Městečko Twin Peaks - Návrat

(série)
  • USA The Return
Promo 3
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 18 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch, Mark Frost

Kamera:

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Michael Horse, David Lynch, Miguel Ferrer, Chrysta Bell, Naomi Watts, Robert Forster, Laura Dern, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Don Murray (více)

Epizody(18)

Nový osmnáctidílný limitovaný seriál, režírovaný výlučně Davidem Lynchem, pokračuje 25 let poté, co obyvatele svérázného městečka na severozápadě USA šokovala děsivá vražda jejich místní královny, mladé studentky Laury Palmerové. Scénáristy a výkonnými producenty Twin Peaks jsou tvůrci seriálu David Lynch a Mark Frost, výkonnou producentkou je Sabrina S. Sutherlandová. (HBO Europe)

Tosim

Já...už nějak Lynche přestávám analyzovat, pátrat po teoriích, páč si myslím, že je to zbytečné. Třetí řadu Pin Tweaks jsem já osobně nějak pochopil a i kdyby nás tvůrce chtěl vodit za nos a do svého díla dát cokoliv, co dává smysl méně (díl osmý), stejně by se našel někdo, kdo by přišel s jakýmkoliv vysvětlením a mě by stejně tenhle seriál fascinovat nepřestal. Jsem prostě rozkročen mezi tím vyprávěním, co je vstřícnější k divákovi a Lynchovým postmodernismem a experimenty a JEŠTĚ POŘÁD mě to baví, jen už méně, než kdysi. 70%. ()

Radyo

Tak je vidět, že uběhlo hafo let, nicméně na brutálně vysoko nastavenou laťku Lynch navázal docela dost slušně. Největším zjevením této řady ale pro mě jednoznačně zůstává agentka Tammy. Její role byla naprosto marginální, ale koeficient přitažlivosti díky ní vzrostl na dvojnásobek. Speciální dík tedy za ni. :-) ()

Slasher

Pro vlastní dobro se odprostěte od starých Twin Peaks a připravte na bezkonkurenční Lynch-show, která je autorsky svobodná, osobitá, nekonvenční, schválně matoucí, podnětná, nabitá, kouzelná v provedení a mozek-obracející, jako fakt máloco. Respektive jako nic. Naprosto nevíte, co vás čeká v další hodince a je tu tolik čeho se chytat a o čem rozmýšlet. Prvních sedm dílů taková skvěle nejistá předehra, osmý mě pak přímo srovnal se zemí a od té chvíle totál. 5x jsem dal pět hvězd a v součtu s přehledem vítězná série, kterou mám už hned slinu si zopáknout. Po řadě analýz a možnosti ten závěr pár dní strávit definitivně říkám, těch 25 let poté byl vyšší level. Každopádně nic pro netrpělivý zabedněnce. "Why were we so foolish to wish for any happy endings or concrete resolutions?" (x95% ()

Marius

At night I'm driving in your car, pretending that we'll leave this town, we're watching all the street lights fade, and now you're just a stranger's dream, I took your picture from the frame and now you're nothing like you seem, your shadow fell like last night's rain. David Lynch at his best. A brutálny sucker punch seriálovej estetike súčasnosti. 10/10 ()

Pumiiix

Twin Peaks beru jako šílenou nostalgii a doopravdy kultovní seriál a skvělé dílo od Lynche. Seriál sem viděl minimálně deset let zpátky, což už je nějaký doba no. Return má ten správný fealing a jde poznat, že tým kolem zrodu seriálu je stejný, ale už to není pro mě úplně ono. Dva díly z osmnácti byli vysloveně hrozné a utrpení, ten artový look byl už moc přes čáru. Posledních pár dílu bylo skvělých a hodně se vysvětlilo, ale taky dost tajemství a nepochopených věcí zůstalo, budiž. Kyle MacLachlan jako Dougie byl hrozný debil a iritoval. ()

gudaulin

"Tohle není Dale Cooper, kterého jsem znala. Není to zubem času, tím, jak se změnil, nebo jak vypadá. Je to něco, co už tam určitě není," říká Diana svému někdejšímu nadřízenému alias režisérovi Davidu Lynchovi a dokonale tím vystihuje problém, který s třetí řadou věhlasného seriálu budou mít mnozí diváci. Když David na Twitteru napsal "Vaše oblíbená žvýkačka znovu přijde do módy," pošetile se mýlil. Nejen proto, že už dávno na žvýkačky nemá monopol a chuť jeho produktu někteří převzali a přidali další ingredience. První série se kdysi dokonale trefila do očekávání a vkusu vzdělanějšího mladšího publika, které už neoslovovaly staré přežité formáty zaměřené na masový vkus. Tím pádem mohla studia přijít s něčím odvážnějším. Lynch vyvolal revoluci tím, že řekl: "Vykašleme se na ústřední příběh, místo toho si budeme hrát s postavami a dílčími zápletkami, zaměříme se na zábavné hříčky a detaily." Fungovalo to. O 20 let později přišly nové technologie a s nimi i nové způsoby distribuce, a tak si Lynch řekl, že nastal čas pro novou revoluci. Kdybych byl jízlivý, napíšu, že třetí sérii Twin Peaks natočil proto, aby naštval a zdeptal seriálové diváky a zároveň aby otestoval věrnost svého fanklubu a sílu značky Twin Peaks. To druhé obstálo se ctí, bylo zajímavé sledovat, jak po prvním díle, kdy ještě vůbec nemohlo být zřejmé, co se z projektu vyklube, rychlým tempem přibývala pětihvězdičková hodnocení. Vrchol Lynchovy tvorby spatřuji ve třech titulech: první sérii Městečka Twin Peaks, Lost Highway a Mulholland Drive. Pochopitelně se lišily, ale jedno měly společné. Ať už pracovaly s tajemstvím jakkoliv, ať už se sebevíc vzpíraly jasnému výkladu svého světa, vždycky v nich režisér počítal s divákem. V případě Inland Empire jsem poprvé pocítil, že Lynchova manýra a sebestřednost potlačily to ostatní a Return se mi jeví jako pokračování v nastoupeném trendu. Lynch se v Twin Peaks jeví jako experimentátor, když v Return testuje samotné hranice seriálové tvorby. Vzdal se totiž dokonce i postav. Ty se objeví a na dlouhou dobu mizí a tvůrci nám neumožní vytvářet si k nim vztah. Běžný seriál si představte jako fotbalové hřiště, na kterém se potkávají postavy - hráči a dochází ke střetům, zkrátka se hraje. V Twin Peaks - The Return Lynch ono hřiště rozšířil na velikost krajského města. Postavy se v něm potkávají jen výjimečně, většinou jen bloudí krajinou a divák tápe, o co se tvůrce hry vlastně snaží. Děj se narozdíl od prvních dvou řad nesoustředí na zkoumání prostředí jednoho maloměsta, ale chaoticky skáče z centra New Yorku do Montany, odtud zase do Jižní Dakoty a pak pro změnu desítky minut bloudí prostorami jiné dimenze. Stejně tak se skáče i v čase a všechno nekonečně dlouho trvá. Největší prostor dostává dětinská figura bez vlastní vůle, proti které i pan Tau je příkladem hamletovsky rozervané komplikované postavy. Český génius Jára Cimrman hlásal, že i zkoušení zjevně slepých cestiček má svůj význam, nejsem si ale jistý, jestli nějaká statisticky významná skupina diváků bude chtít ten výzkum spolu s Lynchem celý podstoupit. Kouzlo původního Twin Peaks spočívalo v tom, že bylo originální a bavilo. Return už je pouze originální. Jistě, najdete tam spoustu atmosférických scén, které připomínají Lynchovy slavné časy. Jenže to jsou solitéry, které jen tak trčí v prostoru a nic na ně nenavazuje. Na druhou stranu, určitě není na škodu, že tohle dílko vzniklo. Je to takový samorost, že si své diváky už pro tu výstřednost najde. Ostatně pocit, že umíte ocenit něco, co je mase primitivních konzumentů nedostupné, je určitě slastný. Return bych mohl doporučit bytostným surrealistům a kovaným alternativcům. Běžný divák se mu nejspíš velkým obloukem vyhne. Celkový dojem: 40 %. () (méně) (více)

WillBlake

Návrat ukázal, čím vším může návrat být, přičemž elegantně umocnil dávnou minulost, aby ji následně zanechal v dokonalém bezčasí a diváka tak uvrhl do transu. Oproti starým dílům Twin Peaks je The Return samozřejmě dost „jinde“, ale když se přestaneme koupat v sentimentu a snít o mýdlové opeře, pravděpodobně nám dojde, že obě původní série solidně rozválcoval. Uff, tak jsem to napsal. A možná až ve chvíli, kdy se začneme pídit po různých teoriích a diskutovat s okolím o významech, si naplno uvědomíme, kolik filozofie a zároveň temnoty třetí série ukrývá, co se asi stalo Audrey a jak bezútěšný je Cooperův osud. Lauřin závěrečný výkřik ve mně bude rezonovat dalších pětadvacet let. ()

Goldbeater

Jestli ve druhé sérii David Lynch odpálil v Twin Peaks bombu a rozházel tím všechny postavy a motivy do všemožných stran, zde už na děj přímo shazuje rovnou atomovku (a to doslova), takže stát se může opravdu cokoliv. Tohle už není výlet do dobře známého Twin Peaks. Tohle je výlet do naprosto nevyzpytatelné mysli Davida Lynche. A zároveň osmnáct hodin tak nevídané televizní tvorby, až pochybuji, že někdo kdy vytvoří něco ještě podivnějšího a bláznivějšího. Ledaže by to byl opět Lynch a do městečka Twin Peaks se ještě alespoň jednou, naposledy vrátil. To bych si opravdu přál. ()

dr.horrible

SPOILERy! Chýbala mi tam Donna. A moc nechápem, akým spôsobom Audrey prežila výbuch v závere druhej série. Ak vôbec. ;) Po famóznej satirickej detektívke (S01) a pseudohororovej soap opere (S02) je Return opäť iný žáner. Ani se neodvážim tvrdiť aký. Som rád, že už to mám celé za sebou a zároveň mi ten vesmír (tie vesmíry) bude chýbať. Úplne najviac ma tešila asi scénka s dievčaťom na konci jednej z posledných epizód, ktorá sa stratila pod stolom? Lynch je génius. ()

DwayneJohnson

Důstojný následovník, předchozí, naprosto perfektní série. A to je (bohužel) největší plus. Zbytek je hodně nevyrovnaný mix, kde některé díly jsou naprosto dokonalé a jiné úplně o ničem. Vím, že je Lynch pořád někde jinde, nemusím jeho díla chápat, ale musím mít po skončení ten silný, blíže nepopsaný pocit, že jsem viděl něco, na co hned tak nezapomenu. A to mi tady celkem chybělo, přes skvělý konec a famózního Kyla, jsem nucen konstatovat, že jsem od tohoto seriálu čekal určitě víc. ()

mcb

Osmnáctihodinové geniální audiovizuální dílo, které je jakýmsi průřezem života Davida Lynche jako člověka, i jako umělce. Zatímco původní seriál z devadesátých let prošlapal cestu televizním seriálům, jak je známe dnes, The Return zbořil vše, čím jsou „quality TV“ seriály nyní. Pokud lze nějaký televizní počin nazvat uměním, byl by to právě tento neuchopitelný snový tvar, v němž tvůrce ani trochu nezajímá to, čím si diváci původní Twin Peaks zamilovali. V nové verzi, která neustále oddaluje divácké uspokojení a racionální vysvětlení čehokoliv, se zrcadlí čirý záměr stvořit opravdu unikátní autorskou vizi bez kompromisů. Zkrátka nádherná noční můra a mistrovské dílo, které dokáže znepokojivým způsobem navodit existenční úzkost. Nejlepší epizoda: Gotta light? (8) ()

eraserhead666

1) Když se objevily informace o natáčení třetí řady Twin Peaks, byl jsem spíš zvědavý než že bych se nějak vyloženě těšil. 2) Pokud jste to ještě neviděli a chystáte se, další řádky asi raději nečtětě, protože budou obsahovat BRUTÁLNÍ SPOILERY! Bez nich prostě nevyjádřím co chci. 3) Když to shrnu, mám ke třetí řadě TP asi více výtek než pochval. Nejsou to však výtky k tomu dílu obecně, jsou to spíše výtky velkého fanouška prvních dvou sérií a filmu z roku 1992. 4) Po technické stránce je třetí řada TP výborná. Má zajímavé triky, výborné scény, dobré postavy, je to dobře sestříhané, hudba parádní a ani ten příběh není nijak špatný. 5) Naprosto výborné a rozsekávající je prvních cca 20 minut třetího dílu a celý osmý díl. To je prostě Lynch jak vyšitý, proto ho milujeme a přesně na tomhle ujíždíme. 6) Třetí řada TP je především obrovský koncert Kylea MacLachlana. Ten si svou trojroli (dobře, dvouapůlroli) doslova vymazleně vychutnal. Je prostě boží, skvělý, geniální. když už pro nic, jen pro něj stojí třetí řadu absolvovat. Hned za ním je, z těch nových postav, neméně skvělá Naomi Watts, jeden z jejích nejlepších výkonů, co jsem viděl. Třetí výrazný a zajímavý herecký projev vystřihla Chrysta Bell. A to ne proto, že naprosto božsky vrtí zadnicí, ale proto, že valnou většinu svého hereckého projevu v seriálu zvládla pouze a jen pohybem svých mimických svalů. Parádní věc. 7) Dostáváme se k negativům. Návrat některých starých postav je docela zbytečný. Některé potěší a dokáží zaujmout (skvělá a nádherná Mädchen Amick, Miguel Ferrer, David Lynch, obr, osazenstvo TP policejní stanice - až tedy na Andyho, ten jakoby tam vůbec nebyl, i ten James Marshall alespoň zazpíval svůj přeslazený oplodňovák z předchozí série). Za nejtrapnější návrat považuji Audry Horne. Její postava zcela ztratila veškerý její původní šmrnc podivné holky žijící vlastním životem ve vlastním světě a stala se z ní jen obyčejná protivná fúrie, která se, společně s tvůrci, jen trapně snažila navázat a odkázat na její kdysi ujetý a podivně nepříjemnou atmosférou nabitý tanec. Ten tanec, co předvedla tady byl jen odporný bezobsažný hnus, který jsem po pár vteřinách přeskočil. 8) U nových postav mě trochu štvala jejich zkratkovitost a konečná zbytečnost (dcera Shelly a Bobbyho, syn Audry) a fakt, že ty výrazné a zajímavé Lynch s Frostem hned odpravili (ten kluk hlídající skleněný box a jeho přítelkyně, Darya). Bratři Mitchumové, zapomětlivá paní s psíkem, párek nájemných zabijáků a Matthew Lillard ale super. 9) Co mě naprosto brutálně nasralo a znechutilo, je objevení Diany. To je postava, kterou jsem nikdy nechtěl vidět. Nikdy. To, že se objevila tady (a ještě v dost nepříjemném charakteru - který se sice dost rychle až směšně vysvětlil) naprosto zkazilo veškerou její někdejší zajímavou a tajemnou atmosféru nejistoty, zda ta osoba vůbec existuje nebo je jen nějakou Cooperovou projekcí. Při Dianě jsem fakt skřípal zubama a byl totálně nasraný. 10) Obecně je nové TP fajn a ani ve mně nezanechalo moc nezodpovězených otázek. Naopak, přijde mi docela čitelné, pochopitelné a jasné. Samozřejmě na některé scény a prvky, ale tady u toho mi tak nějak došlo, že právě některé ty scény u Lynche tam jsou jen proto, že jsou divné, nemají žádný velký smysl a hlavní linie se až tak moc netýkají. Nevím, možná tomu tak není, ale přijde mi,ž e jsem pochopil, o co v tomhle šlo. Což se ale taky částečně řadí mezi negativa. Protože si myslím, že právě zápletkou a dějově třetí řada trochu degradovala atmosféru a smysl původních dvou sérií a filmu. Černému vigvamu vzala tato třetí řada veškerou tajemnou, mrazivou a strašidelnou auru. Opravdu je/byl černý vigvam jen jakýmci strojem na doppelgangery? Opravdu? Nic více? No do prdele... 11) Samo o sobě není třetí TP nějak vyloženě špatné. Dokázalo mě zaujmout, dokonce chytnout, že jsem chtěl vidět další díly, ale z obecného hlediska, z toho příběhového, rozšíření univerza a tak, mi moc nedalo a spíše mě zklamalo. Koukat se na ní dá, je to klasický Lynch, který se, v rámci TP, tentokrát nijak nekrotil a tak je tady sex, krev a různé brutalitky. Výrazově je to i zajímavější než půvpdní dvě série, jsou tu fakt úlítlé scény, které vás úplně pohltí. Pro mě ta řada ale skončila sedmnáctým dílem. Osmnáctý je naprosto zbytečná vata, nedůležitá, jen proto, aby se tam objevila jedna (kdysi výrazná a důležitá) postava. Kterou (a její postavení v příběhu) tento díl taky vlastně degradoval. Nedivil bych se, kdyby to rozjelo další TP vlnu. Určitě nějaké knihy (ty mě ale nezajímají, jasně, četl jsem Tajný deník LP ale pro mě TP existuje pouze v seriálové/filmové podobě, nepotřebuji k tomu nic jiného). Dokonce snad už existuje nějaká petice za čtvrtou sérii, to jde ale mimo mě. 12) Protože jsem rád, že jsem třetí řadu TP a pravděpodobně si ji i někdy určitě zopakuji (bez posledního dílu), pro ty vizuály. Ale... Davide, návrat do TP se vám s Frostem relativně povedl, ukázali jste, že to zvládnete. Už se na TP ale vyser a natoč zase nějaký újetý film. Nechte TP spát a více ho nekurvěte. Nezkažte více to, co jste kdysi vymysleli a vybudovali, již to neřete a nerozptylujte dále tu auru tajemna, strachu a neskutečné atmosféry. Prosím. 13) Kdybych neznal předchozí TP, byl bych z tohohle určitě unešen. Ale právě proto, že je znám, že právě ty jsem si zamiloval a naprosto jim propadl, prostě nemohu jinak. () (méně) (více)

oLí

Stal se zázrak a jedno z mých starých nesplnitelných filmových přání se vyplnilo - dočkal jsem se pokračování Twin Peaks ( tím druhým vždy bylo pokračování Terminátora 2 s Arnoldem a režií Jamese Camerona ). Trvalo pár let, než jsem se odvážil do The Return nastoupit, protože ho většina fanoušků popisovala jako něco úplně jiného, než byly původní dvě série a měl jsem velký obavy, jestli mi to sedne, přecijen u mě v případe Twin Peaks jde o něco víc, než jen o oblíbený filmový svět, je to srdeční záležitost. A asi je dobře, že jsem na to byl předem připravenej, protože tohle pokračování jiný je. Ale jelikož - a to je to hlavní důležitý - si to celé vzal na svá bedra sám David Lynch, je tohle pokračování/rozšíření světa Twin Peaks nejen vytouženým návratem, ale taky pěkně solidním mindfuck námrdem alá starej známej badass motherfucker Lynch. "Starring KYLE MacLACHLAN na konci každého dílu mluví za vše. To co tu předvádí hlavní představitel starého dobrého Agenta Coopera je naprostej nářez a to se starého dobrého Coopera dočkáme jen na pár desítek minut. Vynikajicí hudba, staré i nové postavy, camea a ten konec... Jako celek perfektní záležitost, prostě perfektní, v dnešním světě a trendu televizní i filmové zábavy opět nevídané, odvážné, ale ve svých základech pevné, fungující. Nikdy nic nebude takové jako Twin Peaks. 9/10 ()

BoPo

Vždy hodnotím seriál ako celok. Nikdy jednotlivé série. Tu robím výnimku, pretože predsa len, keď je medzi sériami 25 ročná pauza, tak sa hodí rozčlenenie. Pôvodný Twin Peaks mal zaujímavé postavy a skvelú atmosféru plnú záhad. Kult s 5* cejchom. TP Return má strašne veľa postáv a z nich vyplývajúci veľký počet dejových odbočiek. Dej je vlastne zhluk odbočiek. Postráda hlavnú líniu. Niektorá odbočka je zaujímavá, niektorá trošku navodzuje dojem pôvodného TP, niektorá je ťažko uchopiteľný úlet, niektorá čistá nuda a iná zasa na hranici blbosti. Bolo fajn zasa vidieť veľa starých známych (plus Lynchovi hereckí obľúbenci z jeho filmov), ale bohužiaľ tomu chýbala tá ťažko prirovnateľná atmosféra. Prvých 7-8 dielov čistá zmätenosť. Potom sa to trošku ukľudnilo, začal som sa ako tak orientovať, ale ďalšie časti nedodali veľa odpovedí. Skôr len odďalovali fakt, že seriál nemá divákovi čo povedať. Len mu servíruje výjavy a pokus o zápletku so záverom, ktorý slúži maximálne tak k nekonečným diskusiám. ()

