Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997 - 2002, 148 h 24 min (Minutáž: 112x42 min)

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien, Richard Riehle, Michael Galeota, Mika Boorem, Tate Donovan, Jon Hamm, Kate Jackson, Keene Curtis, Gerald Emerick, Rusty Schwimmer, Brenda Vaccaro, Stan Ivar, Loudon Wainwright III, Armin Shimerman, Eric Pierpoint, Katie Mitchell, Elizabeth Ruscio, Lawrence Pressman, Dina Meyer, Liz Torres, John Fink, Paul Guilfoyle, Steve Harris, Kelli Williams, Isaiah Washington, Michael Brandon, Tony Amendola, Eric McCormack, Cynthia Stevenson, Dabbs Greer, Richard Schiff, Bob Gunton, H. Richard Greene, Brad Grunberg, Michael Laskin, Sally Wingert

Předně, pátou hvězdičku dávám spíš ze sentimentu, jako menší jsem to sjížděla denně a zbožňovala, teď to beru jako nenáročnou oddychovku, ale baví mě pořád. Partička bláznivých právníků v čele s roztomile neurotickou anorektičkou utápějící se v představách a halucinacích. První série nic moc, pak se to příjemně rozjede a díly s Robertem Downey Jr. nejlepší.(24.3.2011)

Seriál je jistě zábavný. Vlastně jedna legrační hláška střídá jinou, jedna podivná humorná lidská figurka (ať to je právník nebo klient) střídá jinou, jedna humorná situace střídá jinou. A to je podle mě problém. Je toho opravdu příliš mnoho humornýho. Po nějaké chvíli, tak dvě tři série, se vtípky začínají tak neskutečně opakovat, že mi přišlo spíš bolestný to sledovat, než cokoliv jinýho. Jednou za čas podívat se na nějakej díl, proč ne. Ale vidět neustále dokola, jak Ally nemůže dostat chlapa, jak Fish pořád plácá blbosti, jak John pořád troubí nosem, to je prostě únavný. Ale jak říkám, jednou za čas je každej díl zábavnej a hodnocení si plně zaslouží. A dabing to tentokrát nesráží do bahna, což je příjemné překvapení.(12.10.2006)

• sud

Podobný případ jako u "Sexu ve městě". Pohledné herečky, skvělý Peter MacNicol, jednou za čas díl, který by mne zaujal. Zde sice není zdaleka tolik jalového žvanění, jako v případě "Sexu ve městě", ovšem seriál jako celek je povětšinou pro určitou diváckou kategorii, do které já bohužel nepatřím. Škoda. 40%.(5.6.2008)

• flanker.27

Na seriálu jsou k vidění tak maximálně slušné nohy hlavní představitelky, ovšem zbytek (jak postavy, tak seriálu) stojí za - nestojí za nic. Co se příběhu týče, po pěti dílech jsem pocit, že pracovat s takovými debily já, zaopatřím AK-47 a veškeré osazenstvo kanceláře podrobím výzkumu o škodlivosti povýstřelových zplodin na ozonovou vrstvu. Neustále řešení naprostých kokotin ve vztazích, opravdu dementní úchylky, opakování motivů, nesmyslné právnické případy (i na Spojené státy), feministické kecy. P.S: Jediná dobrá Ally byla McNealová ve Futuramě. P.P.S. Nejvýstižnější komentář má jednoznačně Faidra.(14.12.2005)

Akonáhle sa v scéne objavili naraz Peter "Piškót" MacNicol a sexistický šéf Greg Germann, bola to paráda. Ostatné postavy a herci pravdupovediac pre mňa dosť nesympatickí (Flockhartová nejaký čas rozkošná a kúzelná, no časom otravná). Plusm bolo kvalitné "hosťovanie" (Haley Joel Osment ako chlapec, umierajúci na rakovinu a žalujúci Boha) a vianočná atmosféra (v tomto seriáli boli Vianoce skoro každý deň). Ku koncu (s nástupom Jona Bon Joviho a Roberta Downeyho Jr.) som ale so seriálom stratil tpezlivosť a už som ho nepozeral.(22.12.2004)

• - Peter MacNicol (John Cage) se poprvé ukázal v druhé epizodě, a to jen jako hostující hvězda. Diváci si ho velice oblíbili, taže mu bylo nabídnuto trvalé místo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Gil Bellows hraje postavu Williama ("Billy") Thomase. Ve Vykoupení z věznice Shawshank hrál Thomase ("Tommy") Williamse. (don corleone)

• - Calista Flockhart (Ally) dostávala za jednu časť v priemere 40-tisíc amerických dolárov. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)