Reklama

Reklama

Jsme ve Švédsku. Måns a Roro jsou nejlepší kamarádi a obživu našli v péči o městský park. Ta nekonečně nudná práce, při které musí stále dokola čistit kachní rybníček a sbírat psí hovínka, jim nejde moc pod nos, ale na druhé straně nebrání tomu, aby žili v pohodě a hlavně v přesvědčení, že jsou daleko široko největší fešáci. Monotónní tok všední dnů je ale narušen. Oba se dostanou do problémů se ženami. Måns z ničeho nic zjišťuje, že má potíže s erekcí a cítí se bezvýchodně zaskočen. Na Rora se řítí jiná pohroma. Jeho rodina ho nutí, aby se rychle oženil s Jasmínou. On tedy nechává rozběhnout přípravy na falešnou svatbu, jen aby umlčel otravné řeči otce a babičky. Když se pak ještě objeví Rorova skutečná, nic netušící dívka a nevěstin, poněkud šílený bratr, vše se ještě více zauzluje. Otec se musí poslouchat - to je jeden ze základních libanonských zákonů, to časové označení "rychle" představuje ve skutečnosti jeden jediný týden (jinak Jasmíně hrozí nucený návrat k rodičům do vzdálené vlasti). Nečekaná nevěsta je krásná dívka, takže v tom by problém nebyl, jenže Roro miluje svoji blonďatou Lisu (hraje ji herečka českého původu Tuva Novotná) a není ochoten se jí vzdát. Oba kamarádi se rozhodnou své problémy řešit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Vydařená komedie o přátelství, lásce a generačních problémech z neokoukaného prostředí křesťanské libanonské komunity ve Švédsku. Film vyniká výborným timingem a smyslem pro situační komiku. Vedle toho z každého záběru dýchá - přes komediální zaměření filmu - pocit bezprostřednosti a naprosté autetičnosti. Za to Josef Fares vděčí především tomu, že točí tak trochu o sobě a své rodině a může využít svých zkušeností s míšením dvou odlišných kultur. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Skandinávie opět nezklamala. Režisér Josef Fares natočil nenáročnou poloamatérskou blbůsku, která musí bavit snad každého. Na první pohled velmi jednoduchý příběh dvou nerozlučných přátel, z nichž každý má svou horu problémů dokáže okouzlit zejména svou jednoduchostí a smyslem pro detail. Navíc skandinávský humor mám velice rád. ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

Moje prvé zblíženie so Švédskou kinematografiou hodnotím ako kladnú skpsenosť a dôvod k tomu, aby tých zblížení (a nielen so Švédskou ale so severskou tvorbou všeobecne) bolo viac. K piatej hviezdičke chýba len veľmi málo - a to hlavne po technickej stránke filmu a málo "prehliadnuteľných" scenáristických nedostatkov, inak však Jalla! Jalla! nie je ničím iným, ako vydarenou a nevšednou komédiou. Nesmierna jednoduchosť, hravosť a prirodzený humor, veľmi dobré herecké výkony (a veľmi pekné obidve predstaviteľky) šmrncnuté pohodovou hudbou skvele vyvažujúcou celkovú atmosféru filmi, to všetko tento film divákovi ponúka. Jednoduché gagy a epizody zo životov hrdinov spojené dovedna nosnou témou "pravej lásky a lásky výhodnej" a to všetko zakomponované do pestrej libanonskej menšiny žijúcej v krajine troch koruniek . . . povzbudivá a príjemne strávená hodinka a pol :) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Libanončan vo Švédsku je exotika, švédsky film, natočený libanončanom je exotika, švédsky film, natočený libanončanom a vysielaný na českej televíznej obrazovke je exotika, takže buďme radi, že sa občas dostaneme aj k takýmto typom filmov, aj keď z nich nemusíme byť priamo nadšení. Ono to bolo dokonca aj v českých kinách. Bohužiaľ, ako slovák musím skonštatovať, že v tých našich, ani v našej televízii to nikdy vysielané nebolo. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Námětem docela zajímavě pojaté téma, leč filmařsky je tenhle film bohužel až příliš průměrný - nepochybně upřímný a poctivý, ale průměrný. Mám rád tyhle malé filmy ze života, docela jsem se i chvílemi výborně bavil, ale tenhle filmek si víc jak tři a půl hvězdičky prostě nezaslouží. To by bylo nefér ke všem těm výborným malým a nezávislým komediím... Ostatně, je to přece jen (celovečerní) debut! :-) Nakonec tedy z nutnosti zaokrouhlovat raději dolů... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Sexshop, kam chodí Måns (Torkel Petersson) nakupovat, skutečně existuje. Nachází se ve švédském Göteborgu. (skudiblik)

Související novinky

Další nálož severských filmů

Další nálož severských filmů

20.02.2010

Severský filmový klub zahájí letos v březnu další rok spolupráce s pražským kinem Atlas a brněnským kinem Art třídenní přehlídkou, během které bude uvedeno šest skandinávských snímků. 4. března nás…

Reklama

Reklama