Asi až při včerejší repríze mi došlo, že Bohouš už asi věděl, že se k němu bude stěhovat právě ten cholerický Pražák, se kterým měl v minulém díle konflikt (však na montážích už sdílel pokoj s leckým). Proto to přivítání, kde se mísila vřelost a škodolibost. Zato pro Evžena bylo zjištění, že bude žít s vodníkem, poněkud šokující. Asi nejvtipnější díl těžící z rozdílnosti povah obou hlavních protagonistů. Na dialozích je poznat, že Evženova postava byla psána pro Jaroslava Marvana, jeho jedovaté poznámky jako by z Gustava Anděla vypadly, jen Jiří Sovák k Marvanově jízlivosti přidal ještě dávku cholerismu. Sázka o uloveného kapra celé to špičkování korunuje.(25.6.2018)

Cestujícího kapříka mi bylo líto, ale díky němu jsem se skvěle pobavil. Od počátku se "dědci" špičkují a dělají si naschvály, ale i ostatní místní postavičky umí pobavit.(24.6.2018)

Huml šlapající po siréně a Bohouš s rybím těstem k večeři...:-D i ten převoz kapra - naprosto úchvatné...(26.6.2017)

Prostě dokonalé... Bezchybné... Výborný scénář i vynikající herecké výkony zaručují úžasnou podívanou.(23.12.2016)

95%(11.10.2018)

• - Kapra kupoval Bohouš (Josef Kemr) v rybárně v ulici Plzeňská 74 v Příbrami. (M.B)