Četa v akci (TV seriál)

Tour of Duty

Drama / Válečný

USA, 1987, 58x60 min

Joseph Conlan

Terence Knox, Stephen Caffrey, Miguel A. Núńez Jr., Dan Gauthier, Jeff Hochendoner, Carl Weathers, Kim Delaney, Lee Majors, Patrick Kilpatrick, John Dye, Alan Scarfe, Kyle Chandler, Glenn Plummer, L. Scott Caldwell, Lar Park-Lincoln, Leilani Sarelle, Jace Alexander, Kelly Hu, Kristoffer Tabori, Bill Moseley, Keri Johnson, Malcolm-Jamal Warner, Rosalind Chao, Neil Flynn, Alexis Rhee, Penny Johnson Jerald, Melora Hardin, Betsy Brantley, Robert Knepper, Tia Carrere, Michael Madsen, Ted King, Kevin Conroy, Everett McGill, Aki Aleong, Don Keith Opper, Mark Ginther, François Chau, William Russ, Talia Balsam, Kayla Blake, Robert Fuller, Michele Lamar Richards, Randy Brooks, William Sadler, Trevor Goddard, Tim Thomerson, Len Lesser, Richard Allen, Stephen Quadros, Jon Cypher, Jay Arlen Jones, Antoni Stutz, Eddie Velez, Charles Frank, Ramón Franco, Michael Fairman, Kerry James, Scott Lawrence, Rob Moran, Rob Neukirch, Jon Gries, Bill Brochtrup, Joe Hart, Robert Ito, Ping Wu, Raymond Ma, Tim DeZarn, Sean Stanek, Josef Cannon, John D. LeMay, Les Lannom, Tony Becker, Wally Taylor, Greg Travis, Dana Lee, Michael Champion, Rob Garrison, Matt Nolan, Christina Kokubo, James Harper, Jim Piddock, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jeff Corbett, Marc Buckland, George O'Hanlon Jr., John DeMita, Sterling Macer Jr., Peter Murnik, Cynthia Bain, John Toles-Bey, Todd Eric Andrews, Noel De Souza, Darren Foreman, Marilyn Tokuda, Penny Peyser, Bradley Thomas, Jihmi Kennedy, William Allen Young, James Sutorius, Will Nye, Keone Young, Robert Lesser, Alfie Wise, Patrick O'Bryan, Christopher Burgard, Krista Errickson, Richard Brestoff, Galen Yuen, Sherry Hursey, Nicholas Hormann, Warren Vanders, Lloyd Kino, Tad Horino, Fran Bennett, Harvey Vernon, James Purcell, Marietta DePrima, Wren T. Brown, John Walter Davis, Jane Chung, Ben Meyerson, Kwan Hi Lim, Eric Bruskotter, Michael Carmine, Mark Keyloun, Alice Carter, Ned Van Zandt, Stephen Bogardus, Shaun Duke, Craig Ng, Arthur Taxier, Peter Kwong, Stuart Fratkin, Dean Stapleton, Hal Havins, James Davenport, Tom Hodges, Marc Grapey

Vidno obmedzené hranice rozpočtu, slabá atmosféra. Na prvé pozretie OK ale nemám záujem znova sa k tomu vracať, chýba tomu sila, neberie ma to, nemá to náboj. Mohli spravit 3x menej casti, ale len tie najputavejsie. Druhá epizoda o partnerských vzťahoch už je žuvačková, ako Baywatch vo Vietname, keď sa zjaví novinárka a psychiatrička. Je tam ale zopár pekných príkladov ako sa prejaví dobrý charakter za ťažkých okoľností.(4.5.2014)

jako školák jsem tajně sledoval přez zákazy rodičů. Teď jsem se po x letech k tomu zase dostal a světe div se, stále mě to baví. Dobová našláplá muzika nepotřebuje komentář. Děj jednoduchý, ale má to hlavu a patu a o to jde. Konec konců ve válce jde o základní principy. Jenom jsou (ne)vidět ne úplně perfektní výkony (ne)herců (trochu dodává na autentičnosti:) a horší dabing v podání tv premiera. Prostě super seriál na dobrou noc. Nechápu, že se tenhle seriál ještě nereprízoval. Svoje fandy by si určitě našel.I z důvodu lehké nostalgie musím dát plné hodnocení 10/10.(28.7.2011)

