Druhá šance

Drama / Rodinný / Romantický
USA, (1999–2002), 63 h (Minutáž: 60 min)

Sela Ward, Billy Campbell, Julia Whelan, Meredith Deane, Marin Hinkle, Evan Rachel Wood, Shane West, Susanna Thompson, Jeffrey Nordling, Todd Field (více)

Série(3) / Epizody(63)

V seriáli Krehké vzťahy nájdu diváci všetko: romantiku lásku, spolupatričnosť veci, ktoré dvom hlavným hrdinom Lily a Rickovi zneli v prvých sériách seriálu ako cudzie slová. Iste si pamätáte: Rick je rozvedený, Lily sa tiež rozišla s partnerom. Obaja zrelí štyridsiatnici už nečakali, že by v živote mohli stretnúť nového partnera až do momentu, kedy sa im skrížili cesty a oni sa bezhlavo zaľúbili. Novonájdené šťastie však netrvalo dlho. Lilyne dcéry Grace (14) a Zoe (9), rovnako aj Rickov syn Eli (16) a dcéra Jessie (11) nedbali na zaľúbenosť svojich rodičov, ale naopak - postarali sa im o spestrenie života. Horšie je, že pubertálne nálady nemali len deti, ale niekedy sa ako praví pubertiaci správali aj Lily a Rick... Seriál vstupuje do svojej tretej série, kedy dochádza k nezhodám a problémom, ktoré sú spojené so skutočnosťou, že v dome bývajú dve rodiny. Jessie a Zoe sa neustále vadia, pretože nechcú bývať spolu v jednej izbe. Liy prichádza o prácu a Eli sa dostáva do zložitej situácie, keď policjat v jeho aute nájde marihuanu. Karen a Rick sa rozhodnú, že musí zmeniť svoj život a nájsť si prácu alebo ísť študovať. Karen mu dá tiež ultimátum, že ak sa tak nestane, musí sa vzdať muziky. Eli si napokon s pomocou Lily nájde prácu v hudobnej brandži, čo sa však nepozdáva Karen. Obe prezentujú svoje názory pred Rickom, ktorý sa tak dostáva do rozporu medzi nimi a musí sa rozhodnúť, na ktorú stranu sa prikloní. Tomuto rozhodnutiu však nepodlieha iba on, ale aj Eli, stojac medzi vlastnou a nevlastnou matkou... (oficiální text distributora)

carly

komentáre postáv k deju boli skvelé. ako nevyliečiteľného romantika ma sklamalo len jedno - Eli a Grace ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 58. ročník (za rok) 2000 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward + nominace (4) - 57. ročník 1999 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward, Nejlepší herec v seriálu (drama) - William O. Campbell, 59. ročník 2001 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sela Ward ()

Jaňo

Mal som tento seriál rád.. Komentáre postáv k deju boli fantastické a priniesli nový pohľad na vec, ako aj celkový dej... Pekne zamotané, jednoducho - Krehké vzťahy... ()

chamba

Tento seriál ma absolútne ničím neupútal. Priemerné až podpriemerné herecké výkony a zápletka nikde, len romantické žvásty a pubertálne problémy, ktorých je dosť aj v iných lepšich seriáloch... Jednu hviezdu dávam len za tie komentáre postáv k deju. ()

Paity

Skutečně ne. Na něco takového nejsem zvědavý. Byla to nuda, ale asi kdo má rád do morku kostí romance, tak si patrně přijde na své. ()

FeiNike

Mimoriadne vydarený dramatický seriál o rodinných, partnerských a celkovo medziľudských vzťahoch s veľkým dôrazom na charakterizáciu postáv...Niektoré scény sú natočené a zahrané tak autenticky, úprimne a citlivo až z toho mrazí..Na tento seriál nezabudnem aj preto, lebo práve tu ma po prvýkrát očarila svojim mega talentom a krásou Evan Rachel Wood, do ktorej som až dodnes.. ()

petite fille

jeden z tých prípadov, kedy sa riešenie všelijakých trapasov a citlivých osobných záležitostí naservíruje príjemnou formou, až si v duchu hovorím "tak presne toto poznám". a tie komentáre postáv v čiernobielom pomáhajú krehkým vzťahom vyhnúť sa tuctovosti. nič prevratné, ale slušné a pozerateľné, čo v prípade dramatického rodinného seriálu úplne stačí. (och, a tínedžerské lesbické scény sú nezabudnuteľné!) ()