Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Recenze uživatele Mantegna k tomuto seriálu (11)

Městečko Twin Peaks (1990)

Vrcholem starého dobrého Twin Peaks je pochopitelně druhá série a to konkrétně díly 9 - 17 i podle zdejšího hodnocení, což mě trošku šokuje vzhledem k tomu, že je to tady jeden nevkusný idiot za druhým. Nechápu pak tu schizofrenii v komentářích psát, že nejlepší je první série, která je úžasná, přesto vrcholem je uvedená výseč. Seriál jsem viděl více než stokrát. Je to vrchol kinematografie. Nic nestojí výš. Pokud někdo řekne něco jiného jen se hezky ztrapní. Celá přitažlivost styku světského děje - vyšetřování se zásvětním světem tkví na principu jakoby dítě vychovávalo dospělého. Proto je Man from another place lilipután, tedy dítě a dospělý zároveň. Ta forma zlomyslnosti, potměšilosti a panství náhody, kdy si postavy v Black Lodge nemůžou být ničím jisté je omamná a vtahující. Důležitým prvkem v Twin Peaks je pak vyprávění - vzpomínání na události, které se z Twin Peaks Return skoro vytratilo. Když se Leland přijde 'udat' na policejní stanici ve druhé serii a po rozvinutí identifikační kresby Boba / sebe : ,,tenhle muž, já ho znám!" ... a pak začne vyprávět svůj příběh z dětství z Perlového jezera, právě v těchto momentech Twin Peaks dosahuje vrcholu podmanivé atmosferičnosti.👌👌👌👌👌☝️☝️ ()

Série 2 (1990) (S02)

Nejůchvatnější seriál všech dob. Poprvé někdo v Americe pochopil, že víc než patologie je metafyzika. 👌👌👌Zázrak z televizní obrazovky. Opravdový test pro diváka. Tupá hovada odpadnou jako vždy, když se jedná o kvalitu nad jejich chápání. ()

Samozvaná spravedlnost (1990) (S02E09)

Nejlepší díl Twin Peaks vůbec. Viděl jsem ho nejmíň stokrát. ()

Návrat (2017) (S03) odpad!

Seriál je v prvé řadě určený lidem , kteří nenávidí umění a myšlení obzvlášť. Všichni pětihvězdičkáři do jednoho nejsou milovníci krásy a umění. Nejsou to milovníci náboženství a filozofie. Jsou to milovníci bezduchosti a chaotičnosti. Jsou to sentimentální prostitutky. To nejsou milovníci starého Řecka. Nejsou to obdivovatelé flanderské renesance nebo zlaté éry holandské krajinomalby sedmnáctého století. Tohle nejsou vůbec žádní intelektuálové. To opravdu ani omylem! To je nutné pochopit hned od začátku. Tihle skalní milovníci chaotična a nevyjasněnosti jsou u neujasněného a zcela libovolného - lhostejného projektu jako TPR v sedmém nebi. Když čtete všechny jejich "oslavné" komentáře téhle hovadiny, těží z výhody, že nemusí být konkrétní. U hovadiny jako TPR ani nelze být konkrétní, protože je zcela arbitrární. Takže konečně i oni - totální bezduchá hovada, dosáhla na to vyjádřit se o něčem a nebýt přitom úplně mimo. V Twin Peaks Return , ať o něm napíšete cokoliv, budete vždycky in. V TPR se mohlo stát všechno úplně jinak a dopadlo by to stejně, jak je seriál špatně vedený. Samuel Beckett píše ve svém eseji o Proustovi, že když věc / předmět - dílo/ stojí před vámi a vy ho nedokážete subsumovat pod již zavedené pojmy a kategorie, jedině tehdy se může stát zdrojem kouzla. Na tomto principu, skrze uvolněné ruce, které Lynch dostal od Showtimeu chtěl natočit i TPR. Problém je v tom, že i když netušíte, co se stane za pět vteřin, - příjemný to pocit - vzhledem k totální vykalkulovanosti všech dnešních televizních produkcí,tak to co přijde za těch pět vteřin je vždycky zklamání. Je to jen trapná snaha postarat se o šok a pak jít dál, protože na něm není co dál rozvíjet. Plazící se zakrvácené postavy u cesty, dívka zvracející orgány ve frontě aut, nametený chlapeček na kapotě auta, rozšmelcovaný pár milenců, zoufalý jedinec v lese s pistolí. Proč? Kde se tam všichni vzali a proč? Na tom nezáleží. Zakrváceli to tady. A o to tu běží. Jinak je to o hovně. Podobně jako to monotónně se opakující vystupování hudebních ztroskotanců na konci téměř všech dílů v Roadhouse. To se svojí nápaditostí vyrovná věcem jako borec na konec na tv nova.🙈🙈 Jak se jmenuje ten malý zabiják s tím sekáčkem na led? Nó to je teď jedno. Jako celé TPR je jedno.🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻✌️✌️✌️😩😉😉😉Krokove ty jsi nemocnej jedinec. Přestaň už vybírat výrazy a pojmy po mně a najdi si vlastní. To byl vtip. Kde bys je nabral.😆😁😁😄😃Prý uzká skupinka lidí!!!! Devadesát procent místních neintelektuálních idiotů, bez špetky znalostí umění a filozofie tomu davá cyklicky pět hvězdiček. Jen génius tomu dal odpad. Génius, který toho právě o umění ví tisíckrát víc než všichni v historii registrovaní na ČSFD. Tohle je pravda, ne ty tvoje vylhanosti místního blbečka, fando351, který je mnou úplně posedlý. 😍😱😱😱🤤🤤Mimochodem všichni ti blbci, co přispívají nyní do hlavní diskuze, to jsou totální zoufalci, co to vůbec nepochopili. Chtějí odpovědi na něco, na co nemá odpověď ani Lynch sám. Jak mít odpověd na lhostejnou, libovolnou, nahodilost? Jako největší fanoušek starého Twin Peaks už proboha žádné další Twin Peaks Return!!! Už jen vteřina tohohle bezduchého, neumětelského bahna byla moc!!!😩😫😫😫😩👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Také na závěr dodat , že uživatel s nickem bart se projevil jako idiot a nekompetentní osel, co by z ČSFD měl okamžitě vypadnout. Nechal se oblbnout tlupou závistivých orangutanů a zabanoval mě jen a jen na základě provokací absolutního hovada jméném krokov, který na mě reagoval svojí nevyčerpatelnou demencí snad ve dvou stovkách příspěvků na diskuzi k Twin Peaks Return. Jeho ovšem nikdo nezabanoval, protože je to intelektuální slaboch. Se mnou v diskuzi intelektuálně nedokázal vydržet nikdo, proto byla založena alternativní diskuze určená jen pro intelektuální ubožáky. Ti se nyní po mém banu houfně stáhli na hlavní, a podle toho ta úroveň taky vypadá. Žvásty lidi s prázdnou hlavou. Jak signifikantní pro celou ČSFD . Blbosti a prázdnota jsou tu ponechány, a ten kdo do diskuze poslal padesát nejhodnotnějších příspěvků v historii zabanován. Tak se chovají bezduchá hovada jako ty barte simpsone.😛😛😛😛😛😛😛😝😜😜😜😝😝😜Už jen ten nick prozrazuje infantilního pitomce.Ještě dodat, že všichni pětihvězdičkáři se tu oháněji nějakou filozofií a tu přitom nikdy nedrželi v ruce!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Nedokážu si ani jednoho z těchto bezduchých zmrdů, co vůbec netuší co ohvězdičkovávají představit ve frontě na francouzskou grafiku devatenáctého století nebo s knihou Základy filozofie práva od Hegela. Pořád je jen vidím s knihou Harry Potter a Ohnivý pohár nebo s podobnou hovadinou.Tohle jsem teď našel - je to přesně pro hovada z ČSFD a pětihvězdičkáře z TPR https://magazin.aktualne.cz/univerzita-v-minnesote-uci-filozofii-podle-harryho-pottera-s/r~185e0dca96d211e7a42a002590604f2e/ To ukazují všechny jejich komentáře.😛😝😝😝🤓🤓🤓🤓Tihle chlapci mají pořádný mindfuck hlavně ve svých hlavách.🙈🙈🙈🙈👎🏿🤓Kvalitativní rozdíl mezi starým TP a novým TPR je ohromující. Nové TPR je tak zbytečné a dělané na první pokus bez přemýšlení, že je velká škoda že vůbec vzniklo!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿💩Nejlepší je jak tu pětihvězdičkový neumětelové vynášejí Badalamentiho hudbu k TPR, když tu nová hudba je zastoupena dvěmi nebo třemi skladbami a jinak neexistuje. Nebo herecké výkony, které u TPR nemají daleko k totálnímu amaterizmu. Nebo 'geniální' režii, která režíruje ve stylu- Kyle: Davide bolí mě nohy. David: Tak to natočíme v sedě, Kyle. Nebo David na kameramana: je nutný, aby ve scéně kdy Coop potká evil Coopera byl přítomen Kyle? Kameraman: nemusí pokud budu zabírat holou stěnu deset minut, tak nemusí. David: super nápad, tak to nahodíme. // Idiotství vládne režii TPR. () (méně) (více)

Epizoda 8 (2017) (S03E08) odpad!

Je to jen pro hovada.🙊🙊🙊👎🏿👎🏿👎🏿🐄🐂🐂🐂🐂🐂🐄🐂🐃🐃🐃🐃🐃🐃🐃🐃 ()

Epizoda 12 (2017) (S03E12)

Dvanáctka je opět nechutná několikrát nastavovaná kaše, co se nedá žrát. Dávat tomu více než dvě hvězdičky můžou jen lžipoctivci a pokrytci. Těch je na ČSFD 99%. 😩👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Fifer vždyť už jsem ho viděl před šesti hodinami proboha. Asi žiješ v jiné realitě ! A já mluvím jen pravdu, co píšeš ty si každý rychle domyslí.😉 Tady je už pár hodnocení dvanáctého dílu, ale podle fifera / netuším kdo to je, ale zmatkař určitě/ dvanáctý díl ještě nebyl zveřejněn!🙈🙈👎🏿👎🏿👎🏿 ()

Epizoda 13 (2017) (S03E13) odpad!

Jak se jmenuje tento díl? Zprávy z domova důchodců? Tohle už není ani na jednu hvězdu. Je to ostuda! ()

Epizoda 15 (2017) (S03E15)

Kdyby Jaroslav Foglar točil Twin Peaks, natočil by Twin Peaks Return.😉 ()

Epizoda 16 (2017) (S03E16)

Tak z Dougieho se stal opět nepříjemný, posesivní starý Dale Cooper ze staré série TP . Všechno mající pod palcem a udávající všem rozkazy a formálně se tváříci jako kamarád, jak jsem to už rozebral detailně před třemi měsíci na diskuzi k TPR. Scéna přestřelky na ulici v autech potěšila i s hláškou: co to tu ku... mají za sousedy? 😊A Cooperovo I am the FBI. Zbytek jen obvyklý standard TPR. Fando 351 aliaz Krokove nedotkne, vzdálenost mojí intelektuální úrovně tomu brání, abych se dotýkal s pablbem tvých rozměrů.😂🤣😁😆😁😃😀😉😉😛 Celé TPR těží svoji kvalitu u pětihvězdičkářů jen z pomrkávání a z odvolování na staré TP, a to jen ukazuje na ubohost a vyčpělost této pětihvězdičkářské pakomunity.🙈🙊Také by bylo záhodno zde uvést jména popřípadě multy místních, ustrašených, zbabělých zmrdů, kteří se mi v seriózní diskuzi nejsou schopni postavit, tak se jako správná sebranka dají dohromady a zákeřně se postarají o můj ban, aby mohli dál šířit své triviality na hlavní diskuzi. Takže jedná se o L.O.U.S.E o obvzláště vylízaného Krokova aliaz fanda 351 / neplést si nick fanda s přátelstvím je to vygumovaný, nepříjemný ocas bez jediného nápadu / a vsadím boty, že prodavač pseudopojmů Bluntman si také přisadil. Teď už hlavní diskuzi čeká jen hovadská oslava bezduchých pětihvězdičkářů s vkusem a soudností prašivého dobytka.🐂🐄🐂🐄🐃🐃🐂🐖🐖🐖🐖🐖🐖Dokonce i pták Waldo se obrací v hrobě z té blbosti zvané Twin Peaks Return.⚰️⚰️⚰️ ()

Epizoda 17 (2017) (S03E17) odpad!

Arbitrární stupidita plná tvůrčího flákačství pokračuje. První "nápad" se bere ihned jako ten nejlepší,ať je sebestupidnější na myšlení je málo času, tak vezmu to první, co mě napadne. Idiotský vizuální bublifuk plný poletujících koulí různých textur, kouřících výfuků, chrastících zvuků, to vše režirované chovancem domova pro přestárlé. Jediný opravdový nápad, žádná přidaná hodnota tu není. Pokaždé, když vidím byť vteřinu TPR, okamžitě to ve mně evokuje skautské tábory, foglarovky, domovy důchodců, zkrátka věci bez vkusu jen s jakousi urputnou snahou splnit bobříka. Je to pohled na idioty zblízka, kdy se na ně díváte a říkate si:,,žije to ještě?" Tohle jsou pětihvězdičkáři i samotný David Lynch. Nejsou to odzbrojující spontánní děti, ale nepříjemná, hovadská ,vlezdoprdelkující liščata. Je to Mirek Dušín a jeho banda ze Stínadel. Tvůrčí svoboda je tu synonymem pro tvůrčí drzost! Dějová nahodilost a lhostejnost je to, co nejlépe vystihuje projekt TPR. Je u prdele, co se tu děje. Dejte tu naprosto něco jiného a výsledek bude ten samý. Podstata TPR je nahodilost. Agent Cooper je otcem Sarah Palmer a ta je babička Bushnella Mullinse, kdo o tom na chvíli pochybuje může se o tom dočíst v Tajné historii análního vchodu Laury Palmerové, která vyjde už na podzim. Pro skalní fandy a pětihvězdičkáře zásadní publikace! Kdo vyšel z jejího černého vigvamu, a kdo tam zůstal uvězněn? Pravý mindfuck!!!Pro hovado jako jsi ty krokove zcela určitě, co nepozná kus hovna TPR od Aelberta Cuypa. Pro takovou piču to musí být největší mistrovské dílo v dějinách. To je jasné.👌👌👌😉🤣😂😂😅😅😅🤣😁😄😃😃😀😀😅😃😄😁😆😁😄😃😀😅🙂🤣☺️Hlavně to nezapomeň Krokove ještě ohvězdičkovat coby fanda351, ať je to co nejvíc objektivní. A nepiš mi Krokove do pošty pořád, že máš malýho čuráka!! Jsi fakt dotěrnej!! ()

Epizoda 18 (2017) (S03E18) odpad!

Je trapné číst ty pětihvězdičkové komentáře, jak jsou jeden jak druhý stále o hovně! Shrnutí TPR jsem vystihl v komentáři k celé sérii. Zbytek komentářů těchto jalových, zmatených, pětihvězdičkových idiotů, co jsou stále jen jeden, nemá cenu číst. Jak píšu: jsou stále o hovně.💩💩🙈💩💩💩💩 ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti