Reklama

Reklama

Četa v akci

(seriál)
  • USA Tour of Duty
všechny plakáty
Drama / Válečný
USA, (1987–1990), 45 h 26 min (Minutáž: 47 min)

Hudba:

Joseph Conlan

Hrají:

Terence Knox, Stephen Caffrey, Tony Becker, Miguel A. Núńez Jr., Ramón Franco, Dan Gauthier, Jeff Hochendoner, Carl Weathers, Kim Delaney, Lee Majors (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(58)

Obsahy(1)

Dvanáctiměsíčnímu období, které sloužili američtí vojáci ve Vietnamu, se říkalo „Tour of Duty". O rok později, kdy byla do kin vpuštěna Oscary oceněná ČETA, se objevil na amerických televizních obrazovkách nový válečný seriál z období války ve Vietnamu, který diváky vrhnul do krvavých bojů vietnamské džungle roku 1967. Seriál se nesnaží jen o věrné zachycení tvrdých bojů mezi americkou armádou, Viet Congem a NVA, ale také líčí osudy jednotlivých vojáků čety sloužící na polní základně „Beruška" hluboko ve vietnamské džungli. Společně se seržantem Andersonem, kterému chlapi v jeho četě neřeknou jinak než „Zeke", můžeme sledovat každodenní rutinu na základně, denní i noční patroly a někdy i speciální mise po boku zvláštních jednotek. Seriál byl několikrát oceněn prestižní cenou Emmy. (c.tucker)

(více)

Recenze (26)

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechápu to vysoké hodnocení, vždyť ta televizní lacinost z toho úplně čiší! Skoro žádná krev, všichni padají jak mouchy, Vietkong střílí jen tak bez míření. Takže akce samotná nic moc. Dabing je taky tragický, dělaný na koleni někde ve sklepě. Na druhou stranu v první sérii je skvělé prostředí (Havaj) a celkově i soundtrack je moc dobrý. Děj jednotlivých dílů taky není leckdy úplně marný. Koho zajímá vietnamská válka tak doporučuju, ale nic poučného bych neočekával. 3+* ()

Žralok 

všechny recenze uživatele

Jedná se o seriál který vznikl rok po premiéře filmu Četa. Kterým je velmi inspirován. Uvidíte zde nejen velice syrové zobrazení války a množství střetů mezi Američany s Vietcongem a NVA. Ale především četu pod vedením seržanta Andersena, z polní základny Beruška. Jejich každodenní rutinu jak v zázemí tak i v poli. I mise po boku speciálních jednotek. O akci ani o drama zde rozhodně není nouze. Jeden z nejlepších snímků z období Vietnamské války co jsem kdy viděl. Perfektně popisuje tento konflikt ve všech jeho směrech a aspektech. Vysokou laťku si drží od samého začátku až do úplně poslední epizody. ()

Reklama

soulless 

všechny recenze uživatele

Představte si rok 1967 .... hipiiesáci všude hlásí lásku a mír, v rádiu hrajou tutovou muziku a vám je okolo 20. Parádní doba na život, člověk by si řekl. Kdekdo se z národního cítění nahlásí do armády, přece jen, ženský letí na mundůr líp. Jenže pak vás pošlou na 12 měsíců do země, jejiž jméno neumíte ani vyslovit, doma nikdo neví, kde to je a proč tam vlastně jedete střílet do lidí. Četa úplně náhodou dostane poručíka akorát ze školy a seržant, doma ve Státech se očividně nudící, řádí po lesech a lukách jihovýchodní Asie třetím rokem jako černá ruka. Welcome to Nam baby ! Seriál výborně reflektující všechny palčivé problémy a neduhy vietnamského konfliku, včetně krajního zmínění podstatných historických faktů té doby. Autentické záběry, včetně té právé atmosféry, vynikající obsazení a postavy napsané opravdu jak se patří, na velmi kvalitní seriál. Seriál má spád, hluchá místa jsou jen velmi sporadická a monotolnost vlivem velké odlišnosti dílů nehrozí. Jen mě trošku mrzí, že v každém díle musí prostě aspoň jeden amík zařvat. Tak to pak vypadá, že 1/2 padlých džíájs umřela v jedné četě. Seriál je především hutně podpořen opravdu velkou zásobou VELMI kvalitní dobové hudby, čímž si toto období člověk zamiluje. Prostě jeden z těch seriálů, které konečně neflušou a nehází tunu špíny na americké vojáky, viz. většiny filmů o Vietnamu. Velmi se mi líbí informativní vsuvky hned na začátku, které dodávají seriálu na reálnosti ... a to on opravdu je. Srovnání s Četou se vyhábám, jedná se o dva naprosto rozdílné projekty, která dle mého, výjma jedné války, nemají společného naprosto nic. Nelze prostě srovnat kritiku s nekritickým popisem. 10/10 ()

Johnnas 

všechny recenze uživatele

jako školák jsem tajně sledoval přez zákazy rodičů. Teď jsem se po x letech k tomu zase dostal a světe div se, stále mě to baví. Dobová našláplá muzika nepotřebuje komentář. Děj jednoduchý, ale má to hlavu a patu a o to jde. Konec konců ve válce jde o základní principy. Jenom jsou (ne)vidět ne úplně perfektní výkony (ne)herců (trochu dodává na autentičnosti:) a horší dabing v podání tv premiera. Prostě super seriál na dobrou noc. Nechápu, že se tenhle seriál ještě nereprízoval. Svoje fandy by si určitě našel.I z důvodu lehké nostalgie musím dát plné hodnocení 10/10. ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Viděna vetšina dílů první série. První díly jsou vcelku fajn, ale pak se to začíná až nepříjemně opakovat. Američani jsou skoro neprůstřelní, sami však kosí Vietnamce po desítkách, třebaže jsou ve výrazném oslabení, samozřejmě všichni Američtí vojáci v jednotce jsou bez poskvrnky, a i když je vidět snaha tvůrců o částečnou sebereflexi, tak to vyznívá skoro jako ospravedlnění intervence Americké armády ve Vietnamu (natáčeli to Amíci, takže jak jinak). Bojové scény působí nevěrohodně (podobně jako v typických akčních snímcích 80. let) a vietnamská džungle nevypadá většinu času jako džungle, ale spíš jako lesík poblíž Berounky. Válečná atmosféra taky nikde. Poslední díly první série se to už měnilo na válečnou telenovelu, proto jsem to přestal sledovat. Výhrady bych měl také k zavádějícímu českému názvu "Četa v akci", spíše by tomu sedělo "Družstvo v akci" - velikosti čety se nedočkáte. Hlavní hrdina seržant Anderson je takový americký Mirek Dušín, abyste se nedivili :)). Tři hvězdičky dávám za několik slušných dílů, jinak bych musel jít ještě níže, kdybych to hodnotil jako celek. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Mnoho scén z druhé a třetí série bylo natočeno na stejných místech, na kterých byl filmován seriál M*A*S*H (od r. 1972). (Ainy)
  • V celkových 2 610 minutách seriálu se objevilo 86 postav. (jirijost)
  • Záběry, v nichž je John McKay (Dan Gauthier) ve vrtulníku, jsou ve skutečnosti natočeny na zemi, pouze s točícími se rotory vrtulníku. (Ainy)

Reklama

Reklama