Epizoda 3 (S03E03) (epizoda)

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 1 h

 • Arkanoid
  ****

  Lynch potvrdzuje (aspoň zatiaľ), že sa zameral len na úzku skupinu postáv, a soap opera predošlých sérií sa tu nechyruje ani náznakom. Jeho roztodivné zážitky agenta Coopera mimo reality aj v nej prekypujú len a len originalitou, aj keď aj nepochopením veľkej časti divákov. Pri scenách v kasíne môže divák nadobudnúť pocit, že Lynch chcel vytvoriť svoju vlastnú verziu Rain Mana. Zo zakončenia epizódy songom vytvoril tradíciu. Snáď sa do televízie dostanú aj ďalšie podobné veci ako Lynchov surrealistický svet.(9.7.2017)

 • honajz2
  *****

  Zatím nejslabší epizoda, ale rozhodně to neznamená, že by byla špatná. Nic moc se toho tady nestane, jenom to, že Dale Cooper se dostane zpátky do toho našeho světa, vyleze zásuvkou někde v nějakém hotelu (je to Lynch, tak co se divíte?), kde měl jiného dvojníka a je z toho tak strašně mimo, že se chová jak kdyby byl autista, každopádně má nejspíš nějaké zvláštní schopnosti. Toť vše. Atmosféru to stále má, místy se to teda sice táhne, ale kvůli scéně v kasínu (ta je zároveň neskutečně wtf, ale i zábavná) musím těch 5* prostě dát. Navíc v téhle epizodě je i nějaký humor (a dost povedený) a já se těším na to, jak to celé bude pokračovat dál. 5*(12.8.2019)

 • st4nford
  ***

  HELLO, MEGAJACKPOT! Maximálně uznávám Lynche i jeho tvorbu a doufám, že tenhle snad nejabstraktnější počin, co se televizních seriálů/sérií týče, bude v dalších dílech vysvětlen. Taktéž se mi tento díl zatím líbil z prvních čtyř epizod nejméně (naopak s03e02 byl úplně boží), ale třeba jej přehodnotím po shlédnutí celé třetí řady. Nedá se popřít originalita a jistá paralela s Mazací hlavou a částečně i Lost Highway (stylový začátek), jen s tímto typem vyprávění ještě nejsem úplně divácky ztotožněn. Každopádně těším se na další díly. Jak říkal Lynch u tvorby prvních dvou řad TP: ,,Mark Frost dává mým nápadům a výjevům logické odůvodnění v ději.'' Tuším, že by to tak bude i zde.(27.5.2017)

 • Cimr
  *****

  David Lynch dostal volnou ruku, tak si prostě sakra dělá, co se mu zachce. Hurá! Prvních dvacet minut je pouze o tom, že agent Cooper prochází jakýmsi podivným purpurovým světem, načež se jeho asi šestá inkarnace v jakémsi motelu pozvrací a promění ve zlatou létající kuličku, načež další Cooper, tentokrát "robotický" vyleze v onom motelu ze zásuvky a jde vyhrávat na výherních automatech... Nemá to ani rychlé tempo, ani logiku, ani napětí, ani návaznost na předešlé epizody, ani pointu, ani cliffhanger, ani velké hvězdy v hlavních rolích; zkrátka to ignoruje snad všechny poučky pro dobrý seriál. Žádný příčetný televizní producent by tohle nepustil na televizní obrazovku. Ale ono se to tam nějakým nedopatřením dostalo - a já nestačím děkovat osudu, že tomu tak je. A napjatě vyhlížím další díly!(3.6.2017)

 • JohnMiller
  ****

  Agent Dale Cooper sa vracia do nášho sveta.. No ešte predtým v tejto časti absolvuje cestu ktorá bola taká neuveriteľná (mimo náš čas, priestor a chápanie), že mu to trocha vymazalo myšlienky alebo poškodilo mozog, ktovie či neskončil z mŕtvicou ale aspoň mu pomáha osud. Nejaké svetielko ktoré má tak trocha ženské tvary mu prezrádza ktorý výherný automat práve púšťa peniaze... Nechápete môjmu komentáru? To nič..... Táto epizóda je presne takáto.(27.5.2017)

 • - Na konci epizody můžeme v kanceláři FBI vidět portrét Franze Kafky. Režisér David Lynch k tomu poznamenal: „Jeden z umělců, u kterého cítím, že by mohl být můj bratr, je Franz Kafka.“ Lynch obdivuje především povídku „Proměna“. (timmy321)

 • - Epizóda je venovaná Donovi S. Davisovi (Major Briggs) a Miguelovi Ferrerovi (FBI agent Albert Rosenfield). Miguel Ferrer, ktorý zomrel začiatkom roku 2017, v 3. sérii Twin Peaks (od r. 2017) herecky vystupuje, no Dona S. Davisa, ktorý zomrel v roku 2008, vidno iba v archívnych záberoch. (koba)