Reklama

Reklama

Recenze (23)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím nejslabší epizoda, ale rozhodně to neznamená, že by byla špatná. Nic moc se toho tady nestane, jenom to, že Dale Cooper se dostane zpátky do toho našeho světa, vyleze zásuvkou někde v nějakém hotelu (je to Lynch, tak co se divíte?), kde měl jiného dvojníka a je z toho tak strašně mimo, že se chová jak kdyby byl autista, každopádně má nejspíš nějaké zvláštní schopnosti. Toť vše. Atmosféru to stále má, místy se to teda sice táhne, ale kvůli scéně v kasínu (ta je zároveň neskutečně wtf, ale i zábavná) musím těch 5* prostě dát. Navíc v téhle epizodě je i nějaký humor (a dost povedený) a já se těším na to, jak to celé bude pokračovat dál. 5* ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokud hledáte únik z každodenní reality, tak se vám nabízí v podstatě dvě možnosti. Buď si střelíte do žíly půl kila heroinu, zajíte to nůší lysohlávek a zapijete to litrem ředidla, nebo si můžete pustit třetí díl třetí série Twin Peaks. Efekt je v obou případech rovnocenný. Slovy nedokážu vystihnout, co jsem právě viděl. David Lynch je buď naprostý magor a nebo tuplovaný genius. A vylučují se vlastně tato dvě slova? Po celou stopáž jsem byl zcela pohlcen. Luxusní záležitost odehrávající se mimo čas a prostor, jak ho obyčejně vnímáme. Lynch předal obrazem a zvukem (do této chvíle) nepředatelné. Kdo stojí o všední zážitek, tak by měl sáhnout po nějaké šablonovité píčovině v rámci Netflixu. Tady Lynch rozehrál s diváky zcela jinou ligu. Hluboce nadčasové dílo. S prvními dvěma sériemi seriál spojuje už snad jen stále vytříbený vkus při výběru nahotinek. [90 %] ()

Reklama

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Agent Dale Cooper sa vracia do nášho sveta.. No ešte predtým v tejto časti absolvuje cestu ktorá bola taká neuveriteľná (mimo náš čas, priestor a chápanie), že mu to trocha vymazalo myšlienky alebo poškodilo mozog, ktovie či neskončil z mŕtvicou ale aspoň mu pomáha osud. Nejaké svetielko ktoré má tak trocha ženské tvary mu prezrádza ktorý výherný automat práve púšťa peniaze... Nechápete môjmu komentáru? To nič..... Táto epizóda je presne takáto. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Moc se mi líbil plechový "dům" u moře s výlezem do kosmu, pobavila mě zlatá kulička (ostatně, hlídač v tom, čemu říkám pracovně očistec má taky nemohoucí levou ruku, jako vyrobený klon Coopera), pobavily mě scény s hledáním čokoládového zajíčka, samotný Lynch jako agent FBI, Kafka a atomový výbuch na zdi a samozřejmě scéna v kasinu je naprosto dokonalá a skvělá. Nevybavím si už, jestli závěrečná písnička v baru byla i v prvním dílu, registruju až od druhého, a začínám se na ty další, pokud budu, těšit. Jsou vybrány moc dobře včetně textu. Trochu mne mrzelo, že ti dva mladí na hlídce i skleněné krabice skončili takto. Na druhou stranu ta nahá černoška je dobrá. :-) Jinak u této řady absolutně neřeším mystické a záhadné věci, buď na tu hru člověk přistoupí a nechá se bavit imaginací Lynche, nebo se mu to prostě nebude líbit. Mně to nejvíc připomíná sny - tam taky člověk létá, prochází zdmi, a přitom zažívá příběhy, které navenek nebo uvnitř toho snu dávají smysl. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

David Lynch dostal volnou ruku, tak si prostě sakra dělá, co se mu zachce. Hurá! Prvních dvacet minut je pouze o tom, že agent Cooper prochází jakýmsi podivným purpurovým světem, načež se jeho asi šestá inkarnace v jakémsi motelu pozvrací a promění ve zlatou létající kuličku, načež další Cooper, tentokrát "robotický" vyleze v onom motelu ze zásuvky a jde vyhrávat na výherních automatech... Nemá to ani rychlé tempo, ani logiku, ani napětí, ani návaznost na předešlé epizody, ani pointu, ani cliffhanger, ani velké hvězdy v hlavních rolích; zkrátka to ignoruje snad všechny poučky pro dobrý seriál. Žádný příčetný televizní producent by tohle nepustil na televizní obrazovku. Ale ono se to tam nějakým nedopatřením dostalo - a já nestačím děkovat osudu, že tomu tak je. A napjatě vyhlížím další díly! ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Epizóda je venovaná Donovi S. Davisovi (Major Briggs) a Miguelovi Ferrerovi (FBI agent Albert Rosenfield). Miguel Ferrer, ktorý zomrel začiatkom roku 2017, v 3. sérii Twin Peaks (od r. 2017) herecky vystupuje, no Dona S. Davisa, ktorý zomrel v roku 2008, vidno iba v archívnych záberoch. (koba)
  • Na konci epizody můžeme v kanceláři FBI vidět portrét Franze Kafky. Režisér David Lynch k tomu poznamenal: „Jeden z umělců, u kterého cítím, že by mohl být můj bratr, je Franz Kafka.“ Lynch obdivuje především povídku „Proměna“. (timmy321)

Reklama

Reklama