Evžen Huml, bývalý kontrolor obchodních inventur, se vrací z lázní, nastupuje do invalidního důchodu. Je vdovec, bydlí v Praze ve společné domácnosti s dcerou Jarčou, jejím mužem (taxíkářem Krbcem) a dospívajícím vnukem Slávkem. Profesionální deformace jej vede k neustálým konfliktním situacím. Řešení se nabízí v koupi volné chalupy ve vesnici Třešňová... (Česká televize)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na rozjezd se hlavně představují jednotlivé postavy. Kemr je tu zatím dost v pozadí, a jako hlavní postava je představován převážně jen Sovák. Humorných chvil je tu poměrně slušné množství, a první díl se tak řadí k tomu nejlepšímu z celého seriálu, naštěstí si však to nejlepší tvůrci naštěstí nechali i do dalších dílů. ()

zdeny99

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V při sledování prvního a ještě i druhého dílu na mě dýchlo hodně velké retro. Ta stará auta, šedivá sídliště, staré vybavení domácností, to oblečení a ta liduprázdná Praha bez turistů, především ten Václavák... tak to je fakt těžký výlet do minulosti. Z Prahy se děj přesouvá na vesnici, kde to retro tak už na mě nepůsobilo v takové míře. [479. hodnocení, 10. komentář, 92%] ()

topi80

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rodina Josefa Vinkláře musí prokázat značnou vynalézavost, aby rozčilujícímu se dědovi dopřála klidné stáří na venkově, hlavně však co nejdále od nich. Ale nebude to jednoduché. Když se totiž František Filipovský dědy zeptá, jestli náhodou nemůže lézt těm mladým trochu na nervy, děda se téměř urazí. Ale protože po klidu touží i on, nakonec se vyrazí do oné vesničky podívat... ()

• Premiéru této epizody sledovalo v Československu 93 % diváků ve věku od 15 do 75 let. (Duoscop)
  • Slávek Krbec (Jiří Schmitzer) vyhlíží svého dědečka (Jiří Sovák) po návratu z lázní z okna v domě v Dlouhé ulici 21 (Staré město). Jiří Sovák ve skutečnosti bydlel jen o několik metrů dále, v ulici Rámová. (Zdroj ČSFD)
  • Evžen Huml (Jiří Sovák) bydlel v Praze na Starém městě v ulici Rámová 739/1. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)