Hladina adrenalinu

• Velká Británie Extreme Ops (více)

V rakouských Alpách poblíž hranic s bývalou Jugoslávií natáčí malý filmový štáb televizní reklamu. Hlavní roli v ní mají šílené kousky tří vášnivých snowboardistů a odvážných vyznavačů extrémních sportů, pro které jsou strmé svahy a nebezpečné laviny jen neodolatelnou výzvou k dalšímu měření sil. Skutečný souboj na život a na smrt začíná teprve ve chvíli, kdy hrdinové v horské pustině náhodou natočí tvář hledaného zločince. Banda jeho dokonale vycvičených zabijáků má jasný úkol - zlikvidovat záznam i nežádoucí svědky.

Začíná vzrušující honička, ve které musejí protagonisté akčního dobrodružství prokázat své schopnosti ve vysokohorském terénu - na lyžích, na snowboardech, na padácích i raftech. Jako nevšední "sportovní" náčiní v klání, jehož hlavní cenou je vyhrát vlastní život, využijí také vrtulníky nebo motorky. (oficiální text distributora)

Lima

Adrenalinových momentů si tu za celý film užijete asi tak čtvrthodiny, zbytek je naprosto nudná vata s debilními fórky, které se snaží působit cool, jako že jsou pro mladý. Napínavé chvilky má dodat střetnutí s bosenskými zločinci, ale napětí se nekoná, jenom strašlivá nuda. Dokoukal jsem to jenom díky nastavenému dvojnásobně rychlému přehrávání na MV2Playeru, jinak by se těch 100 minut nedalo vydržet. ()

Djkoma odpad!

Nic se mě v tomto filmu nelíbílo krom pár hezkých skoků a dvou holek. To je an "ačkový" film hodně hodně moc málo!!! ()

TheMaker

:::::::::::::::: Vím, že je to béčko jak vyšité, ale k tomuto filmu mám takový zvláštní vztah. Je těžké ho vysvětlit ! Každý má ty své "srdcovky" (jak tomu říkáme) a tahle je prostě jedna z nich ... :::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Normand Corbeil: 1. The Days Events ,2. Keep Hope Alive ,3. Not Ready to Rock ,4. Pick Up the Pieces ,5. Bingo Bango ,6. Danger is Go ,7. Stomp to My Beat ,8. Roll with Me Now ,9. Absurd ,10. Head On ()

B!shop

Me se to nahodou libilo hodne. Sice tady nemuze bejt rec o nejakym scenari, vetsina filmu je jen s adrenalinovejch veci typu lyzovani pred lavinou nebo jeti na snowboardu za vlakem, ale ty jsou tak vyborne natoceny, ze utahnou celej film. Prvni polovina filmu je naprosto paradni, svizne tempo, vyborna kamera, skvela hudba, trosku prehravajici herci a vynikajici akce. Jenze poslednich 30 minut je spis okecavacka kuli zapletce s teroristou a to pak zacina nudit. Za akcni sceny 5*, za to ostatni 2,5*, celkove 4*. ()

choze

Christian Duguay je zdatný filmový (EXPLOZE, SCREAMERS, HON NA ŠAKALA) a televizní řemeslník (JOHANKA Z ARKU, HITLER: VZESTUP ZLA), ale tady se mistr tesař po slabém UMĚNÍ BOJE už podruhé utnul. Problémem obou filmů je slabý scénář, postavy, o které se nestaráte, místy sice snaživá (úvodní seskok s padáky do vodopádů s nájezdy na displeje kamer jednotlivých účastníků), ale celkově uspávající režie a nedostatek akce. Výsledkem je pak nuda jako trám. HLADINĚ ADRENALINU hrozně dlouho trvá než se rozběhne a pak zase příliš rychle skončí. Kousky adrenalinových šílenců mě nijak z židle nenadzvedly a oni samotní mě krajně iritovali svým idiotským chováním. Takže pokud si chcete dát dobrý vysokohorský akčňák, sáhněte radši po o dva roky starším VERTICAL LIMITU nebo rovnou po CLIFFHANGEROVI a pokud chcete akčňák zaměřený na adrenalinové sporty, jděte do BODU ZLOMU nebo ZÓNY ÚNIKU. Tohle je fakt ztráta času. Dvě hvězdičky za jako vždy úžasného Rufuse Sewella, sladkou Bidget a za krásné vysokohorské prostředí. ()

Le_Chuck

Kto nieje fanda adrenalinových športov a všeliakých tých kúskoch na lyžiach a snowboardoch sa bude hodinu a pol nudit. ()

cheyene

Řekl bych, takový levnější akčňák na konci béčkové kategorie. Tři hvězdičky jsou kvůli prostředí, protože filmy, které se odehrávají v zimě a na lyžích či snowboardech mám rád. Místy svižné tempo a úsměvné scény, oddechovka, takže s odstupem času vzpomínám na tento snímek v dobrém světle. ()

Jamal

Příběh se mi docela líbil, čekal jsem od toho nejhorší a nakonec mě to příjemě překvapilo.... až jsem začal snowboardovat (( :: ()

kingik

Nemáte rádi reklamy? Po tomhle filmu je budete milovat. A pozor! Hladina vašeho adrenalinu bude na bodu nula. A mráz se všudypřítomným sněhem za to určitě nemůžou. Na vině je režisér. Christian Duguay je v oblasti režie zvláštním úkazem. Jeho filmy nesou celou řadu společných znaků a jedním z nich je, že vypadají nejméně o deset let starší, než ve skutečnosti jsou. Tenhle není výjimkou. Vznikl v roce 2002, ale až na soudobé herce, by se perfektně vyjímal v roce 1992, a v osmdesátých letech by byl jako doma. Už jen ten přisprostle naivní děj. Parta filmařů natáčející reklamy se vypraví do rakouských Alp natočit reklamní spot. Na cestu přibere atraktivní zlatou medailistku ve sjezdovém lyžování, která má pro účely stěžejního efektního záběru sjet strmý sráz před řítící se lavinou. Do toho jim práci na reklamě překazí skupinka teroristů v čele s hledaným nebezpečným srbským válečným zločincem, kterého CIA považuje za mrtvého, a ten zas filmaře se svými komplici považuje za CIA. Pokud si myslíte, že se strhne vřava a boj o přežití, tak jste na velkém omylu. Dobrou hodinu se neděje nic jiného, než že film vypadá jako jedna taková reklama na zimní sporty, jmenovitě lyžování a snowboarding v extrémním podání. To znamená, že aktéři zařvou z plna hrdla "wuáááá" nebo "juchůůů" a následně se řítí střemhlav někam ze strmé skály, případně udělají salta a přemety a ohromně si to užívají. Bohužel, když to trvalo už dobrou hodinu, tak to bylo opravdu debilní a nikoliv zábavné. Když asi po hodině nic ne dění(!), došlo na konfrontaci s bandou zabijáků, tak už si každý řekl, že to teprve začne, a opravdu bude velká příležitost k tomu, aby nejeden divák v rukou žmoulal propocený kapesník z toho napětí, ale opět chyba lávky. Film začne být překvapivě ještě stupidnější, než v té hodince plné extrémních zimních sportů a napínavý není ani trochu. Akce, dá-li se ten shluk legračních záběrů na aktéry tak nazvat, se omezila na snůšku neuvěřitelných debilit a s nimi spojeného stupidního chování všech aktérů, kteří snad požili nějaké psychotropní houbičky v čele s režisérem, jinak si tu neskutečnou a zoufalým střihem seštupovanou abnormálnost nedovedu vysvětlit. Spoustu nenavazujících záběrů, a ten amatérský střih, bych vám přál vidět. Duguay se kamarádil se zadní projekcí více než je zdrávo a vybuchující helikoptéra v závěru filmu pak plnila předpoklady přihlášky do soutěže mladých leteckých konstruktérů do 13 let nazvané "Letadélko Káně letí". Postavy zničehonic začaly vykazovat známky nejen zcela iracionálního chování, které s pudem sebezáchovy nemělo nic společného, ale také pro mě zcela nepochopitelných reakcí některých postav na danou situaci. Režisér se tu změť zmatku neustále pokoušel zachraňovat nadhledem, ale ten mu nikdo při jeho kvalitách nesežral. Z hereckého hlediska z toho vyšel se ctí pouze Rufus Sewell v roli režiséra reklamních spotů a ostatní byli jen pouhými statisty, které režisér někam postavil a něco (pohybového) po nich chtěl, ale je to velká škoda, když mnozí z nich mají herecký talent, ale tentokrát ho nemohli uplatnit kvůli nezvládnuté režii v těch nejzákladnějších bodech, jako je cit pro vedení příběhu, případně jeho gradaci, natočení alespoň průměrné akční scény, nad kterou se neošklíbnete, nebo dodržet pravidla akčního žánru, který by se v žádném případě neměl lavinově sesunout do nechtěné komedie. Dalším prohřeškem bylo, že se film nevěnoval zápletce tak, jak měl a zbytečně se dlouhou dobu na ni připravoval, až ji takřka upozadil. Extrémní kaskadérské kousky byly zpočátku fajn, ale vyplnit jimi víc jak polovinu stopáže nebyl dobrý nápad, když po technické stránce film moc dobře nevyhlížel. A hlavně, pořád je to film a neměl by se z větší části pojmout jako přehlídka bláznivých triků v rámci zimních sportů. Navíc, tímto způsobem tmelit film, který téměř nedržel pohromadě především v akční části, bylo opravdu poněkud přestřelené. Jde zřejmě o jeden z přešlapů Christiana Duguaye, kterých ve své filmografii nemá zrovna málo. Jen mě zajímalo, kde byl ten slibovaný adrenalin. Ten asi pláchl do jiného filmu. Jak to tak vidím, pláchlo s ním i všechno ostatní, co dělá dobrý film dobrým filmem. 20% () (méně) (více)

