Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po předchozí halucinogenní jízdě následoval tvrdý dojezd a podstatně přízemnější díl. Tak jak mě v úvodu třetí série dlouhovlasý Dale Cooper (alias Bob) nebavil, tak tato jeho mimoňská verze (alias Mr. Jackpot) je naprosto fantastická. Veškeré scény, kterých se účastní jsou fantastické. Zbytek se mi zdá lehoulince roztahaný. David Lynch roztočil hodně vysokou hru a ačkoli mám jen mlhavé tušení, co se to kurva kolem děje, tak si každý díl neskutečně užívám a těším se na další. Tohle je prostě něco mimořádného, na co každý měsíc nenarazíte. Mysteriózno je daleko za hranicemi běžné představivosti běžného konzumního diváka zvyklého na stereotypní hovna "pásové výroby" posledních let. [85 %] ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Netuším, jestli míní Lynch všechny nakousnuté motivy ke konci nějak spojit, ale u tohoto dílu je to jedno. Tam, kde jiné seriály vkládají tzv. vatoidní díly, tady Lynch přešaltroval a nabídnul nám skvělou parodii na „tradiční americké hodnoty“ se spoustou skvělých hlášek („doufám, že se uzdraví rychle a bezbolestně“, „požil nějaký jed, nejspíš nějaké místní jídlo“, ostatně i recepční na policii, která netuší, co je mobilní telefon a sekne to s ní :-)). A pár náznaků. A Richarda Chamberlaina (!), Naomi Watts a samotného Lynche v dokonalé sebeparodii s naslouchátkem. Navíc se teď už dají rozeznat „ti druzí“. Jo, a chudák David Duchovny. :-) Plus tradiční meditativní písnička na závěr. ()

classic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V prvom rade uznávam, že Gordon Cole má veľmi peknú kolegyňu z F. B. I. Tamaru Preston, a to je nové pozitívum, prečo som nadšený z nového mestečka Twin Peaks. Inak, ak by to niekoho zaujímalo, volá sa Chrysta Bell. Ohľadom štvrtej epizódky, tá mi prišla až moc nezáživná, v ktorej som mal možnosť vidieť „starých - známych” , čo celkom oživí pocity nostalgických časov. Síce tá herečka sa preslávila jedným pozoruhodným filmom Davida Lyncha... Bodaj by opäť pridali na plyne, vidieť Bobbyho Briggsa po dlhých rokoch, je strašne zvláštny pocit ! Vôbec taký nezvyčajný návrat, je sám o sebe - prazvláštny ! Som netrpezlivý, už aby boli ďalšie epizódy ! ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá epizoda se nese v duchu sledu několika brilantních scén různorodých druhů. Máme tu opět klasické Twin peaks propojení obrazu s hudbou. No jen řekněte, když byste zavřeli oči, při scéně příchodu Bobbyho, tak hned podle hudby prostě musíte poznat, na co se dívá... Výborná práce. Další kapitolou jsou pak úplně wtf scény, jako ta se synem Andyho a Lucy. Úplně mimo lidské chápání, kdy nevěřícně koukáte, že proč to tam proboha je??? A na třetí dobrou se přidá Duchovny ve své nejlepší ženské roli, aby pohladil na duši všechny LGBT, kteří běsní, že jejich minorita nemůže dosáhnout na vedoucí pozice. Co si pak z tohohle dílu ve výsledku vzít? Že v Nevadě asi fakt nevaří zatraceně dobrou kávu, jako v Twin Peaks. ()

nirvana91

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemôžem si pomôcť ale konečne prvý ako taký schopný diel, tie mišmašy predtým (vyslovene takmer prvá polovica 3.dielu) boli na mňa moc a dúfam, že Dale sa dá čím skorej dokopy, lebo bez neho to nemá svoje čaro. A tiež sa mi zdá, že sa jednotlivé scény strašne ťahajú - ale ako vravím, v tejto časti to už bolo svižnejšie, tak dúfam, že to tak ostane. ()