Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990–2017, 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Kimmy Robertson, Joan Chen, Piper Laurie, Miguel Ferrer, Ray Wise, David Lynch, Wendy Robie, Russ Tamblyn, Eric DaRe, Sheryl Lee, Grace Zabriskie, Don S. Davis, Catherine E. Coulson, Al Strobel, Gary Hershberger, Chris Mulkey, David Patrick Kelly, Ian Buchanan, Chrysta Bell, Mary Jo Deschanel, Robert Forster, Naomi Watts, Kenneth Welsh, Laura Dern, Pierce Gagnon, Charlotte Stewart, John Pirruccello, Don Murray, Victoria Catlin, Brent Briscoe, Heather Graham, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tom Sizemore, Robert Knepper, Jim Belushi, Eamon Farren, Amy Shiels, Michael J. Anderson, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, Frank Silva, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris, Robert Bauer, Galyn Görg, Jonny Coyne, Shane Lynch, Brian T. Finney, Scott Coffey, Judith Drake, Trent Reznor, Zoe McLane, Sabrina S. Sutherland, Max Perlich, Laura Kenny, Hailey Gates, Eddie Vedder, Ronnie Gene Blevins, James Morrison, George Griffith, Jodi Thelen, Nae, Mark Lowenthal, Geraldine Keams, Charles Hoyes, Mary Stavin, Mark Frost, Jill Pierce, Julee Cruise, James Booth, Michael J. Anderson (a.z.), Nicholas Love, Jane Adams, Michael Bisping, Bailey Chase, Ashley Judd, Nicole LaLiberte, Matthew Lillard, Ben Rosenfield, Carel Struycken, Madeline Zima, Joe Adler, Gia Carides, Patrick Fischler, Balthazar Getty, Jennifer Jason Leigh, Frank Silva (a.z.), Jessica Szohr, Johnny Jewel, John Ennis, Meg Foster, Travis Hammer, Josh McDermitt, Linda Porter, Michael Cera, Richard Chamberlain, David Dastmalchian, David Duchovny, Brett Gelman, Karl Makinen, Sara Paxton, Ethan Suplee, Melissa Jo Bailey, James Giordano, Christopher Murray, Cornelia Guest, Ruth Radelet, Wes Brown, Juan Carlos Cantu, Candy Clark, Grace Victoria Cox, Josh Fadem, Hank Harris, Ernie Hudson, Elena Satine, Nafessa Williams, Amanda Seyfried, Caleb Landry Jones, Jane Levy, Jeremy Davies, Harry Dean Stanton, Sharon Van Etten, Christophe Zajac-Denek, Andrea Hays, Sarah Jean Long, Jeremy Lindholm, Hunter Sanchez, Lisa Coronado, James Grixoni, Stephanie Allynne, Hugh Dillon, Eric Edelstein, Rebecca Field, Ivy George, Jesse Johnson, David Koechner, Adele René, Larry Clarke, Atticus Ross, Tracy Phillips, Cullen Douglas, Robert Broski, Tikaeni Faircrest, Xolo Maridueña, Sky Ferreira, Tim Roth, Karolina Wydra, John Billingsley, Moby, Giselle DaMier, Linas Phillips, Lauren Tewes, Priya Niehaus, Andréa Leal, Ana de la Reguera, Bérénice Marlohe, Clark Middleton, Alon Aboutboul, Frank Collison, Virginia Kull, Derek Mears, John Savage, Grant Goodeve, Monica Bellucci, David Bowie (a.z.), Jay R. Ferguson, Rodney Rowland, Charlyne Yi, Miguel Ferrer (a.z.), Owain Rhys Davies, Bill Tangradi, Bellina Logan, Joan Chen (a.z.), Eric DaRe (a.z.), Don S. Davis (a.z.), Piper Laurie (a.z.), Jack Nance (a.z.), Walter Olkewicz (a.z.), Ray Wise (a.z.), Phoebe Augustine (herec, a.z.), Francesca Eastwood, Mary Reber, Jake Wardle, Royce D. Applegate, Jan D'Arcy, Bob Stephenson, David L. Lander, Gérald L'Ecuyer, Elizabeth Anweis, Joy Nash, Will Seltzer, Clive Rosengren, Sara Sohn, Lesli Linka Glatter, Chris Morrissey, Ron Taylor, Sheryl Lee (a.z.), Madeline Zima (a.z.), Ben Rosenfield (a.z.), Jose Rosete, Annie Hart, Ime Etuk, Smokey Miles, Robert Broski (a.z.), Mélita Toscan du Plantier, Grace Zabriskie (a.z.), Rodney Harvey

Komentáře uživatele topi k tomuto TV seriálu

Málokomu se podaří skloubit vytříbený humor s mrazivými scénami. Kolikrát je to nehorázná sranda, která se vzápětí mění ve scény, při kterých tuhne krev v žilách a mrazí až do morku kostí. Mistr Lynch je na to specialista a seriál Twin Peaks se směle může nazvat kultovním počinem. Perfektní komediální/mysteriózní/hororová/dramatická/bizarní série. A k tomu všemu dokonalý soundtrack pána Angela Badalamentiho.(14.11.2016)

Odrazový můstek ke kultovnímu seriálu. Už v tomto pilotu je jasné, že s městečkem Twin Peaks není tak zdaleka vše úplně v pořádku.(14.11.2016)

Návrat po pětadvaceti letech se podařil a rozvinul se o tolik dalších postav a událostí, že to hlava hned tak nepobere. Ale u Lynche jsme na to už zvyklý. Zbytečné psát něco dál, Lynchův mysteriózní surrealismus buď žerete nebo ne. Já ho prostě a jasně žeru na max. A v tolika letech, co dokázal natočit za veledílo, na rozdíl od jiných slavných režisérů, to tedy klobouk dolů!!! David Lynch těžce boduje nejen jako režisér, ale i jako herec. Jeho proměna v agenta FBI Gordona je prvotřídní. Twin Peaks Return je událostí roku 2017 a mezi seriály NEMÁ konkurenci!!(8.9.2017)

No do prdele!! Lynch je zpět ve své nejsurrealističtější podobě, jak ho známe z dřívější doby. Co se zhruba od první třetiny až do konce odehrává je totální psychedélie a vizuální orgasmy. Do toho se rozjel i Badalamenti se svojí nekompromisní hudbou a zvuky, které celý díl jen podtrhují. Třešničkou na dortu je pak v úvodní části píseň z koncertu legendárních Nine Inch Nails (jakožto obrovských fandů Lynchovy tvorby). Opravdu jsem napnutý, co se bude dít dál.(2.7.2017)

Tim Roth!!(20.7.2017)

Angelo Badalamenti jede na plné čáře. Přes úvodní ambientní noisovou melu až k závěrečnému klavírnímu dýchánku. Prostě palba! A bizarními situacemi se to v tomto díle jenom hemží. David Lynch je opravdu jen jeden!!(27.7.2017)

Ten Lynch se fakt nesere! Neuvěřitelnej díl, plnej podivných o obscéních situací a s dalšími nezodpovězenými otázkami vyvolávající nové a nové odpovědi a poznání. Ve snu se Gordonovi zjeví Monica Bellucci, v minulosti se vrátí i David Bowie, poznáváme chlapíka, kterej je srostlej s gumovou zelenou rukavicí, v lese najde šerifova parta nahou dívku, která nemá oči a vydává zvuky jako opice a matka Laury Palmerové v baru jednomu buranovi ukousne kus krku. No prostě nechápačka. Sakra, fakt mě to baví sledovat a s přibývajícími díly se netěším, až celá tahle originální podivnost skončí. Už jen 4 díly.....(17.8.2017)

No, tak Twin Peaks začíná solidně gradovat a nabírat na obrátkách!! A konečně zazněly i dva kultovní hudební motivy z původního seriálu a to zrovna v parádních působivých situacích. Pecka, bomba, Lynch je borec!! Jen mě začíná moc mrzet, že všemu tomuhle mysterióznímu divadýlku bude už tak záhy konec....(30.8.2017)