poster

Zásah z pekla

 • USA

  Hellbound

 • Slovensko

  Zásah z pekla

Akční / Thriller / Horor / Fantasy

USA, 1994, 95 min

Režie:

Aaron Norris

Kamera:

João Fernandes

Producenti:

Anthony Ridio

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Rona Doron
(další profese)
 • George Stobbart
  ****

  Akčný Chuck Norris zasadený do thrillerovo-detektívneho príbehu s prekvapivo dobrou atmosférou a výborným hororovým záporákom. Aj takto by sa dal v skratke charakterizovať tento na prvý pohľad tradičný buddy-cop akčák 90.rokov. Réžie sa ujal Chuckov brat Aaron Norris, ktorý namiesto toho aby nechal Chucka bezhlavo kopať všetkých okolo, výrazne obmedzil akčné scény a do popredia postavil mysteriózny príbeh s mrazivým hororovým nádychom, čo sa ukázalo ako veľmi dobrá voľba. Dvojica amerických policajtov vyšetrujúca záhadnú náboženskú vraždu sa počas svojho pátrania dostane až do Izraela, kde narazia na niečo, čo prekoná všetky ich predstavy a obavy... Hoci film obsahuje tradične lacné b-čkové pasáže či trápnejšie scény, celkovo som sa dobre bavil a z nostalgie pridávam hviezdičku navyše.(15.11.2010)

 • Hamar
  **

  Služebník Satanův Prosatanos udělá hloupou začátečnickou chybu, že proti sobě popudí samotného Chucka Norrise. Myslím, že i archanděl Gabriel by byl pro něj hratelnějším soupeřem. A tak pak už jen, víceménně, celý film tahá za kratší konec až do hořkého finále. Chuck následovaným vtipálkovským černošským vodníkem, jeho parťákem, mu v závěrečné scéně pěkně nakope prdel. Pekelník po pár kopačkách vždy zbaběle zmizí, aby na závěr okusil svou vlastní meducínu a byl propíchnutý ďábelským žezlem. Chuck se pak ještě naposledy zazubí na svou kamarádku z Walker Texas Ranger a vydá se za dalším dobrodružstvím.(2.1.2015)

 • Han22
  *

  Chuck Norris potřetí v hororovém pokusu a opět špatně. Začátek s křižáckou výpravou dává tušit zábavné hororové béčko, jenže ve výsledku je to naprostá nuda. Christopher Neame s příšerným účesem je jako ďáblův vyslanec skvělý, ale vraždy nejsou ukázané, takže z hororového hlediska je to o ničem. Akční to taky není, protože kromě začátku a konce se tu nic neděje. Hudba je vykradená z Přichází Satan, parťák "hláškující černoch" je ztělesněné klišé 90. let a z Walkera zde přichází i Sheree J. Wilsonová, která je ale úplně zbytečná. Tuctové béčko.(9.3.2019)

 • Gilmour93
  *

  Zatímco lidé žijící v hříchu se bojí pekla, peklo se bojí…však vy víte koho… Ryšavý vládce vesmíru s šatníkem plným sak od Armaniho a jeho černošský parťák s mopem na hlavě (do půlky jsem si myslel, že je to Whoopi Goldberg) pasou po pidlovokém zplozenci Satana, aby zachránili svět od apokalypsy. Všem je asi jasné, kdo se vrátí dolů leštit páníčkovi vidle.. Ultimátní, sem tam trapným vtipem proložené béčko, při kterém se ukáže, že když máte správné jméno, lze skopat i síly pekelné. Nezapomeňte na potitulkovou scénu, kdy se k Chuckovi přijde pomodlit Zeď nářků..(6.5.2016)

 • blackJag
  **

  Jeden z posledních slušnějších B-filmů s Norrisem v hlavní roli? Asi už to tak bude. Chuck si tady s "Whoopi Goldberg" projdou jeruzalémské památky, utrousí něco málo trapných hlášek, opět (a znovu nepochopitelně) okouzlí děvečku Wilsonovou, nakopou satanova přisluhovače do koulí a jen tak mimochodem zachrání svět. Taková [Čakova] klasika :-) 45%(2.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace