Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990–2017, 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Kimmy Robertson, Joan Chen, Piper Laurie, Miguel Ferrer, Ray Wise, David Lynch, Wendy Robie, Russ Tamblyn, Eric DaRe, Sheryl Lee, Grace Zabriskie, Don S. Davis, Catherine E. Coulson, Al Strobel, Gary Hershberger, Chris Mulkey, David Patrick Kelly, Ian Buchanan, Chrysta Bell, Mary Jo Deschanel, Robert Forster, Naomi Watts, Kenneth Welsh, Laura Dern, Pierce Gagnon, Charlotte Stewart, John Pirruccello, Don Murray, Victoria Catlin, Brent Briscoe, Heather Graham, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tom Sizemore, Robert Knepper, Jim Belushi, Eamon Farren, Amy Shiels, Michael J. Anderson, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, Frank Silva, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris, Robert Bauer, Galyn Görg, Jonny Coyne, Shane Lynch, Brian T. Finney, Scott Coffey, Judith Drake, Trent Reznor, Zoe McLane, Sabrina S. Sutherland, Max Perlich, Laura Kenny, Hailey Gates, Eddie Vedder, Ronnie Gene Blevins, James Morrison, George Griffith, Jodi Thelen, Nae, Mark Lowenthal, Geraldine Keams, Charles Hoyes, Mary Stavin, Mark Frost, Jill Pierce, Julee Cruise, James Booth, Michael J. Anderson (a.z.), Nicholas Love, Jane Adams, Michael Bisping, Bailey Chase, Ashley Judd, Nicole LaLiberte, Matthew Lillard, Ben Rosenfield, Carel Struycken, Madeline Zima, Joe Adler, Gia Carides, Patrick Fischler, Balthazar Getty, Jennifer Jason Leigh, Frank Silva (a.z.), Jessica Szohr, Johnny Jewel, John Ennis, Meg Foster, Travis Hammer, Josh McDermitt, Linda Porter, Michael Cera, Richard Chamberlain, David Dastmalchian, David Duchovny, Brett Gelman, Karl Makinen, Sara Paxton, Ethan Suplee, Melissa Jo Bailey, James Giordano, Christopher Murray, Cornelia Guest, Ruth Radelet, Wes Brown, Juan Carlos Cantu, Candy Clark, Grace Victoria Cox, Josh Fadem, Hank Harris, Ernie Hudson, Elena Satine, Nafessa Williams, Amanda Seyfried, Caleb Landry Jones, Jane Levy, Jeremy Davies, Harry Dean Stanton, Sharon Van Etten, Christophe Zajac-Denek, Andrea Hays, Sarah Jean Long, Jeremy Lindholm, Hunter Sanchez, Lisa Coronado, James Grixoni, Stephanie Allynne, Hugh Dillon, Eric Edelstein, Rebecca Field, Ivy George, Jesse Johnson, David Koechner, Adele René, Larry Clarke, Atticus Ross, Tracy Phillips, Cullen Douglas, Robert Broski, Tikaeni Faircrest, Xolo Maridueña, Sky Ferreira, Tim Roth, Karolina Wydra, John Billingsley, Moby, Giselle DaMier, Linas Phillips, Lauren Tewes, Priya Niehaus, Andréa Leal, Ana de la Reguera, Bérénice Marlohe, Clark Middleton, Alon Aboutboul, Frank Collison, Virginia Kull, Derek Mears, John Savage, Grant Goodeve, Monica Bellucci, David Bowie (a.z.), Jay R. Ferguson, Rodney Rowland, Charlyne Yi, Miguel Ferrer (a.z.), Owain Rhys Davies, Bill Tangradi, Bellina Logan, Joan Chen (a.z.), Eric DaRe (a.z.), Don S. Davis (a.z.), Piper Laurie (a.z.), Jack Nance (a.z.), Walter Olkewicz (a.z.), Ray Wise (a.z.), Phoebe Augustine (herec, a.z.), Francesca Eastwood, Mary Reber, Jake Wardle, Royce D. Applegate, Jan D'Arcy, Bob Stephenson, David L. Lander, Gérald L'Ecuyer, Elizabeth Anweis, Joy Nash, Will Seltzer, Clive Rosengren, Sara Sohn, Lesli Linka Glatter, Chris Morrissey, Ron Taylor, Sheryl Lee (a.z.), Madeline Zima (a.z.), Ben Rosenfield (a.z.), Jose Rosete, Annie Hart, Ime Etuk, Smokey Miles, Robert Broski (a.z.), Mélita Toscan du Plantier, Grace Zabriskie (a.z.), Rodney Harvey, Jed Mills

Komentáře uživatele st4nford k tomuto TV seriálu

HELLO, MEGAJACKPOT! Maximálně uznávám Lynche i jeho tvorbu a doufám, že tenhle snad nejabstraktnější počin, co se televizních seriálů/sérií týče, bude v dalších dílech vysvětlen. Taktéž se mi tento díl zatím líbil z prvních čtyř epizod nejméně (naopak s03e02 byl úplně boží), ale třeba jej přehodnotím po shlédnutí celé třetí řady. Nedá se popřít originalita a jistá paralela s Mazací hlavou a částečně i Lost Highway (stylový začátek), jen s tímto typem vyprávění ještě nejsem úplně divácky ztotožněn. Každopádně těším se na další díly. Jak říkal Lynch u tvorby prvních dvou řad TP: ,,Mark Frost dává mým nápadům a výjevům logické odůvodnění v ději.'' Tuším, že by to tak bude i zde.(27.5.2017)

Wooow! Pecka!!!!(5.6.2017)

Boží!!! Moderna, která bortí hranice původního seriálu. Byl to boj, ale zvykl jsem si na to a seriál si užívám.(14.6.2017)

Toto je voda. A toto je studna. :D Po druhém shlédnutí měním z původních 4 hvězd na 5. Ano. Pan Lynch si s námi opět hraje. V s03e07 jsem cítil silné stylistické i formální spojení s první a druhou řadou Twin Peaks. Tato epizoda nabízí paralelu z mého pohledu "nejvíce nudné" třetí epizody, protože je pro diváka opět nesnadné ji na základě kauzality a logiky rozkódovat. Stylisticky mi s03e08 připomíná Krajní meze nebo Twiling Zone spojené s experimentálními artovými a noir filmy. Hodnotím ji 5ti za režii a skvělou Badalamentiho hudbu. Těším se na další díl. SPOILER/MOŽNÉ VYSVĚTLENÍ. Testování atomové bomby vytvořilo portál, který umožnil bytostem (démonům - Bobovi a spáleným dřevorubcům + andělům - Obrovy a jeho ženě) vstup do naší reality. Při výbuchu si démoni našli své hostitele (spálené dřevorubce) ..tedy všichni démoni kromě Boba. Ten byl zprvu parazitickým hmyzem (brouko-moucho-žábou nebo co to je :D ), a protože ostatní démoni věděli, že Bob jako jediný nenašel hostitele, museli mu pomoci. Jeden z démonů tedy odříkal v rádiu báseň, která všechny lidi uspala a podnítila, aby vpustili Boba do sebe. Když Obr zjistil, že je portál narušen a otevřen, stvořil bytost (Lauru), která Bobovi odolá a poslal ji na Zemi. (Jak víme...později skutečně ANO, odolala mu a byla jím zabita). A dívka, která do sebe vpustila hmyz/Boba, je jeho prvním lidským hostitelem, který se musí později setkat s Lelandem. Samozřejmě s dalšími epizodami možná zjistím, že tato teorie je špatná, ale zatím alespoň takhle. Více info tady: http://heavy.com/entertainment/2017/06/twin-peaks-episode-8-explained-explanation-recap-theories-photos-season-3/(27.6.2017)

Jak bylo zmíněno, škoda té chybějící akce. Trochu víc dynamiky a jsem plně spokojený.(14.8.2017)

Masterpiece!!!!(16.8.2017)

To byl nebyl Lynch, kdyby nám neservíroval klasický happy end, ale jsem spokojený, když jsem to po pár dnech s odstupem přebrat. SPOILER ALERT!!! Moje interpretace: Bob je kaput, díky chlapci s magickou pěstí, Diane se vrátila živá a zdravá, Dale/Dougie se vrátil zpět k rodině a jeho tulpa se pěkně smaží v Lodge. Jediné, co se Dalovi nepodařilo, je zachránit Lauru Palmerovou. A tak sní o tom, jak si žije jiným životem, jenže realita Dala stejně v snu dostihne (stejný postup jako v Lost Highway či Mulholland Drive). Za mě spokojenost a jdu si to dát ještě jednou celé. Jen škoda, že tam už nebyl dřevorubec s cígem, alá Got A Light :D Čekal jsem, že dají s Dalem konečně čouda. Sarah Palmerovou je pro mě těžké definovat. Chápu to tak, že ji Bob poslednul v roce 1957 a poté se z ní převtělil do Leelanda.(7.9.2017)