Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990–2017, 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Kimmy Robertson, Joan Chen, Piper Laurie, Miguel Ferrer, Ray Wise, David Lynch, Wendy Robie, Russ Tamblyn, Eric DaRe, Sheryl Lee, Grace Zabriskie, Don S. Davis, Catherine E. Coulson, Al Strobel, Gary Hershberger, Chris Mulkey, David Patrick Kelly, Ian Buchanan, Chrysta Bell, Mary Jo Deschanel, Robert Forster, Naomi Watts, Kenneth Welsh, Laura Dern, Pierce Gagnon, Charlotte Stewart, John Pirruccello, Don Murray, Victoria Catlin, Brent Briscoe, Heather Graham, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tom Sizemore, Robert Knepper, Jim Belushi, Eamon Farren, Amy Shiels, Michael J. Anderson, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, Frank Silva, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris, Robert Bauer, Galyn Görg, Jonny Coyne, Shane Lynch, Brian T. Finney, Scott Coffey, Judith Drake, Trent Reznor, Zoe McLane, Sabrina S. Sutherland, Max Perlich, Laura Kenny, Hailey Gates, Eddie Vedder, Ronnie Gene Blevins, James Morrison, George Griffith, Jodi Thelen, Nae, Mark Lowenthal, Geraldine Keams, Charles Hoyes, Mary Stavin, Mark Frost, Jill Pierce, Julee Cruise, James Booth, Michael J. Anderson (a.z.), Nicholas Love, Jane Adams, Michael Bisping, Bailey Chase, Ashley Judd, Nicole LaLiberte, Matthew Lillard, Ben Rosenfield, Carel Struycken, Madeline Zima, Joe Adler, Gia Carides, Patrick Fischler, Balthazar Getty, Jennifer Jason Leigh, Frank Silva (a.z.), Jessica Szohr, Johnny Jewel, John Ennis, Meg Foster, Travis Hammer, Josh McDermitt, Linda Porter, Michael Cera, Richard Chamberlain, David Dastmalchian, David Duchovny, Brett Gelman, Karl Makinen, Sara Paxton, Ethan Suplee, Melissa Jo Bailey, James Giordano, Christopher Murray, Cornelia Guest, Ruth Radelet, Wes Brown, Juan Carlos Cantu, Candy Clark, Grace Victoria Cox, Josh Fadem, Hank Harris, Ernie Hudson, Elena Satine, Nafessa Williams, Amanda Seyfried, Caleb Landry Jones, Jane Levy, Jeremy Davies, Harry Dean Stanton, Sharon Van Etten, Christophe Zajac-Denek, Andrea Hays, Sarah Jean Long, Jeremy Lindholm, Hunter Sanchez, Lisa Coronado, James Grixoni, Stephanie Allynne, Hugh Dillon, Eric Edelstein, Rebecca Field, Ivy George, Jesse Johnson, David Koechner, Adele René, Larry Clarke, Atticus Ross, Tracy Phillips, Cullen Douglas, Robert Broski, Tikaeni Faircrest, Xolo Maridueña, Sky Ferreira, Tim Roth, Karolina Wydra, John Billingsley, Moby, Giselle DaMier, Linas Phillips, Lauren Tewes, Priya Niehaus, Andréa Leal, Ana de la Reguera, Bérénice Marlohe, Clark Middleton, Alon Aboutboul, Frank Collison, Virginia Kull, Derek Mears, John Savage, Grant Goodeve, Monica Bellucci, David Bowie (a.z.), Jay R. Ferguson, Rodney Rowland, Charlyne Yi, Miguel Ferrer (a.z.), Owain Rhys Davies, Bill Tangradi, Bellina Logan, Joan Chen (a.z.), Eric DaRe (a.z.), Don S. Davis (a.z.), Piper Laurie (a.z.), Jack Nance (a.z.), Walter Olkewicz (a.z.), Ray Wise (a.z.), Phoebe Augustine (herec, a.z.), Francesca Eastwood, Mary Reber, Jake Wardle, Royce D. Applegate, Jan D'Arcy, Bob Stephenson, David L. Lander, Gérald L'Ecuyer, Elizabeth Anweis, Joy Nash, Will Seltzer, Clive Rosengren, Sara Sohn, Lesli Linka Glatter, Chris Morrissey, Ron Taylor, Sheryl Lee (a.z.), Madeline Zima (a.z.), Ben Rosenfield (a.z.), Jose Rosete, Annie Hart, Ime Etuk, Smokey Miles, Robert Broski (a.z.), Mélita Toscan du Plantier, Grace Zabriskie (a.z.), Rodney Harvey

Komentáře uživatele Horal.P k tomuto TV seriálu

První řada byla naprosto geniální, u druhé řady chyběl stejně silný motiv jako u první řady (vražda Laury Palmerové). Druhá řada ale velmi rychle nabrala dech a byl to prostě už jiný, ale i tak velmi silný příběh. Na pokračování jsme si počkali 26 let .Třetí řada (Return) je ale už jen neúspěšný pokus (myslím dle sledovanosti), udělat něco naprosto nového, jenže další "revoluce" v tv seriálech se nekoná a nikdo na to už nekouká.Dokoukal jsem Return jen z nostalgie. Takže 5 hvězdiček je za první 2 řady :-) Nějak nechápu to pětihvězdičkové "uchcávání" nad jakoukoli kravinou, kterou Lynch vymyslí...ale třeba je chyba ve mně a nechápu nepochopitelné :-)... jediné co mě potěšilo, že Laura žije, ale je to Laura :-) ????????????????(9.9.2017)

Twin Peaks jsem viděl se zpožděním 15 let, ale byl jsem tím navždy chycen... tedy 1 a 2 řadou, každá je jiná,ale obě skvělé. Returnem jsem zklamán, všichni píší "zapomeňte na Twin Peaks na 1 a 2 řadu, třetí je báječná šílenost" ... ano, to je ale pro ty, co stříkají blahem nad jakoukoli surovostí, nesrozumitelností a šílenstvím, prostě jakoukoli schizofreností, co Lynch natočí. Seriál se špatně hodnotí jako celek - první a druhá řada fantastická , třetí řada je fakt o hovně.plná samoúčelných nechutností a surovostí. Hnus(2.10.2017)

Asi nejlepší pilot k seriálu všech dob !!! Geniální, zábavné, napínavé a tajemné...(1.7.2017)

• The Return (série) (2017)

Nevím, zda třetí řadu uvidím někdy znovu, asi ne. Postrádá to vše, co jsme někteří měli u první a druhé řady rádi. Absolutní tvůrčí svoboda byla bohužel vykoupena totálním nezájmem a nepochopením diváků, včetně mého. Dokoukal jsem jen z jakési nostalgie a s nadějí, že to bude "někdy příště" lepší. NEBYLO. S Twin peaks je konec...už od roku 1992(5.9.2017)

• Epizoda 1 (S03E01) (epizoda) (2017)

Dost nesrozumitelné, křečovité a zdlouhavé, mám pocit, že Lynch už si opravdu bude točit jen co chce, ale problém je, aby na to někdo koukal(31.8.2017)

• Epizoda 2 (S03E02) (epizoda) (2017)

Stále čekáme Twin Peaks a je to vlastně úplně jiný seriál, byť řemeslně dokonale provedený.(31.8.2017)

• Epizoda 3 (S03E03) (epizoda) (2017)

Mně se třetí díl líbil nejméně ze všech (zatím 4) nových.... nesrozumitelná nuda, bohužel :-((24.5.2017)

Čtvrtá část je zatím nejlepší - druhá a třetí mně přišla naprosto šílená a to mám Lynche rád- ale atmosféra původního seriálu je pryč - snad až ve 4 části se to začíná vracet tam, kde to má být.(26.5.2017)

O něco lepší než předchozí části třetí řady, proti původním Twin Peaks pro mě nic moc(31.8.2017)

• Epizoda 6 (S03E06) (epizoda) (2017)

Po šesti dílech stále čekám původní kouzelnou atmosféru z devadesátých let, ale místo ní jsou v šesté části nechutně drastické scény, stejně "nablblý " Cooper - a to už je za námi třetina seriálu... z původních postav se některé jen mihnuly na pár záběrů. Už to skoro vzdávám...:-((16.6.2017)

