Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Celé to jaro pětačtyřicátého roku bylo už zcela naplněno nadějemi na blížící se konec války. Jeho atmosféra povzbudivě zasáhla i všechny hrdiny z Bagounovy ulice, která se nyní měla konečně dočkat svého překřtění na ulici Mikuláše z Husi. Mladý pan domácí vyvěšuje červenomodrobílou vlajku. Jenže zbývá překonat ještě poslední překážky na cestě ke svobodě, osvědčit naposled svou statečnost. A tak vlajka putuje honem znovu do skrýše. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Co má dělat? Říct, pane státní sekretáři, jú tu orlici odmítám?“ „Nakonec, vždyť je to vyznamenání, co je na tom špatného?“ Idylická večera u Nerudných vyústi do poriadnej hádky – je predzvesťou, že po vojne to jednoduché nebude… Niektorí budú označení za kolaborantov, niektorí sa budú hrdo hlásiť k odboju, aj keď neprispeli ničím. A to ešte netušia, že ich čaká rok 1948. Pohrebná scéna, za akú by sa nehanbili ani talianski filmári. A potom prišlo posledných 15 min., ktoré celkový dojem chceli pokaziť, ale čo sa môžeme čudovať, socialistický realizmus sa musel presadiť, keď uvážime, v ktorom roku bol seriál natočený. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (2)

  • Natáčeno v Opatovické ulici (filmový dům v Bagounově ulici), Vojtěšské ulici, Staroměstském náměstí, náměstí Kinských. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama