Reklama

Reklama

Recenze (12)

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prial by som si jediné, a to, aby sa ešte v budúcnosti David Lynch, s niečim pochlapil, buď sa venoval kultovému seriálu, alebo trebárs nakrútil hocaký film, pretože mrhať potenciálom, je veľmi nebezpečné ! K terajšej epizóde. Viete, ako najlepšie spoznáte typického Angličana ? Keďže som tam bol, poznám ako rozprávajú, čiže klasický AKCENT ostáva zachovaný. Istý chalan z londýnskeho West Endu dostal nutkanie, aby prišiel do Washingtonu, do metropoly Twin Peaks. A svojou jednou zelenou rukavicou nasadenou na ruke, vyrozpráva bývalému muzikantovi Jamesovi Hurleymu STORY, ktorý je až tak bizarný, čo si sem zaslúži vtesnať sa. Alebo nie je dobrý nápad nadávať Laurinej mame, pretože dotyčný, ktorý to činí, skončí až za psí tridsiatok ! Videl som aj hriešnu sexicu BELLUCCI. Zástupca šerifa ANDY BRENNAN ma pozval na extra exkurziu. Nahluchlý riaditeľ F. B. I. Gordon Cole si všetko navôkol normálne užíva, vedľa seba má Alberta, Diane a Tammy, ak to takto môžem vôbec nazvať, že sa má, ako prasa v žite ? Používam veľa indícii, aby som i ja zmenil svoju vyjadrovaciu stratégiu. Jednoducho, parádna časť. A na svedomí to majú dvaja zakladajúci členovia - David s Markom, i Angelo je borcom na správnom mieste. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pro mě třetí špičkový díl, kde se archivně mihne Bowie, snově Monica Bellucci, odehraje divná lesní procházka, ještě divnější vězeňský psycho, neméně divná story týpka s gumovou rukavicí a brutální smrt truck you hulváta. Nechápu jak, ale funguje to, miluju Lynche v roli Gordona, mám už ve zbytek série slušnou důvěru a začíná mi být celkem jedno, zda se Dougie Cooper probere, anebo neprobudí. Jen nebýt těch unylých songů na konci... ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pecka. Rozhodně jeden z nejlepších dílů Twin Peaks, možná snad i nejlepší. Tady totiž nebylo jediné hluché místo, vše jelo dokonale, někam se to posunulo (hlavně tým policistů se konečně vydal do lesů), všechny scény tu byly geniální... Na každém díle bych dokázal nějakou drobnost, co mi vadila, najít, ale tady bych hledal fakt těžko. Snové vize, portál do jiného světa, Obr, divná Sarah Palmerová, lesy v Twin Peaks divné příběhy, žena-bytost bez očí... to a mnoho dalšího tvořilo tuhle úžasnou, dosta podivnou a hodně, ale fakt hodně mysteriózní epizodu Twin Peaks. 5* ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lynchova fantazie je naprosto bezednou studní. Opět neskutečná směsice všemožných výjevů, které se mohou zdát zdánlivě spolu nesouvisející, ale postupně se vše odkrývá a můžeme si všímat, že Twin Peaks je až nezvykle kvalitně propojená síť bizarností a mysteriózna té nejvyšší představitelné kvality. Jedna z mála epizod se skokovým posunem v ději, kdy všechno začíná nasvědčovat tomu, že se nám rýsuje finále v podání dvou Cooperů. Kupodivu k tomu došlo právě v epizodě, kde se snad poprvé vůbec neobjevil (pouze retrospektivně). Doslova "hozená rukavice" do ringu. Ženeme se do finále a už zkrátka není čas a prostor cokoli odkládat. [85 %] ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ten Lynch se fakt nesere! Neuvěřitelnej díl, plnej podivných o obscéních situací a s dalšími nezodpovězenými otázkami vyvolávající nové a nové odpovědi a poznání. Ve snu se Gordonovi zjeví Monica Bellucci, v minulosti se vrátí i David Bowie, poznáváme chlapíka, kterej je srostlej s gumovou zelenou rukavicí, v lese najde šerifova parta nahou dívku, která nemá oči a vydává zvuky jako opice a matka Laury Palmerové v baru jednomu buranovi ukousne kus krku. No prostě nechápačka. Sakra, fakt mě to baví sledovat a s přibývajícími díly se netěším, až celá tahle originální podivnost skončí. Už jen 4 díly..... ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Epizóda je venovaná Davidovi Bowiemu (Phillip Jeffries), ktorý zomrel v roku 2016. V tejto epizóde ho možno vidieť vďaka použitiu archívneho záberu z filmu Twin Peaks (1992). (koba)

Reklama

Reklama