Četa v akci (TV seriál)

Tour of Duty

Drama / Válečný

USA, 1987, 58x60 min

Joseph Conlan

Terence Knox, Stephen Caffrey, Miguel A. Núńez Jr., Dan Gauthier, Jeff Hochendoner, Carl Weathers, Kim Delaney, Lee Majors, Patrick Kilpatrick, John Dye, Alan Scarfe, Kyle Chandler, Glenn Plummer, L. Scott Caldwell, Lar Park-Lincoln, Leilani Sarelle, Jace Alexander, Kelly Hu, Kristoffer Tabori, Bill Moseley, Keri Johnson, Malcolm-Jamal Warner, Rosalind Chao, Neil Flynn, Alexis Rhee, Penny Johnson Jerald, Melora Hardin, Betsy Brantley, Robert Knepper, Tia Carrere, Michael Madsen, Ted King, Kevin Conroy, Everett McGill, Aki Aleong, Don Keith Opper, Mark Ginther, François Chau, William Russ, Talia Balsam, Kayla Blake, Robert Fuller, Michele Lamar Richards, Randy Brooks, William Sadler, Trevor Goddard, Tim Thomerson, Len Lesser, Richard Allen, Stephen Quadros, Jon Cypher, Jay Arlen Jones, Antoni Stutz, Eddie Velez, Charles Frank, Ramón Franco, Michael Fairman, Kerry James, Scott Lawrence, Rob Moran, Rob Neukirch, Jon Gries, Bill Brochtrup, Joe Hart, Robert Ito, Ping Wu, Raymond Ma, Tim DeZarn, Sean Stanek, Josef Cannon, John D. LeMay, Les Lannom, Tony Becker, Wally Taylor, Greg Travis, Dana Lee, Michael Champion, Rob Garrison, Matt Nolan, Christina Kokubo, James Harper, Jim Piddock, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jeff Corbett, Marc Buckland, George O'Hanlon Jr., John DeMita, Sterling Macer Jr., Peter Murnik, Cynthia Bain, John Toles-Bey, Todd Eric Andrews, Noel De Souza, Darren Foreman, Marilyn Tokuda, Penny Peyser, Bradley Thomas, Jihmi Kennedy, William Allen Young, James Sutorius, Will Nye, Keone Young, Robert Lesser, Alfie Wise, Patrick O'Bryan, Christopher Burgard, Krista Errickson, Richard Brestoff, Galen Yuen, Sherry Hursey, Nicholas Hormann, Warren Vanders, Lloyd Kino, Tad Horino, Fran Bennett, Harvey Vernon, James Purcell, Marietta DePrima, Wren T. Brown, John Walter Davis, Jane Chung, Ben Meyerson, Kwan Hi Lim, Eric Bruskotter, Michael Carmine, Mark Keyloun, Alice Carter, Ned Van Zandt, Stephen Bogardus, Shaun Duke, Craig Ng, Arthur Taxier, Peter Kwong, Stuart Fratkin, Dean Stapleton, Hal Havins, James Davenport, Tom Hodges, Marc Grapey

Naprosto úchvatná podívaná , jeden z nejlpších válečných seriálu. Každý díl nemá chybu , páni režiséři moc dobře do valky ve Vietnamu vsunuli klasicky problematiky 60 let , a to zabiti Luthera Kinga a Kennedyho , rasizmus , drogy a hlavne neúcta k vojákům bojujích za svojí vlast ve Vietnamu ... Výborné herecké obsazení. Když už máte pocit že to psychicky neunesete tak to někdo odlehčí vtipem.(3.10.2011)

Vidno obmedzené hranice rozpočtu, slabá atmosféra. Na prvé pozretie OK ale nemám záujem znova sa k tomu vracať, chýba tomu sila, neberie ma to, nemá to náboj. Mohli spravit 3x menej casti, ale len tie najputavejsie. Druhá epizoda o partnerských vzťahoch už je žuvačková, ako Baywatch vo Vietname, keď sa zjaví novinárka a psychiatrička. Je tam ale zopár pekných príkladov ako sa prejaví dobrý charakter za ťažkých okoľností.(4.5.2014)

