V tomto akčním příběhu policejní důstojník Mike Torello neúnavně pronásleduje zločince velkého formátu Raye Lucu. Děj nás provede řadou míst od obskurních uliček temného Chicaga až do oslnivé nádhery Las Vegas. (Ruuzha)

Martin741

Tuna sa uz reziser Abel Ferrara konecne predviedol. Nikto nehea ulicami akehosi mesta a nevrta vrtackou  - bez lelktriny - do ludi naokolo. Chicago 80. rokov je fascinujuce, hlavne pre mna ako cloveka z byvaleho Sovietskeho bloku,  reziser sa neboji ani temnych chicagskych uliciek, to je dobre. Honba za vrahom moze zacat - a mimochodom, v Chicagu dej film urozhodne nezostane, pojde sa aj do dalsich US miest  : 69 % ()

Paldiny

Že ide o TV film je zásadná informácia, takže chlapík môže mať čisto bielu košeľu, iný do neho vyprázdni polovicu zásobníku a košeľa zostáva biela. Aj napriek tomuto deficitu, režisér na ňom dokázal zanechať stopu, drsné praktiky polície sa miesia s drsnejšími praktikami gangstrov a tých zaujímajú len trblietajúce sa veci a tučný zisk z nich. Drsní sú tu aj štamgasti, pričom jednému z nich napadne, že by bolo fajn si hodiť v bare sekerou. Herecky je to ale nevýrazné, celkovo sa toho moc neudeje, akcia prítomná iba na začiatku a v prvoplánovom finále, kde lumpovi prepne v šedej kôre mozgovej. Pochválim aspoň hudbu, tá nás počastuje rock´n´rollom i známymi dobovými nahrávkami. ()