Leland se přizná k zabití Renaulta; Ben nastraží past na Coopera. (SkyShowtime)

Frajer42

Spoilery! Docela by mě zajímalo, co bere za drogy ten floutek ve zdejších komentářích, který nemá pocit, že by konkrétně v této epizodě nebyl "vyplňkový děj". Kvalita bohužel trošku zakolísala, protože se tato epizoda točí z větší části kolem nepříliš zajímavého vývoje vztahu mezi Lucy a Andym. Bohužel jsem se trošku obával, že přesně k tomuto seriál sklouzne. První série měla 8 dílů. Druhá jich má hned 22, tudíž přímo vybízí k tomu, aby se určité kvantum času využilo pro vatové pasáže, které mají jeden jediný potenciál, a to pokoušet se unudit diváky k smrti. Snad se jednalo o ojedinělý výkyv a nebudou se další díly točit kolem vývoje vztahů mezi partnery namísto podstatně zajímavějších a z hlediska děje klíčovějších záležitostí. Schválně by mě zajímalo, jestli se zbytečná postava Dick ještě v budoucnu nějakým způsobem přisere do děje, nebo se jednalo o naprosto zbytečnou postavičku s příhodným jménem. Alespoň, že žluťásek v závěru díl trošku přikořenil. ()

fabecc1222

Trochu bych navázal na již zde publikované komentáře. Ano, tento děj je ve své podstatě výplňový, a příliš nerozvádí hlavní děj, ale na druhou stranu je tady prostě geniálně zobrazena ona ikonická atmosféra Twin Peaks, a lidí v něm. Tenhle díl je prostě snad o všech postavách a jejích příbězích. Je tu spousta velmi dobrých scén s Haroldem, Jeanem nebo zatím neznámým hotelovým hostem, které dostanou zpětně mnohem větší odůvodnění a náboj. Cooper, Šerif a jeho spolek se začínají chystat k osvobozovací akci :). U Josie se zde poprvé dozvídáme, že její záměr možná nejsou až tak nevinné, jak se mohlo v 1. řadě zdát. ()

Yarwen

Byť tento díl začíná rádoby tajemně, točí se veskrze kolem reálné detektivní práce. Zároveň nabízí hezky genderově vyvážený díl - zatímco Hank si pomalu obtáčí kolem prstu mou oblíbenou Normu, Josie si stejně tak obtáčí kolem prstu našeho šerifa. Feministky by zajásaly, kdyby byly objektivní...:) ()

maoc

Začíná mně to být jedno, co bude dál, postavy jsou mi u prdele, tak nevím, zda je chyba ve mně nebo kde. Vata. Ano, místy docela zábavná vata, ale pořád vata (Dickova velmi decentní a milionkrát promyšlená "správná věc"). Už je to moc dlouhé a rozmělněné do trochu lepší soap opery. I ten závěr, kdy Hank dostane lekci z toho, kdo je silnější pes a kdy dojde k novému vnímání Josie mi byl šumák. Asi se musím před koukáním něčím naboostovat nebo se na to vykašlat. PS: Neděkuji za titule "kikina". Jsem jen moc líný si stahovat něco lepšího, ale toto je slabé i na mne, který je angličtinou políben jen středně. ()