Jedná sa o môj najobľúbenejší seriál celkovo. Nemôže to človek síce porovnávať s Bratstvom neohrozených či Pacifikom, ale je to tiež jeden veľmi kvalitný seriál z prostredia vojny. Tentokrát z vojny vo Vietname. Jedná sa o seriál z rokov 1987 až 1989 a to si človek tiež musí uvedomiť. Český dabing je viac než dobrý. Hlavnou postavou je herec Terence Knox, ktorý je vo svojej úlohe skvelý. Je to seržant sympaťák. Najobľúbenejšou postavou bol kulometník Alberto Ruiz. V seriáli je zo 6 - 7 postáv, s ktorými chodíme do bojov proti Vietcongu a NVA. V každej časti prvej série je nejaká epizóda venovaná jednému z hrdinov a človek si nemôže byť istý, že o niekoho z čaty nepríde. V neskorších častiach sa pozrieme aj do Saigonu a nájdeme aj pár krások a to predovšetkým v podobe Betsy Brantley. Boje a všetko ostatné je doprevádzané krásnou dobovou hudbou v štýle rocku.(15.2.2015)

Viděna vetšina dílů první série. První díly jsou vcelku fajn, ale pak se to začíná až nepříjemně opakovat. Američani jsou skoro neprůstřelní, sami však kosí Vietnamce po desítkách, třebaže jsou ve výrazném oslabení, samozřejmě všichni Američtí vojáci v jednotce jsou bez poskvrnky, a i když je vidět snaha tvůrců o částečnou sebereflexi, tak to vyznívá skoro jako ospravedlnění intervence Americké armády ve Vietnamu (natáčeli to Amíci, takže jak jinak). Bojové scény působí nevěrohodně (podobně jako v typických akčních snímcích 80. let) a vietnamská džungle nevypadá většinu času jako džungle, ale spíš jako lesík poblíž Berounky. Válečná atmosféra taky nikde. Poslední díly první série se to už měnilo na válečnou telenovelu, proto jsem to přestal sledovat. Výhrady bych měl také k zavádějícímu českému názvu "Četa v akci", spíše by tomu sedělo "Družstvo v akci" - velikosti čety se nedočkáte. Hlavní hrdina seržant Anderson je takový americký Mirek Dušín, abyste se nedivili :)). Tři hvězdičky dávám za několik slušných dílů, jinak bych musel jít ještě níže, kdybych to hodnotil jako celek.(29.3.2011)

Je to k nevíře, nechápu jak mi tohle mohlo uniknout. A to to dokonce běželo na Primě !!! Naštěstí už mám seroš komplet a postupně se do něj zakusuji. A říkám rovnou od prvního dílu mne to nadchlo. Tohle není žádná tv zoufalost na vyplnění času mezi reklamními bloky, nekonečnými jihoamerickými seriály a večerním zpravodajstvím. Ti co to točili věděli dobře co točí a také co chtějí sdělit. V seriálu se klade velký důraz na výzbroj i výstroj a už jenom na tom člověk vidí, že si s tím dal někdo práci. Další věcí jsou exotické lokace a opravdu slušná výprava. A i když si sem tam tvůrci vypomohli nějakým tím dobovým záběrem, neměl jsem dojem (zatím) nějaké lacinosti či nedostatku rozpočtu. Já mám verzi co běžela kdovíkdy na Primě. Výhodou je český dabink, nevýhodou také. Prima asi šetřila na dabérech a tak několik postav mluví často jeden hlas, sem tam je snaha ho dle postav měnit, ale člověk tam stejně slyší opakovaně Suchánka a další... Koho zajímá Vietnam - měl by po klasice také sáhnout po tomto. Nebude zklamán ! Dávám za 5 claymoörů... * * * * *(23.10.2018)

• - Záběry, v nichž je John McKay (Dan Gauthier) ve vrtulníku, jsou ve skutečnosti natočeny na zemi, pouze s točícími se rotory vrtulníku. (Ainy)

• - První série se natáčela na Havaji v kasárnách Schofield. Druhá a třetí série pak byla filmovánav okolí Los Angeles v Kalifornii, aby bylo docíleno snížení nákladů. (Ainy)

• - V celkových 2 610 minutách seriálu se objevilo 86 postav. (jirijost)