Ally McBealová (TV seriál)

Ally McBeal

Ally McBealová

Komedie / Drama

USA, 1997 - 2002, 148 h 24 min (Minutáž: 112x42 min)

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard, James Le Gros, Albert Hall, Regina Hall, James Marsden, Julianne Nicholson, Hayden Panettiere, Robert Downey Jr., Gil Bellows, Lisa Edelstein, Gary Graham, Eva Jeníčková, Jesse L. Martin, Phil Leeds, Michael Easton, Tracey Ullman, Alexandra Holden, Taye Diggs, Christina Ricci, Gina Philips, Anne Heche, Jon Bon Jovi, Dyan Cannon, Bruce Willis, Dylan McDermott, Željko Ivanek, Daniel Dae Kim, Kyra Sedgwick, Harry Lennix, Nicki Aycox, Donna Murphy, Christopher Hutson, Michael Vartan, Sandra Bernhard, David Batiste, James Denton, Jeremy Davidson, Brenda Strong, Harriet Sansom Harris, Ashley Johnson, Matthew Perry, Bobby Cannavale, Heather Locklear, Lara Flynn Boyle, Kathleen Wilhoite, Alicia Coppola, Michael Gaston, Anastacia, Dakin Matthews, Brooke Burns, Loretta Devine, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Anson Mount, Kathryn Joosten, Ryan Hansen, Maria Pitillo, Peter Birkenhead, Mark Feuerstein, Kellie Waymire, Josh Ryan Evans, Dee Wallace, Meta Golding, Richard Topol, Dakota Fanning, Marcia Cross, Nancy Lenehan, Michael O'Neill, Scott Adsit, Paula Newsome, Anthony Anderson, Alexander Gould, Tina Turner, Antonio Sabato Jr., Josef Sommer, John Ritter, Justin Theroux, Bernadette Peters, Kelly Lynch, Brett Cullen, John Michael Higgins, Lily Mariye, Thomas Kopache, Sting, Randy Oglesby, Eric Lutes, Andy Umberger, Orson Bean, Barbara Alyn Woods, Cheri Oteri, Harrison Page, Lisa Gay Hamilton, Josh Groban, Betty White, Don Perry, Ray Walston, Leslie Jordan, Famke Janssen, Rosie O'Donnell, Kevin Rahm, Jami Gertz, Tony Shalhoub, Eyal Podell, Sam Anderson, Robert Picardo, Jay Karnes, Michael Reilly Burke, Tom McCarthy, Holliston Coleman, Aloma Wright, Joe Regalbuto, Tom Kemp, Renée Goldsberry, Anita Barone, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Marlo Thomas, Bob Clendenin, James Naughton, Peter Scolari, Pamela Warren, Melinda McGraw, Eddie Mills, William Russ, Mariah Carey, Josh Hopkins, Jonathan Taylor Thomas, Kathy Baker, Elton John, Dwier Brown, Randy Newman, Cristine Rose, David Dukes, Mark Linn-Baker, Wilson Cruz, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Marguerite MacIntyre, Camryn Manheim, Talia Balsam, Willie Garson, Barry Humphries, Tracy Middendorf, Phill Lewis, David Spielberg, Sarah Hagan, Cleo King, Ann Cusack, Clare Carey, Jesse D. Goins, Kristen Kerr, Kristin Dattilo, Kirsten Nelson, Darin Cooper, Eric Scott Woods, Frederick Koehler, Ben Livingston, Robert Blanche, Raphael Sbarge, Don McManus, Jerry Hardin, Lee Wilkof, Ken Colquit, Ed Brigadier, Ken Abraham, Mary Beth McDonough, Natalia Nogulich, Boyd Kestner, Ted Marcoux, Tim Thomerson, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Rosemary Forsyth, Brody Hutzler, Julie White, Jacob Witkin, Barry Miller, Richard Kiley, Dennis Arndt, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Caitlin Dulany, Mark Metcalf, Charles Kimbrough, Eileen Ryan, Rob Schneider, Amy Aquino, Tim Dutton, Lauren Bowles, Jane Clark, William Stanford Davis, Christian Clemenson, John Aylward, Jamie Rose, Ken Lerner, Michael Bofshever, Gloria Gaynor, Amy Castle, Yves Bright, Vyto Ruginis, Edward Conna, Jay Leggett, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, James Greene, Jean Louisa Kelly, Lydia Look, Paul Willson, Jerry Lambert, Paul Reubens, Michelle L. Gardner, Michael Hyatt, John Ducey, David Burke, Greta Sesheta, Chubby Checker, J. Kenneth Campbell, Julia Campbell, Debra Christofferson, Victor McCay, Amy Pietz, Lillian Adams, Jason Blicker, Tom Virtue, Peter Mackenzie, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Roy Brocksmith, Karen Abercrombie, Bruce French, Gregory Jbara, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Paige Tamada, Harvey J. Alperin, Travis Payne, Judith Drake, Joel Brooks, Mo Collins, Bradford English, Dan Butler, Lily Knight, McNally Sagal, Kathleen Nolan, Miriam Flynn, Peter White, Robert Briscoe Evans, Richard T. Jones, John O'Leary, Eric Christmas, Maurice Godin, Craig Anton, Davenia McFadden, Mark C. Baldwin, Eve Brenner, Florence Henderson, Audrie Neenan, Claire Rankin, Alaina Reed-Hall, Richard Lee Jackson, Anne Haney, Jeffrey Kramer, Janet Carroll, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Barry Livingston, Eric Mansker, Allan Graf, Scott Klace, Earl Billings, Candice T. Cain, Brandy Schaefer, Paul Gutrecht, Carol Locatell, Paul Jenkins, Susan Blommaert, Louis Giambalvo, Luck Hari, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Al Pugliese, James Sutorius, Linda Gehringer, Matt McKenzie, John O'Brien, Richard Riehle, Michael Galeota, Mika Boorem, Tate Donovan, Jon Hamm, Kate Jackson, Keene Curtis, Gerald Emerick, Rusty Schwimmer, Brenda Vaccaro, Stan Ivar, Loudon Wainwright III, Armin Shimerman, Eric Pierpoint, Katie Mitchell, Elizabeth Ruscio, Lawrence Pressman, Dina Meyer, Liz Torres, John Fink, Paul Guilfoyle, Steve Harris, Kelli Williams, Isaiah Washington, Michael Brandon, Tony Amendola, Eric McCormack, Cynthia Stevenson, Dabbs Greer, Richard Schiff, Bob Gunton, H. Richard Greene

Kdyby byla právničina tak zábavná a zajímavá jako v A. McBealové, každý by šel nejspíš studovat Karlovku. Mezi mé nejoblíbenější postavy patří určitě Piškot (rád poslouchající zvony a Berryho Whita). Jeho obhajoby mám nejraději, protože jeslti vás nevyseká on, pak už nikdo. Dost drsný humor se mísí s vtipnými scénami. Vzniká z toho nenáročný a oddychový seriál, který rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Perfektní je i český dabing, který mu na vtipnosti možná ještě přidává. Doufám, že se Ally znovu objeví v televizi. Tak a popojedem(1.12.2008)

Zlatý Glóbus - cena (4) - 55. ročník (za rok) 1997 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Calista Flockhart, 56. ročník 1998 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 58. ročník 2000 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Robert Downey Jr. + nominace (8) - 56. ročník 1998 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Calista Flockhart, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jane Krakowski, 57. ročník 1999, 58. ročník 2000, 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Calista Flockhart(9.3.2009)

"Chcete někoho přivést na mizinu? Připravit ho o výsledky celoživotního úsilí? Přimět jeho ženu aby od něj odešla? Nebo dohnat jeho děti k pláči? Tak tohle my dokážeme." Právníky mám rád. Tedy v televizi. V reálu je střílím na potkání, protože někde mezi paragrafy ztratili fantazii. To vychrtlá Ally má na právničku fantazie až dost, talent na vztahové trapasy má rovněž jedinečný, ale zpočátku jsem si myslel, že spolu moc času trávit nebudeme. Pak jsem však byl seznámen s Ling a od té chvíle jsem kanceláře Cage & Fish navštěvoval častěji, než by se slušelo na kliďase, který své problémy obvykle řeší nadávkami, fackami nebo střelbou.(15.2.2017)

Creator: David E. Kelley .. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Právnická kancelář plná prapodivných osobností, majících své všední i nevšední problémy. Fishistický šéf agentury a spousta jeho neobyčejně divných zaměstnanců, řeší banální i zcela bizardní problémy. Celkově skvělému obsazení vévodí nevyrovnaná Calista Flockhart, úžasně bláznivý Peter MacNicol a lahůdkově sadistická Lucy Liu, která je mojí hereckou oblíbenkyní právě od tohoto seriálu. Příjemným zpestřením jsou i časté vizuální hrátky s obrazem a časté rozhovory na společných toaletách. Seriál, opravdu nejen pro ženy, si drží dlouho skvělou a silně zábavnou úroveň, ale nakonec jde kvalita přeci jen dolů. 90%.(1.4.2006)

• mat.ilda

Nerada hodnotím seriály, aniž bych viděla většinu epizod, ale z náhodného sledování částí několika dílů mám ujasněno, že můj šálek kávy Ally McBeal rozhodně není. Partička rozdováděných nezbedných právníků se společnými toaletami, řešící v jednom kuse své sexuální problémy a po nocích řádící v karaoke klubech mě neoslovila, a schematičnost jednotlivých dílů byla jako vystřižená z nějaké americké příručky pro občany bez vlastního názoru s tématy: homosexualita, harašení, feminismus, diskriminace apod.(21.2.2009)

• - V roce 2012 si Lisa Nicole Carsonová zopakovala svoji roli Renee Raddickové v seriálu Harry's Law (od r. 2011). (Leeslie)

• - Původně byla pro 4. závěrečnou sérii naplánována love-story se štastným koncem, kdy si právník Larry Paul (Robert Downey Jr.) vezme Ally (Calista Flockhart) za ženu. Downey, obsazený se záměrem zvýšení sledovanosti, byl však zatčen a poslán soudem do nápravného zařízení pro drogově závislé, načež herce režiséři vyhodili, jelikož nechtěli, aby byl seriál spojován s „feťákem“. Závěr proto musel být změněn. Od té doby se prý Downey drog ani nedotknul. (Eratashi)

• - Peter MacNicol (John Cage) se poprvé ukázal v druhé epizodě, a to jen jako hostující hvězda. Diváci si ho velice oblíbili, taže mu bylo nabídnuto trvalé místo. (Zdroj: ČSFD.cz)