Cooper vyslýchá hosty na Great Northern; Audrey se pohádá se svým otcem. (SkyShowtime)

Frajer42

Spoilery! Věčná škoda pozvolnějšího úvodu. Vyšinutý orchidejář si vzal život, takže nyní lze očekávat, že bude Donna 5 dílů brečet a sekundovat ji bude ten debilní melancholický motorkář. Také intelektuální velikán a světová mozkovna Bobby se jaksi přepočítal, a tak se jim s kočičku romantická idylka mění spíše v malé peklíčko. Líbil se mi zvrat s vypočítavou Catherine, která odkoupila lstí tajemné lesíky. Samotné finále bylo 10hvězdičkové. Po všech stránkách naprostá paráda a menší divácký orgasmus. Po technické i obsahové stránce opravdu luxusní finále, kde se také se smrtí černovlasé "Laury" vyjasnilo, jak to tedy vlastně tenkrát bylo s tou skutečnou kurvící se Laurou. * Po vyspinkání musím zvednout hodnocení na plnou albu, protože ten závěr mi nedal spát, jak byl opravdu luxusní. ()

fabecc1222

Osamělá duše Harold Smith si to na začátku hodí, a odstartuje tak díl, který se v rámci seriálu řadí k těm nejlepším. Klenotem je hlavně závěrečná desetiminutovka. Ve scéně v baru se sejde většina postav, a najednou máte pocit, že na vás padá tíha celého světa. Dona a James uvědomující si následky svých činů... Bobby, kterému se rozpadl jeho sen o snadném životě. A Cooper, který nedokázal zabránit dalšímu zločinu, který se souběžně děje u Palmerů. Bob se poprvé ukazuje v plné síle, a je tak odhaleno, skrze koho k nám "promlouvá" v našem světě. Scéna se zabitím Maddy je opět velmi znepokojivá a děsivá, její křik se bude rozléhat ještě dlouho po skončení dílu. ()

waits

Prostřihy Coopera v baru ( s Julee Cruise zpívající Rockin Back Inside My heart na rudém pozadí) s vyhrocenou, drsnou scénou v úplně jiném prostředí se nedají zapomenout. Chvíli jsem se bál, že mi Lynch nenávratně zkazil radost z Armstrongovy klasiky, ale ted už dobrý.. ()

Yarwen

Z mého pohledu nejlepší díl nejlepšího seriálu. Tak jak se Mr. Horne staví ke své dceři, postaví se ona k němu. "Je suis une âme solitaire", vzkazuje Herold, čímž se s ním loučíme. Ovšem závěr je neskutečný. V okamžiku, kdy se na scéně objeví bílý kůň a obr pronese "Už to přichází zase", začnou se dít strašlivé věci, zatímco v motorestu za zvuku fantastické hudby se slétávají sovy. Na tohle se nedá do konce života zapomenout. ()