perfektní je i český dabing, který mu na vtipnosti možná ještě přidává. Doufám, že se Ally znovu objeví v televizi. Tak a popojedem(1.12.2008)

• - Když Portia de Rossi (Nelle Porter) byla na svém váhovém minimu kolem 36 kilo, jediné, co slyšela od hlavní kostymérky bylo, že jí obléká nejradši, protože jí všechno skvěle padne. (Patw)

• - Víte, že nevyužité scény a ujeté dotáčky z Ally McBealové byly použity do seriálu Ally, laděného více do "čisté" komedie? Diváci však tuto verzi svého oblíbeného seriálu nepřijali a celá akce skončila po odvysílání desátého dílu (ze třinácti). (Rodriguez)

• - Reneé Radick (Lisa Nicole Carson) se ve čtvrté řadě začala objevovat stále méně a méně. V poslední páté řadě pak zmizela bez jediného vysvětlení úplně a objevila se až v poslední epizodě, kdy se všichni loučí s Ally (Calista Flockhart), která opouští Boston. Důvodem byly zdravotní problémy její představitelky Lisa Nicole Carson, konkrétně schyzofrenie, kvůli které trpěla návaly nálad a projevovala se laxním přístupem k práci, což začalo tvůrcům seriálu značně vadit. Později byla hrečka hospitalizována z důvodu závislostí na návykových látkách a poruchami příjmu potravy. Od skončení seriálu se před kamerou téměř neobjevuje. (Dixieboy)