Dle mého nejlepší díl ze všech zatím nových, i když je pravda(i z jiných komentářů), že agent Cooper jako mimoň je už hodně natahovaný a zdlouhavý motiv. Zhruba čtvrthodinový "návrat", výlučně do městečka Twin Peaks na začátku tohoto dílu, mě hodně potěšil... hlavně s odkazy na Lauru Palmer .Původní postavy zde dostávají daleko větší prostor, včetně Dianne, jejíž podobu jsme dříve neznali. U minulého dílu jsem to už skoro vzdával, ale pokud by to pokračovalo jako sedmý díl, budu dost spokojen. Doufám jen, že pravý Cooper se stane už normálním agentem na kterého se těšíme.(20.6.2017)

• Epizoda 8 (S03E08) (epizoda) (2017)

Popravdě, u 7 dílu jsem si oddechl, že se konečně vracíme do Twin Peaks, po tomhle díle to už fakt asi vzdám. Nesrozumitená šílenost, z které já tedy neuchcávám blahem a netetelím se z báječného "nesrozumitelna". Z původního seriálu, až na pár vyjímek... z té původní bezvadné amtosféry, nezůstalo téměř NIC..Všichni co píší, že Lynch je frajer a točí si co chce.... ano máte pravdu, ale bohužel jeho tvůrčí svoboda je vyměněna za nezájem diváků.... a mám pocit, že na to lidi měli koukat, nebo ne ??? 300 000 sledovanost na díl je průser jak vrata.Navíc brutalita je naprosto nechutná a samoúčelná.Toto není mastrspís ale výplod chorého mozku. Lynch je zvláštní, ale toto je naprostá schizofrenie, která není revolucí v televizních seriálech, jako v roce 1990, ale výstřelek někoho, kdo si buď ze všech dělá srandu a to dost pro HBO drahou, nebo je fakt hodně ujetej.(26.6.2017)

Podobné jako sedmý díl - udělá radost těm, kteří se těší na to co zbylo z původních Twin Peaks... takže "u mě dobrý" :-)(15.7.2017)

Některé postavy a jednotlivé dějové roviny se začínají hezky propojovat, ale zdá se mně to velmi pomalé na to, že je seriál už za půlkou. Ale jinak vcelku velmi zdařilý díl.(19.7.2017)

Je to pořád strašně natahované a už jsem se smířil s tím že, Cooper bude vystupovat jako blb až do konce seriálu...možná mimo úplný závěr To co se u Coopera jevilo jako legrácka v prvních dílech, bohužel pokračuje dál - tohle není Twin Peaks na které jsem se těšil. Vím, že není snadné po 25 letech navázat, ale pro mě je více zklamání než nadšení. Nostalgie částečně funguje, ale nové postavy jsou dost mimo a dějově je to místy nuda...navíc brutalita zde působí dost samoúčelně...viz díl č.8 Zcela jistě dokoukám, ale pak si pustím znovu 1 a 2 řadu.(28.7.2017)

Slušný díl, tentokrát nepůsobí natahovaně jako některé jiné.(16.8.2017)

Pohodový díl (spousta starých známých tváří) -s moc pěkným závěrečným hudebním číslem - ostatně jako v téměř všech dílech třetí řady. Jinak mně připadá, že se toho moc neděje, děj se posouvá hodně pomalu a nemohu se smířit s tím, že už nemáme Coopera, co jsme znali a měli rádi. Scény se "zlým" dvojníkem Cooperem jsou zbytečně a nevkusně brutální ...u Boba ve starém Twin Peaks stačil jen jeho škleb v krátkých sekvencích - tady teče krve jak v béčkovém hororu a "zlý" dvojník Cooper je vše, jen ne ztělesněním hrůzy... vypadá spíš směšně, místy i trapně jako nepovedený indián . Uvidíme kam se seriál posune v posledních pěti dílech. Četl jsem i novou knihu Twin Peaks , co teď vyšla a ta stojí vážně za to :-)(8.8.2017)

Dle mého nejlepší díl z celé třetí řady, absolutní špička. Škoda, že takhle nevypadal celý seriál. Coopera už jsem vzdal, mimochodem v tomto díle naštěstí vůbec nehraje... ale "výlet" do lesa pod vedením Bobyho, Andyho hrdinství, paráda. Jen mám pocit, že si Lynch (Gordon) zahraje daleko více než MaLachlan (Cooper), který bude blbem asi až do konce...škoda. Ale finále se blíží a vypadá to nadějně. Doufám, jen, že nás nečeká otevřený konec jako po druhé řadě, protože ve čtvtrou řadu už asi nevěří ani největší snílci.(15.8.2017)