Jedná sa o môj najobľúbenejší seriál celkovo. Nemôže to človek síce porovnávať s Bratstvom neohrozených či Pacifikom, ale je to tiež jeden veľmi kvalitný seriál z prostredia vojny. Tentokrát z vojny vo Vietname. Jedná sa o seriál z rokov 1987 až 1989 a to si človek tiež musí uvedomiť. Český dabing je viac než dobrý. Hlavnou postavou je herec Terence Knox, ktorý je vo svojej úlohe skvelý. Je to seržant sympaťák. Najobľúbenejšou postavou bol kulometník Alberto Ruiz. V seriáli je zo 6 - 7 postáv, s ktorými chodíme do bojov proti Vietcongu a NVA. V každej časti prvej série je nejaká epizóda venovaná jednému z hrdinov a človek si nemôže byť istý, že o niekoho z čaty nepríde. V neskorších častiach sa pozrieme aj do Saigonu a nájdeme aj pár krások a to predovšetkým v podobe Betsy Brantley. Boje a všetko ostatné je doprevádzané krásnou dobovou hudbou v štýle rocku.(15.2.2015)

Představte si rok 1967 .... hipiiesáci všude hlásí lásku a mír, v rádiu hrajou tutovou muziku a vám je okolo 20. Parádní doba na život, člověk by si řekl. Kdekdo se z národního cítění nahlásí do armády, přece jen, ženský letí na mundůr líp. Jenže pak vás pošlou na 12 měsíců do země, jejiž jméno neumíte ani vyslovit, doma nikdo neví, kde to je a proč tam vlastně jedete střílet do lidí. Četa úplně náhodou dostane poručíka akorát ze školy a seržant, doma ve Státech se očividně nudící, řádí po lesech a lukách jihovýchodní Asie třetím rokem jako černá ruka. Welcome to Nam baby ! Seriál výborně reflektující všechny palčivé problémy a neduhy vietnamského konfliku, včetně krajního zmínění podstatných historických faktů té doby. Autentické záběry, včetně té právé atmosféry, vynikající obsazení a postavy napsané opravdu jak se patří, na velmi kvalitní seriál. Seriál má spád, hluchá místa jsou jen velmi sporadická a monotolnost vlivem velké odlišnosti dílů nehrozí. Jen mě trošku mrzí, že v každém díle musí prostě aspoň jeden amík zařvat. Tak to pak vypadá, že 1/2 padlých džíájs umřela v jedné četě. Seriál je především hutně podpořen opravdu velkou zásobou VELMI kvalitní dobové hudby, čímž si toto období člověk zamiluje. Prostě jeden z těch seriálů, které konečně neflušou a nehází tunu špíny na americké vojáky, viz. většiny filmů o Vietnamu. Velmi se mi líbí informativní vsuvky hned na začátku, které dodávají seriálu na reálnosti ... a to on opravdu je. Srovnání s Četou se vyhábám, jedná se o dva naprosto rozdílné projekty, která dle mého, výjma jedné války, nemají společného naprosto nic. Nelze prostě srovnat kritiku s nekritickým popisem. 10/10(1.7.2011)

Jedná se o seriál který vznikl rok po premiéře filmu Četa. Kterým je velmi inspirován. Uvidíte zde nejen velice syrové zobrazení války a množství střetů mezi Američany s Vietcongem a NVA. Ale především četu pod vedením seržanta Andersena, z polní základny Beruška. Jejich každodenní rutinu jak v zázemí tak i v poli. I mise po boku speciálních jednotek. O akci ani o drama zde rozhodně není nouze. Jeden z nejlepších snímků z období Vietnamské války co jsem kdy viděl. Perfektně popisuje tento konflikt ve všech jeho směrech a aspektech. Vysokou laťku si drží od samého začátku až do úplně poslední epizody.(27.10.2012)

• - Záběry, v nichž je John McKay (Dan Gauthier) ve vrtulníku, jsou ve skutečnosti natočeny na zemi, pouze s točícími se rotory vrtulníku. (Ainy)

• - V celkových 2 610 minutách seriálu se objevilo 86 postav. (jirijost)

• - První série se natáčela na Havaji v kasárnách Schofield. Druhá a třetí série pak byla filmovánav okolí Los Angeles v Kalifornii, aby bylo docíleno snížení nákladů. (Ainy)