Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život v malom švédskom mestečku plynie pokojne. Neoddeliteľnou súčasťou idylickej atmosféry sú aj miestni ochrancovia spravodlivosti Jacob a Torkel, ktorí sa vedia hravo vysporiadať s väčšinou drobných problémov, ku ktorým v mestečku dochádza. Teraz však prichádza skutočný zločin. Pre nízku kriminalitu hodlá vedenie polície miestnu policajnú stanicu zrušiť. Jacob a Torkel neváhajú ani sekundu. Ak niet zločinu, treba ho priviesť. V hre sú ich pracovné miesta... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Střídající se extrémy - extrémně nudné scény versus extrémně ulítlé scény (těch ulítlých je snad o trochu víc) - když k tomu připočtu atmosféru, v jaké jsme na to s kamarády koukali (sami v sále nějakého komunistického kina v Prachaticích - místo sedaček stoly a dřevěné židle), je to jasná čtyřka - a rozhodně se někdy mrknu znovu! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám příliš chudou fantazii na to, abych si dokázal vysnít lepší zaměstnání, než je místo policisty na poklidném švédském venkově. Určitě bych dokázal ukázkově točit s obuškem, hrát poker s duchodkyněmi i polehávat v přírodě. Jen s tím odchytem dobytka bych měl jisté problémy. Přesto mne pokusy kvarteta švédských parodií na strážce zákona o záchranu svého zbytečného oddělení nebavily. Asi proto, že trapnost humoru překročila meze mého chápání. Sice jsem se několikrát pousmál, ale ani MUDr. Karel Nešpor by to patrně do žádné z kategorií smíchu nedokázal zařadit. ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Nezávadná komedie ze severu, která je především vtipná. Chvílemi paroduje, jindy si dovolí úlet podle pravidel švédské vesnice...Opravdu pohodová podívaná, která není světoborná,a le kdo to od příjemné komedie také čeká, že? Poslední dobou přicházím na chuť švédským filmům, jen tak dál hoši ze severu... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Od Faresa som po Jalla Jalla čakal trochu viac. Policajti sú fajn komédia, pri ktorej sa nebudete nikdy válať od smiechu, ale iba sa zopár krát pousmejete. Celé to pôsobí viac menej televízne. Skôr som mal pocit, že pozerám nejakú nemeckú televíznu komédiu. Ale stále neporovnateľne lepšie, ako naše pseudo bláznivé komédie typu Byl jednou jeden polda. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Tváří se to jako mix Policejní akademie a Krausova Městečka, nejspíš se jedná o vzorový produkt švédské kinematografie – něco na způsob lidové komedie. Místy váhám, zda se mám cítit trapně anebo smát. Děj se točí kolem čtveřice policajtů z městečka s tak malou kriminalitou, že je rozhodnuto o zrušení jejich stanice. Většina vtipů pramení ze snahy nepříliš bystrých „koppsů“ o „zlepšení statistik“, tj. o zvýšení místní zločinnosti. Když nemůžou zločinci, musí si máknout strážci zákona. Problém je v tom, že zatímco dva činí výtržnosti, další dva zůstávají čestní. Jeden z nich navíc řeší své milostné trable. Podobný film je snadné v nabídce pořadů přehlédnout, ale byla by to škoda. Originální nápad, švihnuté „matrixovské“ akční scény, to vše z čistě švédských ingrediencí – výsledkem je nevšední podívaná rozhodně nezapadající do jakýchkoliv amerických standardů. 70% ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama