Reklama

Reklama

Recenze (16)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tvorcovia tentokrát ponúknutým dejovým linkám už dali spoločného menovateľa a načrtli istý súvis. Zintenzívnili zážitok zúžením optiky rozprávania na menej postáv, najviac času si urvali konkrétne Cooper a Cooper. Celý čas je divák napínaný vražednými scénami reality aj väznenia vo svete medzi životom a smrťou, obraz aj zvuk dokonale pod kontrolou a v závere sa rozprávania zvoľní tempo stretnutím sa so starými známymi, ktorí dosiaľ v novej sérii nefigurovali, podporeným opojnými Chromatics. Neviem hodnotiť inak, než pozitívne. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatímco v prvních dvou řadách převládala "normálnost" (výpravný styl) nad "mindfucky", tak v této poslední řadě je to přesně naopak. Zatím však drží Lynch ulítlosti na uzdě a podává divákům často pomocnou ruku, takže moje fantazie stále stíhá překládat mi informace do běžné řeči. Po první epizodě byl nad mraky jeden velký otazník, tak v rámci druhé epizody byly k mému velkému údivu některé odpovědi naznačeny. Každopádně, znovu šílený hypnotický úlet. Netuším, v jaké kvalitě snímek kdo sleduje, ale já osobně mám obraz i zvuk naprosto dechberoucí a když si snímek pustíte alespoň trošku nahlas, tak v pozadí lze po celou stopáž slyšet zvukové vlny, které mi šíleně připomínají vlnovou frekvenci, jejíž poslechem lze spolehlivě docílit přeladění mozku do jiné úrovně, což může vyústit s trochou tréninku i přechodu to transu, takže se tak trošku domnívám, že tenhle seriál není ani tak cílen na lidské vědomí, ale Lynch si výrazně pohrává s lidským podvědomím. Každopádně, zatím jsem moc spokojen. Je skvělý pocit sledovat seriál, kde nemáte nejmenší tušení, co přijde za šílenost za minutu. Zatím se mi moc líbí, jakým směrem se tato série vydala. Velký audiovizuální koncert David Lynch rozehrál. [83 %] ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Twin Peaks už je prostě někde jinde, stylem je jako Inland Empire a ono to snad tak i zůstane. Aspoň doufám, protože díky tomu Twin Peaks konečně má v sobě to, co mi v prvních dvou řadách chybělo a já jsem za to více než rád. Tak snad to vydrží, nezkazí se to a třeba mě čeká takový šok, jaký jsem zažil právě u Inland Empire (které považuji za jeden z nejgeniálnějších filmů vůbec - asi to tady budu furt opakovat dokola). Uvidíme, zatím je to dost dobrý. A scéna v Black Lodge je jedno velké wtf. 5* ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

David Lynch sa vracia vo svojej najlepšej forme. Scénky vo Wigwamu bol ten najdivokejší mindfuck za pekne dlhú dobu(Kvalitný ako Inland Empire) čo mala znamenať tá ruka ktorá rozprávala a mal tvar nervu, neuveriteľné dialógy, čierna diera v New Yorku a legálny biznis s marihuanou? Teším sa na ďalšiu časť. Otázok je veľa, odpovedí málo. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ucelenější díl, než ten první, kde se rozehrála celá řada motivů, takže těžko mohl ten první působit jinak než rozpačitě. Tady se nám už nějaké motivy začínají spojovat, navíc mi přijde, že se vše chystá na souboj dobra a zla, aby se vyrovnaly nesrovnalosti v očistci i v podsvětí a mystikou mi to trochu připomíná první sezónu seriálu Carnivale. I když Lynch umí natočit i obyčejný průjezd vlaku naprosto mysticky. Drží mě to dobře a ty vizuální hrátky si užívám. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Epizóda je venovaná Frankovi Silvovi (Bob), ktorý zomrel ešte v roku 1995. V tejto epizóde ho možno vidieť vďaka použitiu archívneho záberu z Epizódy 29 (1991). (koba)

Reklama

Reklama