Honem! Honem!

• Austrálie

The Best Man's Wedding

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko, 2000, 88 min

Jak již jsem psal u filmu Policajti, tak si švédského filmu vážím čím dál více a pokud bych měl mluvit přímo o tvůrcích - samí Faresové - tak musím říct, že mají báječné filmové nadání a podle mého gusta skloubené s komediálními sklony. Honem! Honem! není čistá komedie, přesto vtipné scény na vás asi zapůsobí nejvíce. Film se však nesnaží pobavit za každou cenu otřepanými vtipy, ale pomalu nás vede příjemným prostředím do naprosto skvělých situací, které vás zaručeně rozesmějí (rozhovor vcele :) ). Kvalitní film, který si zaslouží pozornost...(3.3.2004)

Libanončan vo Švédsku je exotika, švédsky film, natočený libanončanom je exotika, švédsky film, natočený libanončanom a vysielaný na českej televíznej obrazovke je exotika, takže buďme radi, že sa občas dostaneme aj k takýmto typom filmov, aj keď z nich nemusíme byť priamo nadšení. Ono to bolo dokonca aj v českých kinách. Bohužiaľ, ako slovák musím skonštatovať, že v tých našich, ani v našej televízii to nikdy vysielané nebolo.(21.1.2013)

Námětem docela zajímavě pojaté téma, leč filmařsky je tenhle film bohužel až příliš průměrný - nepochybně upřímný a poctivý, ale průměrný. Mám rád tyhle malé filmy ze života, docela jsem se i chvílemi výborně bavil, ale tenhle filmek si víc jak tři a půl hvězdičky prostě nezaslouží. To by bylo nefér ke všem těm výborným malým a nezávislým komediím... Ostatně, je to přece jen (celovečerní) debut! :-) Nakonec tedy z nutnosti zaokrouhlovat raději dolů...(12.6.2006)

Vydařená komedie o přátelství, lásce a generačních problémech z neokoukaného prostředí křesťanské libanonské komunity ve Švédsku. Film vyniká výborným timingem a smyslem pro situační komiku. Vedle toho z každého záběru dýchá - přes komediální zaměření filmu - pocit bezprostřednosti a naprosté autetičnosti. Za to Josef Fares vděčí především tomu, že točí tak trochu o sobě a své rodině a může využít svých zkušeností s míšením dvou odlišných kultur.(26.8.2006)

Jednoduchá komédia, ktorú kľudne možno priradiť do klubu s filmami ako Bend it like Beckham či My Big Fat Greek Wedding, ktoré na podobnú tému zožali nezaslúžene väčší úspech. Narozdiel od nich je Jalla dospelejšia a čiernohumornejšia, aj keď infantilné prvky sú aj tu. A rozhodne je ďaleko zábavnejšia. Postavy si človek ku koncu filmu obľúbi a je (aspoň v mojom prípade) schopný stráviť aj žánrovo dosť tradičné finále. Celkovo je to príjemná komédia s neznámymi hercami (až na Tuvu Novotny, ktorú poznám zo severských kúskov Midsommer (den), Tic-Tac (swe) a Sleepwalker(nor)), ktorá spoľahlivo pobaví, čo je to čo od dobrej komédie očakávam.(13.6.2005)

• - Sexshop, kam chodí Måns (Torkel Petersson) nakupovat, skutečně existuje. Nachází se ve švédském Göteborgu. (skudiblik)