Traces to Nowhere (S01E02) (epizoda) (neoficiální název)

Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 46 min

Seznámení s postavami a s prostředím. Množství možných dějových linek a první setkání s jedním z nejzajímavějších agentů filmové historie, Dale Cooperem.(18.12.2018)

Máme tu případ, že někdo zavraždil Lauru Palmer, vyšetřuje to agent Cooper a celý díl je takový divný. Víc jsem ani nechtěl. Ovšem aby mě to divné nějak dostalo a uchvátilo, to zase ne, jako asi jednou nebo dvakrát mě zamrazilo a pak jsem několikrát sám pro sebe řekl WTF, ale chtělo by to něco silnějšího. Dávám slabé 4*. No a aspoň jsem se dozvěděl, že v Twin Peaks dělají strašně dobrou kávu.(12.8.2018)

Traces To Nowhere udělalo přesně to, co bylo zapotřebí udělat. Zkomplikovalo vztahy mezi postavami a posunulo děj o velký krok dále. Dobarvil se chrakter Coopra. Zkomplikoval se vztah mezi ním a Trumanem, který nejspíš přeroste z kolegiality do přátelství. Lynch a Frost si otevřeli mnoho nových témat, která nejspíš v pozdějších dílech propracují hlouběji. Za těch 46 minut dokázali tvůrci naprosto skvěle posunout seriál po všech jeho stránkách. Už jen to samo o sobě je ohromující.(2.5.2017)

Zamotava se to hned v druhem dile. Postavy se vybarvuji do temnejsich odstinu a pro Coopera to bude setsakra tezke.(12.7.2017)