liquido26

David Lynch je jediný režisér na světě, který může 18 hodin totálně vyjebávat s divákem a beztrestně mu to prochází. Pokud čekáte na vysvětlení otazníků, které zůstaly na konci druhé série, tak na to rovnou zapomeňte. Lynch do třetí série naporcoval rekordní množtsví svých bizardností a divných věcí, nových postav, které se baví o věcech, které jsou pro děj naprosto irelevantní, starých postav, z nichž většina je pro děj naprosto irelevantní, ale bez nich by to prostě nebylo ono. Ani na minutu si nemůžete být jistí, co se vlastně děje, Lynch nám sem sází jednu dějovou linii za druhou a pak většinu z nich bez vysvětlení opouští. Je to něco, co by pod taktovkou jakéhokoliv jiného režiséra vyznělo jako totální nesmyslný guláš, ale Lynch to celé ustojí a nezbývá nic jiného než ten jeho Twin Peaks guláš s obdivem sledovat a pak s někým podobně naladěným rozebírat a obdivovat všechny ty divné věci. ()

Tryskomyš

Dlouho očekávaný první díl nové řady mého oblíbeného seriálu. Je tu spousta podobenství, přirovnání, tul. Avšak celkový děj je dost chabý. Po shlédnutí celého seriálu se nic nezměnilo. Je to v podstatě o ničem. Tvůrci mě hodně zklamali. ()

GodComplex

Twin Peaks (obzvlast prvni radu) povazuju za genialni dilo, takze jsem byl sice zvedavy, ale zaroven pomerne skepticky k tomu co prijde v tomhle navratu po 25ti letech. Je moudre sahat na legendy? David Lynch uz precijen neni na vrcholu, poslednich 10 let vesmes nic poradneho nenatocil a sovy uz treba davno nejsou cim se zdali byt. Uz prvnich par dilu ale dava tusit, ze tohle zklamani rozhodne nebude, dalsi dily potvrdi, ze jde o naprosto dustojne pokracovani, ktere cerpa inspirace z cele dosavadni tvorby Lynche a bere si z ni to nejlepsi. Cca nekde v pulce konkretne od 8 epizody se zacne servirovat tak ultimatni naloz umelecke dokonalosti, ze to nema obdoby. Nespocet scen kdy jen s obdivem a zatajenym dechem hltate ten nicim neredeny 100% Lynch material. Uzivate si tu neskutecnou atmosferu, magickou Badalamentiho hudbu, Lynchuv hororovy sound design i osvezujici bonbonky v podobe performanci v Roadhouse clubu na konci kazdeho dilu. Setkavate se s mnohdy famozne zahranymi charaktery po x letech. Lustite zahady a unasite se mysterioznosti celeho TP univerza. A ve finale si uvedomite, ze tohle bylo zrejme to nejlepsi co na poli TV Shows kdy vzniklo. Maximalni spokojenost, Lynchuv navrat do top formy v plne parade a jednoznacne to nejlepsi co jsem za posledni dlouhe roky videl. 10/10 ()

Sidonka

První dvě série MTP z 90.let patří podle mého názoru k nejlepším seriálům všech dob a jsem jejich velkou fanynkou. Třetí sérii THE RETURN z roku 2017, na níž jsem se velmi těšila, jsem prozatím zasekla u epizody č.3 a víc než ty tři epizody už asi (alespoň prozatím) nedám. Upřímně přiznávám, že první díl z roku 2017 ještě dobrý, třetí epizodu už mi však hlava nebrala a mám z toho jen chaos, který nemám chuť rozluštit. Čím dál tím větší zklamání, kromě nesrozumitelnosti a špatné návaznosti (například kam se poděl Cooprův šarm a celá jeho osobnost, byť nyní již rozdvojená po návštěvě vigvamu? I když už měl v sobě Boba, byl kdysi i ve svém dábelském počínání a přeladění víc přesvědčivej a uhrančivej než nyní, viz závěrečná scéna natočená před 25 lety - Coopr-Bob před zrdcadlem), příliš mnoho povrchně načrtnutých postav, míst a linií, která jsou zbytečně brzo opouštěna a ....ne, ne, tohle není Městečko TP, snad si jen někdo vypůjčil jeho název. Uvítala bych méně nadskutečna a byla bych raději, kdyby se děj držel více dramatické kriminální linky s příměsí tajemství, záhad, inteligentního humoru, řešil vztahy atd. než se zaměřoval na přespříliš navršené až pózerské surreálné vize. Kouzlo je pryč, místo toho nám Lynch naservíroval podivně poslepovaný guláš s prozatím nepříliš zajímavými postavami a mysteriózností, které alespoň mě osobně takhle předložené netáhne. ()

