Černí bojovníci (TV film)

Deacons for Defense

USA, 2003, 96 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Bill Duke, známý to když už ne charakterní, tak rozhodně charizmatický herec, režíruje tuhle historizující televizní záležitost rukou pevnou a odhodlanou. Stejně tak i Forest Whitaker coby představitel hlavní role, hraje otce rodiny, který vstupuje do historie svého lidu, uvěřitelně a na úrovni. Něco však Černým Bojovníkům chybí - nějaké naznačení jejich dalších osudů, pokračování role, kterou sehráli v historii "největší světové demokracie". I když tento film otevřel kapitolu, která je evropanům zřejmě neznámá, a splnil tak záslužnou povinnost, nejde o nic výjimečného.(22.4.2006)

Velmi dobré a potřebné drama z celkem nedávné historie. Případ Bogalusy ve státě Louisiana je poněkud zapomenutou epizodou v dějinách boje Hnutí za občanská práva. Neprávem. To co se v 60. letech odehrávalo v Bogaluse nebylo ničím výjimečným. Naopak, je to příklad toho, jak to na Jihu běžně chodilo. Líbily se mi časté přechody do černobílé barvy a také využití autentických záběrů. Závěrečná konfrontace s Klanem však již byla dost přehnaná.(1.6.2006)