Socrates

Rádoby "vostrý a hustý", ale přitom přiblble trapný, prostě špatný. (A to jsem slušnej prknař, takže mám být zřejmě jedním z těch, kterejm se to mělo líbit.) ()

swamp

To snad ne! Stokrát opakované "cool & crazy" hlášky typu "whatever" nebo "bloody somethin'" rozhodně nejsou ani vtipné ani drsné! Rychlá hudba má zajisté navodit pocit pořádně nadupaných akčních sekvencí..jenže je prostě všude (f.e. když se bandička po příjezdu na horu začne koulovat), a navíc mi v celém filmu schází ty pořádně nadupané akční sekvence! :) Humor ("I won a gold medal in downhill skiing. What color is it?") je jako vyřčený ústy tříletého dítěte, což mě dosti udivilo, protože Američané se na tomto snímku nepodíleli. :) Zkrátka..nuda jak má být! ()

Slarque

Rádoby akční film nabízí pouze pár docela slušných adrenalinových scén, pár dobře vypadajících herců a hereček, podle očekávání nudný až směšný scénář a spoustu vaty. ()

klerik

CLIFHANGER+xXx Zo začiatku skvelá zábava, ktorá vie vyvolať zimomriavky a chuť pustiť si to po svahu.Režisér si odskočil od špionskych filmov a natočil športovú oddychovku reznutú zlými mafiánmi. Trochu na škodu je fakt, že tvorcovia sa mohli v závere viac pohrať s napätím, lebo potom celá zápletka so zabijakmi vychádza trochu na prázdno. Extreme ops je lepšie (aj keď nie také roztomilé) ako francúzske adrenalínovky (Yamakasy, Zločin je extrémny šport), lebo sa na nič nehrá...a je len na divákovi či sa uspokojí s celovečernou verziou toho, čo môže vidieť v reklame na Old Spice... ()

Nancy

Slabý, ubohý a nicotný film, který se může pochlubit tak akorát celkem ucházejícíma téměř kaskadérskýma kouskama, které předvádí hlavní hrdinové. Kromě akce zde ale bohužel opravdu není nic k vidění (kromě těch holek, které ale stejně potěší spíš pánskou část publika) a to by to možná stačilo jen trochu (nebo trochu víc) vypilovat a už je z toho mírně nadprůměrný akčňák. Takhle to ale těsně po premiéře skončilo v propadišti filmových dějin. ()