• classic
  ***

  Dobre si spomínam, ako motorkár a spevák, James Hurley, svojim songom : “Just You” , pred ozaj dávnymi rokmi, dostal do absolútneho varu dve slečny, najprv sesternicu Laury, Maddy Ferguson, a samozrejme Donnu Hayward. Stáva sa tak znovu, s tým, že s veľkým pocitom NOSTALGIE, akí sú všetci starí, pričom ony tu už vôbec nie sú. Najmä BIG ED zostarol, ako PRAHA. Sám seba si neviem predstaviť o neuveriteľných 25 rokov neskôr, do čerta, veď to máte cca. tretinu pozemského života ! To by som sa nachádzal už v druhej fáze. Kyle MacLachlan je takým SRDCOM seriálu, bez ktorého bytia, by nič nefungovalo, aj keď stelesňuje, už z jednej strany karikatúru Dougieho Jonesa, ale na strane ďalšej, ten poriadne Zlý, vlasatý, nebojácny Cooper, je i napriek negatívnym vlastnostiam, energickým šialencom, ktorý v kuse pridáva na plyne ! Scéna, v ktorej si dokazujú dvaja kohúti, kto má väčšiu silu, je strhujúca a nebezpečná. Kyle hrá dve roly, ťuťmák a borec, čo sa medzi sebou bije, možno o to aj viac zaujímavejšie. Bol by som rád, ak by sa v budúcnosti ešte vrátili s ďalšími epizódami.(9.8.2017)

 • honajz2
  *****

  Tak tahle epizoda se mi líbila, byť ten příběh se zase moc neposunul. Zato je zde hodně situací, které se s každou epizodou pomalu rozvíjí a jsem zvědavý, jak se vyřeší. Doktor prodává lopaty a já pořád doufám, že to v tom seriálu bude mít nějakou větší roli, Audrey se chová strašně divně (akorát ten její strýček či kdo to je mi tam leze na nervy), Sarah Palmerová je psychicky totálně v hajzlu (navíc ta scéna, ve které v tomhle díle účinkovala, byla strašně wtf)... No, uvidím, co z toho vypadne a doufám, že mě Lynch nezklame. Tahle epizoda ale byla opět na 5* a jak vždycky píšu, jsem zvědavý, co bude dál.(28.10.2019)

 • Arkanoid
  *****

  Najlepšie časti tejto epizódy sú tradične s Daleom Cooperom. Dale+ oplýva milými, vtipnými osviežujúcimi scénami, (vidieť takú radosť na tvárach hercov Roberta Kneepera, Jima Belushiho a Kylea McLachnana je povzbudzujúce), zatiaľ čo scény s Dale- svojou nekompromisnou brutalitou a ponurou atmosférou sa stávajú kultom. Potešia aj Norma a všetci v bistre, v týchto scénach si Lynch užíva soap opera formát a ukľudňuje fanúšikov sérií deväťdesiatych rokov, ktorí nemajú pochopenie pre Lyncha surrealistického (pravého Lyncha). Divné pocity vyvolá znova Audrey, pri ktorej scénach si vravíte, o čom to vlastne celé je. Tradičné zakončenie v Roadhouse atmosferickou pesničkou je vytlačené epilógovou scénou, ktorá už je len oddychovkou pre diváka. Nie všetky scény sú si vyrovnané, ale niektoré (Cooperove) si budete chcieť pustiť určite znova.(8.8.2017)

 • Frajer42
  ****

  Všechno důležité a současně nesmírně zábavné se odehrálo v první polovině tohoto velmi vydařeného dílu. Zbytek už byl takový dojezd na setrvačník. Cooper začal být v obou svých verzích nesmírně sympatický borec. Ať už rozkošný Forrest Gump ženoucí se ve vláčku s novými mafiánskými přáteli, či nelítostný zabiják měřící sílu se skinem v páce. Pomalu ale jistě se blížíme do finiše. Na své si tentokrát přijdou i odpůrci nadpřirozena, protože kromě kouzelného prstenu, který měl zlého Coopera poslat na onen svět, tu máme jeden z mála dílů držících se velmi blízko u země. [88 %](6.5.2020)

 • Horal.P
  ***

  Pohodový díl (spousta starých známých tváří) -s moc pěkným závěrečným hudebním číslem - ostatně jako v téměř všech dílech třetí řady. Jinak mně připadá, že se toho moc neděje, děj se posouvá hodně pomalu a nemohu se smířit s tím, že už nemáme Coopera, co jsme znali a měli rádi. Scény se "zlým" dvojníkem Cooperem jsou zbytečně a nevkusně brutální ...u Boba ve starém Twin Peaks stačil jen jeho škleb v krátkých sekvencích - tady teče krve jak v béčkovém hororu a "zlý" dvojník Cooper je vše, jen ne ztělesněním hrůzy... vypadá spíš směšně, místy i trapně jako nepovedený indián . Uvidíme kam se seriál posune v posledních pěti dílech. Četl jsem i novou knihu Twin Peaks , co teď vyšla a ta stojí vážně za to :-)(8.8.2017)