Dobre si spomínam, ako motorkár a spevák, James Hurley, svojim songom : “Just You” , pred ozaj dávnymi rokmi, dostal do absolútneho varu dve slečny, najprv sesternicu Laury, Maddy Ferguson, a samozrejme Donnu Hayward. Stáva sa tak znovu, s tým, že s veľkým pocitom NOSTALGIE, akí sú všetci starí, pričom ony tu už vôbec nie sú. Najmä BIG ED zostarol, ako PRAHA. Sám seba si neviem predstaviť o neuveriteľných 25 rokov neskôr, do čerta, veď to máte cca. tretinu pozemského života ! To by som sa nachádzal už v druhej fáze. Kyle MacLachlan je takým SRDCOM seriálu, bez ktorého bytia, by nič nefungovalo, aj keď stelesňuje, už z jednej strany karikatúru Dougieho Jonesa, ale na strane ďalšej, ten poriadne Zlý, vlasatý, nebojácny Cooper, je i napriek negatívnym vlastnostiam, energickým šialencom, ktorý v kuse pridáva na plyne ! Scéna, v ktorej si dokazujú dvaja kohúti, kto má väčšiu silu, je strhujúca a nebezpečná. Kyle hrá dve roly, ťuťmák a borec, čo sa medzi sebou bije, možno o to aj viac zaujímavejšie. Bol by som rád, ak by sa v budúcnosti ešte vrátili s ďalšími epizódami.(9.8.2017)

Tak tahle epizoda se mi líbila, byť ten příběh se zase moc neposunul. Zato je zde hodně situací, které se s každou epizodou pomalu rozvíjí a jsem zvědavý, jak se vyřeší. Doktor prodává lopaty a já pořád doufám, že to v tom seriálu bude mít nějakou větší roli, Audrey se chová strašně divně (akorát ten její strýček či kdo to je mi tam leze na nervy), Sarah Palmerová je psychicky totálně v hajzlu (navíc ta scéna, ve které v tomhle díle účinkovala, byla strašně wtf)... No, uvidím, co z toho vypadne a doufám, že mě Lynch nezklame. Tahle epizoda ale byla opět na 5* a jak vždycky píšu, jsem zvědavý, co bude dál.(28.10.2019)

Najlepšie časti tejto epizódy sú tradične s Daleom Cooperom. Dale+ oplýva milými, vtipnými osviežujúcimi scénami, (vidieť takú radosť na tvárach hercov Roberta Kneepera, Jima Belushiho a Kylea McLachnana je povzbudzujúce), zatiaľ čo scény s Dale- svojou nekompromisnou brutalitou a ponurou atmosférou sa stávajú kultom. Potešia aj Norma a všetci v bistre, v týchto scénach si Lynch užíva soap opera formát a ukľudňuje fanúšikov sérií deväťdesiatych rokov, ktorí nemajú pochopenie pre Lyncha surrealistického (pravého Lyncha). Divné pocity vyvolá znova Audrey, pri ktorej scénach si vravíte, o čom to vlastne celé je. Tradičné zakončenie v Roadhouse atmosferickou pesničkou je vytlačené epilógovou scénou, ktorá už je len oddychovkou pre diváka. Nie všetky scény sú si vyrovnané, ale niektoré (Cooperove) si budete chcieť pustiť určite znova.(8.8.2017)

Všechno důležité a současně nesmírně zábavné se odehrálo v první polovině tohoto velmi vydařeného dílu. Zbytek už byl takový dojezd na setrvačník. Cooper začal být v obou svých verzích nesmírně sympatický borec. Ať už rozkošný Forrest Gump ženoucí se ve vláčku s novými mafiánskými přáteli, či nelítostný zabiják měřící sílu se skinem v páce. Pomalu ale jistě se blížíme do finiše. Na své si tentokrát přijdou i odpůrci nadpřirozena, protože kromě kouzelného prstenu, který měl zlého Coopera poslat na onen svět, tu máme jeden z mála dílů držících se velmi blízko u země. [88 %](6.5.2020)

Pohodový díl (spousta starých známých tváří) -s moc pěkným závěrečným hudebním číslem - ostatně jako v téměř všech dílech třetí řady. Jinak mně připadá, že se toho moc neděje, děj se posouvá hodně pomalu a nemohu se smířit s tím, že už nemáme Coopera, co jsme znali a měli rádi. Scény se "zlým" dvojníkem Cooperem jsou zbytečně a nevkusně brutální ...u Boba ve starém Twin Peaks stačil jen jeho škleb v krátkých sekvencích - tady teče krve jak v béčkovém hororu a "zlý" dvojník Cooper je vše, jen ne ztělesněním hrůzy... vypadá spíš směšně, místy i trapně jako nepovedený indián . Uvidíme kam se seriál posune v posledních pěti dílech. Četl jsem i novou knihu Twin Peaks , co teď vyšla a ta stojí vážně za to :-)(8.8.2017)