Tady fakt nevím, co si o tomto dílu myslet... po minulém dílu, ze kterého byli všichni nadšeni, přijde díl, který je temný, brutální a těžko pro mě myšlenkově uchopitelný... jako Lynch dost často. Jediné pozitivum je, že snad se Cooper po zásahu elktrickým proudem probere a poslední tři díly nebude chodící loutka, kterou vodí na záchod a který ze své minulosti ví jen, že mu chutná kafe a koláče. Kde jsou "koblihy, pila, káva a třešňový koláč", chce se nostalgicky vzpomenout... to už není "naše" Twin Peaks. Tři body za začátek dílu s Edem a Normou v baru RR, ten mě potěšil - to byla chvíle starého a dobrého Twin Peaks. Ano, Lynch bohužel kašle na všechny co vzpomínají na první dvě řady, divaci ale bohužel zase kašlou na něj ...takže jiný televizní seriál s Lynchem už téměř jistě nebude. Absolutní tvůrčí svoboda je zaplacena mizivou sledovaností... škoda . Pořád si myslím, že filmy a seriály jsou pro lidi a ne pro tvůrce samotné.(22.8.2017)

Matka Laury je klon ? Diane je klon ?... nebo mimozemšťan ? Nebo nějaká tulpa nebo kurva CO ??? Otevírající se obličeje, zlaté kuličky do kterých se mění tyto postavy - mně to připadá už naprosto debilní. . Blbý na tom je, že sledovanost returnu je naprosto mizivá, takže další televizní Lynch asi už nebude, k mé velké lítosti. Lynch si opravdu natočil co chtěl, ale bylo to na úkor diváků a točit filmy nebo seriály jen sám pro sebe nebo pro pár nadšenců se nikomu nevyplatí. Těším se na velké finále, škoda, že Cooper je Cooprem jen na poslední tři díly, ale někomu se třeba mohla jeho přeměna na totálního blba ve 12 dílech líbit. Mně tedy ani náhodou. Vzhledem k tomu, že v Twin Peaks je v dobrém slova smyslu možné vše, je škoda, že Laura a Leland (řekne celkem dvě slova) dostali v celém returnu tak mizivě málo prostoru.(29.8.2017)

Je to fakt hodně ulítlé, spíš šílené - co mě ale hodně překvapilo byl návrat do minulosti s Laurou v této epizodě. To bylo velice originální kombinovat staré záběry druhé řady s novými a chtít změnit minulost. To se mně tedy hodně líbilo. Vysvětlení, jak vzniklo jméno Judy je ale příšerně křečovité až trapné.. . Jinak mně tam hodně chybí trpaslík ve vigwamu- Obr (Hasič) ani jednoruký Mike jej plnohodně nenahradili. První série a část druhé série byla o vraždě Laury Palmerové. Druhá část druhé série byla o Cooperovi a jeho bývalém kolegovi Windomovi Earlovi. Vše okořeněné místním koloritem a rázovitými a podivnými obyvateli městečka Twin Peaks. O čem byla vlastně třetí série byla ? Ví to někdo ???... tím nemyslím odpověď ve stylu - je to čistý a krystalický surrealismus :-) ... protože to je odpověď o ničem....Tomuto dílu dávám 5 bodů za vrátivší-se Lauru :-)(4.9.2017)

Byl to jiný seriál, než někteří z nás čekali. Podíval jsem se znovu na 17. a 18. dil a opravdu jsem zklamán nepřehledností děje a nedokončeností příběhových linek. Zajímavý nápad byl ten s Laurou v jiné realitě. Spousta věcí zůstala úplně nedořečených a nedořešených .... a to , že se čtvrté řady nedočkáme, kde by se věci možná trochu vyjasnily, víme všichni. Podívejte se na sledovanost Pilotu první řady a závěru Returnu. Propastný rozdíl, který nečekali ani největší skeptici. Takže fajn, že Laura asi žije (jeden z nejlepších nápadů Returnu), Ed a Norma jsou konečně spolu , Bobby je hodnej policajt ,ale to bohužel nestačí a úplně otevřený konec to zazdil zcela. Komu se to líbí fajn, já si jdu pustit 1 a 2 řadu :-)(5.9.2017)