Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997 - 2002, 148 h 24 min (Minutáž: 112x42 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, LisaGay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Wendy Worthington, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien, Richard Riehle, Michael Galeota, Mika Boorem, Tate Donovan, Jon Hamm, Kate Jackson, Keene Curtis, Gerald Emerick, Rusty Schwimmer, Brenda Vaccaro, Stan Ivar, Loudon Wainwright III, Armin Shimerman, Eric Pierpoint, Elizabeth Ruscio, Lawrence Pressman, Dina Meyer, Liz Torres, John Fink, Paul Guilfoyle, Steve Harris, Kelli Williams, Isaiah Washington, Michael Brandon, Tony Amendola, Eric McCormack, Cynthia Stevenson, Dabbs Greer, Richard Schiff, Bob Gunton, H. Richard Greene, Brad Grunberg, Michael Laskin, Sally Wingert, Jim Jansen, Julius Tennon, Carlos Jacott, Mark Ankeny, Christopher John Fields, Donna Hanover, Bret Loehr, Jack Shearer, Bob Stephenson, Vicki Lawrence, David Dunard, Andrew Heckler, Valeri Ross, Wren T. Brown, Steve Vinovich, Andrew Bloch, Paul Perri, David Ogden Stiers, Keith MacKechnie, Mary Margaret Robinson, Nell Carter, Bert Rosario, Constance Marie, Missy Yager, Stefan Umstead, Gwen McGee, Nelson Mashita, Gerry Becker, Susan Merson, Pat McNamara, Jon Simanton, Michael Tomlinson, Brad Blaisdell, Bradley White
  • A_FISH

Další "oblíbený" americký seriál "hezkých tváří" (i když nechápu jak ally může někoho přitahovat, nicméně je jich dost). Zpočátku celkem originální zápletky se každým dalším dílem v kterém se řeší další "šokující" ( = nesmyslná ) kauza (zřejmě aby zaujala i američany kteří se soudí o všechno a všude ) propadá k odpadu ... navíc silně femenisticky laděno, zvlášť mě irituje allynina přičmoudlá kamarádka ... ( uff snad mě nezažaluje ) a ty scénky z (opět originálních společných) záchodků ... ? co to je ? a večer si všichni společně zazpíváme v klubu, nasadíme podtvářenku a půjdeme spát - dobrou noc ...(13.1.2007)

1. a 2. série velmi zábavná. Představení hrdinů, každou chvilku nová postava, zajímavé případy :-) 3. série trochu pokulhává, je taková pomalejší, hlavní postavy šly do ústranní... 4. série přinesla extrémní porci zábavy hlavně díky Richardovi, Johnovi a Larrymu (Robert Downey Jr.) :-) Jedna z nejkvalitnějších bych řekl. 1/2 5. série je pak ... extrééémně nudná, z nějakého divného důvodu tam chybí všichni zábavní herci a motá se to jen kolem takové divné telenovely. Zvrat nastane okolo 15. dílu. 2/2 5. série dostane jakýsi nášup, který stojí za to opět vidět. Nedosahuje takových kvalit jako 1/2/4, ale... Zábava to je :-) Celkově se mi Ally velmi líbí. Uhozená osůbka. Co více, Robert downey Jr. si tu zahrál roli, při kterého si ho každý musel neuvěřitelně zamilovat... Dávám tedy celkově seriálu 75%(10.6.2015)

• mis-ko

Nepopieram, prvá séria ma naozaj bavila a neváhal by som pri hodnotení vytiahnuť 4*. Druhá séria však bola veľkým sklamaním, s biedou by však ešte uhájila 3*. To čo nastalo v sérii tretej však už odmietam alceptovať. Kopa deviantných, psychicky labilných asociálov s neujasnými vzťahmi v práci aj v súkromí mi nedáva žiadnu možnosť stotožniť sa s kýmkoľvek z nich. A k tomu ten príšerný Haselhof.(23.9.2004)

Soundtrack Vonda Shepard: 1. Searchin' My Soul ,2. Ask the Lonely ,3. Walk Away Renee ,4. Hooked on a Feeling ,5. You Belong to Me ,6. The Wildest Times of the World ,7. Someone You Use ,8. The End of the World ,9. Tell Him ,10. Neighborhood ,11. Will You Marry Me? ,12. It's in His Kiss ,13. I Only Want to Be With You ,14. Maryland(9.5.2011)

// Právnické seriály v sobě mají určité kouzlo. Tedy alespoň pro mě, často se totiž odehrávají ve velkých městech, motá se v nich spousta hezkých lidí a tak vůbec, točí se to okolo spousty peněz, což je vždycky velká sranda. No a co teprve, když do nich vhodíte neurotickou, roztomilou, překrásnou, chytrou a bláznivou Ally McBealovou! Další z kategorie seriálů, které nejdou nemilovat.(19.10.2012)

• - Koncem devadesátých let byl Hollywood zachvácen mánií po hubených postavách hereček, což se v tomto seriálu projevilo naplno. Jane Krakowski, která má skvělou postavu, ale je o něco silnější, než její kolegyně prohlásila v rozhovoru, že se na natáčení občas cítila jako "tlustá kráva". (don corleone)

• - Peter MacNicol (John Cage) se poprvé ukázal v druhé epizodě, a to jen jako hostující hvězda. Diváci si ho velice oblíbili, taže mu bylo nabídnuto trvalé místo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Calista byla dlouho osočována z anorexie, a dlouho se nařčením bránila. Po dotočení seriálu ale přiznala, že dlouhé natáčecí dny, přebytek stresu a nedostatek času vytvořily živnou půdu pro vznik nemoci, která herečce v konečném důsledku způsobila neplodnost. (Tom Riddle)