PKD

Artová noční můra ve které se snoubí vše, co Lynch za posledních 40 let vstřebal jako umělec. Cz dabing velice překvapil a hl.díky němu, jsem dokázal ocenit i ty části, které mi v orig. přišli poněkud hluché. Též té cz verzi vděčím za to, že jsem byl schopen si pustit 14.5 dílů na jeden zátah, což je výkon, který se mi nepovedl už roky. Za absolutní vrchol po zralé úvaze beru díly:1, 2, 3, 8 (ten je jasný a navíc je to v podstatě 55min.film sám pro sebe) a 17, 18. Naprostý záhul, který v US tv nemá (Lynch/Frost to opět! dokázali), obdoby. Spolu s ještě lepší Frostovou 2.TP knihou Final Dossier (zatím jen v orig. snad se dočkáme cz vyd.) jsem byl po 3 dny součástí světa, kde šumí majestátní Douglasovy jedle a káva je zatraceně silná. S koncem, jsem tak nějak spokojen/nespokojen, dle nálady, ale i tak se jedná o vyjímečné a hl.nepodbízivé dílo, které je pochopitelně pro mnoho seriálových konzumentů, dosti nestravitelné. Ale to je jedno, páč to není ostatně seriál pro každého. On je totiž pro nás. Rozhodně je pro Lynch maniaky úžasné vidět, jak se zde snoubí (II.) vlivy takových fláků jako, Mazací Hlava či stále brilantní Inland Empire. Sice se zde dosti přitvrdilo v cynismu (což jsem nikdy v předchozím TP nepozoroval) a krvavosti (opět to samé), ale když se na to podíváte z odstupu, tak je to vlastně pochopitelné. Před 25 lety byla holt jiná doba. Já vím, je to klišé jak hrom, ale i tak. Suma sumárum... dostanete zde téměř 18h.film, což ve světle informací, že se tato 3.s.točila vlastně v kuse a pak se to teprve rozestříhalo na 18 dílů, dává v jednotném shlédnutí dokonalý smysl. Tady totiž nedostanete obligátní shrnutí předchozího děje, jako u předchozích 2 s.:) Žádné berličky a vedení za ručičku. To tedy ne. Když vynecháte jeden jediný díl, jste v loji. Jen pro filmové/tv labužníky třídy 10 a výš.:) Na závěr jen dodám, že jsem byl nehorázně nadšen z faktu, že se zde docela dost propojuje a prohlubuje už tak hluboce psychedelický TP film, díky čemuž získává zcela nový rozměr. Jen mě hodně mrzí (mírně řečeno), že zde tak často zmiňovaný agent Jeffries už nemůže být hrán dalším panem umělcem s velkým U, Davidem Bowiem. To by byl teprve nářez. Takto jsme dostali ´´jen´´ obří konvici a pár ukázek (čb) z filmu. A nejvýraznější hláška? ,,Naser si, Alberte´´. ()

kaylin

Nejde hodnotit seriál, respektive jeho třetí sezónu, jako něco, co by bylo krásné, co by bylo skvělé. Ale já si nemůžu pomoct, i když tam jsou sekvence, části, pojetí, které mi nesedí, stejně na mě dokázala třetí sezóna dosednout podobně silně jako první dvě, a to i přesto, že naprosto jiným způsobem. Lynch už je ve svém pojetí filmu/seriálu tak daleko, že buď s ním dál jeho hru hrajete, anebo nikoli. Mě si už asi tolik omotal kolem prstu, že jsem jen zíral, jak je možné natočit seriál. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů