Policajti

Kopps

Policajti

Akční / Komedie

Švédsko / Dánsko, 2003, 90 min

Tváří se to jako mix Policejní akademie a Krausova Městečka, nejspíš se jedná o vzorový produkt švédské kinematografie – něco na způsob lidové komedie. Místy váhám, zda se mám cítit trapně anebo smát. Děj se točí kolem čtveřice policajtů z městečka s tak malou kriminalitou, že je rozhodnuto o zrušení jejich stanice. Většina vtipů pramení ze snahy nepříliš bystrých „koppsů“ o „zlepšení statistik“, tj. o zvýšení místní zločinnosti. Když nemůžou zločinci, musí si máknout strážci zákona. Problém je v tom, že zatímco dva činí výtržnosti, další dva zůstávají čestní. Jeden z nich navíc řeší své milostné trable. Podobný film je snadné v nabídce pořadů přehlédnout, ale byla by to škoda. Originální nápad, švihnuté „matrixovské“ akční scény, to vše z čistě švédských ingrediencí – výsledkem je nevšední podívaná rozhodně nezapadající do jakýchkoliv amerických standardů. 70%(1.1.2006)

Severský humor se mi začíná líbit, tady se našlo také dost zábavných momentů,. Možná ještě víc než hlavní postavy policistů se mi líbili trošku "svérázní" místní obyvatelé (prodavač párků a spol.), scéna, kdy Jessica sbírá informace od místních obyvatel, je výborná. Ovšem škoda toho konce, s happy-endy se to nemá přehánět.(27.10.2011)

Američani mají Policejní akademii, my máme (bohužel) Byl jednou jeden polda, a švédové mají Kopps. Do malého městečka přijde z velitelství zpráva, že kvůli nepřítomnosti zločinu bude místní policejní stanice zavřena. To si ale místní policajti nenechají líbit, a pokusí se sami "vylepšit" statistiky zločinu.... Oproti našemu Poldovi jsou na tom Kopps o několik řádů lépe. Většina fórků je opravdu vtipných a celý film je protkán představami a sny Bennyho, ve kterých je superpolicajtem (něco jako superman a Neo z matrixu do kupy, včetně náležitých triků. Sice konec byl kapku ujetej, ale tak nějak mi to moc nevadilo. Stojí za podívání...(3.7.2004)

Velmi prijemna a hlavne ina europska komedia. Po Jalla, Jalla dalsi ulet Josefa Faresa. Pribeh policajtov, ktory prichadzaju o pracu kvoli nedostatku zlocinu v ich mestecku. Rozhodnu sa zakrocit a zacnu pachat zlocin sami. Skvele akcne-neakcne scenky blizke parodie, neotrele tvare = vtipne. Odporucam.(11.11.2006)

Moje první zkušenost se severskými filmy po doporučení od zdejších uživatelů je tento film. Policajti jsou poměrně vtipnou, ale místy bohužel i nudnou komedií. Tyto pasáže se poměrně pravidelně střídají, dle mého vkusu až příliš často, a tak i když ty dobré momenty byly opravdu vtipné a bláznivé, za celkovou nevyrovnanost filmu nemohu dát více než 3*. I tak bych tento film všem rozhodně doporučil, a já doufám, že tohle nebyla moje první a zároveň poslední zkušenost se švédským filmem. Doufám, že si mě brzo najde další, ještě o stupínek lepší kousek.(10.7.2011)