Žižkovský činžák žije dál v denních starostech, ale všechno v něm je zahaleno smutným tajemstvím a napjatou atmosférou. V bytě správcové domu Anděly Hrachové se najednou po letech objeví Ludvík. Její Martin v něm poznává otce a my nejstatečnějšího člověka ze všech. V každé hodině, v každé minutě podstupuje krajně náročnou zkoušku svého charakteru a takové zkoušce jsou tu vystaveni i další lidé. Zavírat oči před skutečností nebo se zatím někam schovat a v zátiší přežít prostě nelze, člověk musí osvědčit své pravé kvality. Paris Nerudný si bere Růženu Soumarovou. Martin Hrach se zamiloval do Pipiny Ulčové a s pomocí kakaa si pořídil umělou tuberkulozu, aby se vyhnul nasazení do Říše. Martinův otec Ludvík, pronásledovaný gestapem, našel úkryt v domovnickém bytě Anděly Hrachové. A Martin se nakonec kvůli Pipině přihlásil do Říše dobrovolně. Konec fašismu se blíží... (oficiální text distributora)

jedna_vrana

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Symbolický úvod – na tabuľke označujúcej Bagounovu ulicu pribudol nemecký nápis. Dňa 27. mája 1942 bol v Prahe spáchaný atentát na zastupujúceho ríšskeho protektora Heydricha. A od toho sa odvíjajú udalosti v žižkovskom dome. ()

• Natáčeno v Opatovické ulici na Starém Městě (filmový dům v Bagounově ulici), Karlově náměstí, kostele Svatého Prokopa na Sladkovském náměstí v Praze na Žižkově, náměstí Jana Palacha, Novotného lávka, Letenských sadech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)