Delta Force 2: Kolumbijská spojka

• slovenský

Delta Force 2: Kolumbijská spojka

Akční

USA, 1990, 107 min

Dnes už spíš k smíchu (příběh, zápletka, postavy, akce = jedno velký klišé) ale ve své době a ve svém žánru (a v Norrisově filmografii) to bezpochyby patří k tomu lepšímu. Navíc mnohem povedenější (akčnější/dynamičtější) než předchůdce!... A propo - jak to, že ten Chuck vypadá už asi 30 let pořád stejně?!(23.11.2008)

Ono to nejspíš mělo nějaký rozpočet a asi i ambice, ale DF2 je opravdu hloupoučká akční střílečka a pravděpodobně to byl i jeden z prvních impulzů pro vznik Norrisovských vtipů. Na druhou stranu i přesto mě to docela bavilo a minimálně ten hlavní záporák byl dokonalý. Tak slizký až to skoro bylo na Oskara. 60%(26.4.2012)

• Flipnic

Jednička byla na Norrisovu celkovou úroveň filmů docela pecka. Dvojka se mi ale fakt výrazně nelíbila. Jednak absolutně nesnáším Billyho Draga, který je zde ve více záběrech, než jsem schopen snést a jednak i když od poloviny je zde nonstop akce, prostě mi to naprosto nesedlo. Nesympatičtí herci, trapná akce, trapné hlášky, nelogický výstup Norrise na horu, který ho stál málem život, ale při následujících soubojích neměl ani škrábanec ... Navíc se film bere strašně vážně a působí neskutečně trapně. I když třeba technicky, kamerově a trikově je docela dobře zvládnut, prostě je to strašná trapárna. Dobré jsou jen záběry na Norrisův trénink v bojových uměních, ale všechno je stejně tak sestříhané, že to dnes již také působí lacině a hloupě ...(31.8.2008)

• Torgal

Videl som len záver, ale ten bol super - akcia v štýle Ramba 2, ale omnoho vyšší guilty pleasure faktor. Keď to niekedy uvidím celé, tak názor možno zmením, zatiaľ je to ale za 6-/10. EDIT: Tak som teda druhý krát videl a tentokrát celé. No a bohužiaľ ten záver čo som videl minule boli v podstate jediné akčné scény filmu, inak je to dosť solídna nuda. Hodnotenie musí ísť logicky nadol. 4-/10(18.11.2009)

Vynikající a rozhodně nejlepší film s Chuckem Norrisem. Nízké hodnocení nechápu, ale neřeším ho. Akčních scén je tu celkem dost, některé možná jsou béčkovité, ale mě se líbily. Soubojů je zde taky dost, Chuck se hodně předvede. Celkově příběh je výborný, hlavní záporák dost zaujme. Tento typ filmů se hodí k Chuckovi nejvíc. A to pomsta. Film je napínavej, zajímavej a poutavej od začátku do konce. Co mě dále nadchlo, byla hudba, která neměla chybu. Herecké obsazení dobré. Proto film hodnotím na 97% = *****(29.10.2012)

• - Režírovať mal pôvodne Michael Winner, no Chuck Norris bol proti. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 92. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vo filme si mali zahrať aj Michael Dudikoff a Steve James, ale Chuckovi Norrisovi sa pôvodná verzia scenára nepozdávala. Po jeho prepísaní sa už s obsadením Dudikoffa a Jamesa nepočítalo. (m.a.t.o.)