Nášmu Pištovi niekto ukradol kolobežku!!! Aspoň vidíš,jaký to je...(13.10.2016)

Pět hvězdiček si zasloužil už jen Josef Hlinomaz za svou pohádku. Zábava ale pokračovala v lese, špičkováním "dědků" a navíc ještě s detektivní vložkou.(8.7.2018)

Absolutně skvělý díl, plný těch nejlepších hlášek. (Jéje, tady strejda. Zrovna předevčírem mi jednu vyprávěl, jak Honza usnul princezně na stole, no.)---(Pištovi někdo ukradol kolobežku!..Aspoň víš, jaký to je.)---(A tyhle ostatní říkáš, že už jsou jedlý, Miluško?)...Plus to nejlepší na závěr: (Jednoduše, tadyhle od předsedy jsem věděl, že má padesát strakáčů. Spočítal jsem je a bylo jich jednapadesát. Všechny geniální myšlenky jsou jednoduchý." To podání pana Sováka, zakončené sebevědomým pohledem do kamery, mě vždycky roznese. Geniální komediální výstup. 100%(5.7.2018)

• MM_Ramone

Šiesta epizóda z ľudového, socialistického, komediálneho seriálu "Chalupári" nesie názov "Zmierujúci sudca". Točí sa okolo ukradnutej kolobežky a krádeže prasaťa. Malému synovi slovenského cigáňa Fera zmizla kolobežka a starému romákovi a jeho žene Arani nesedí počet ošípaných, o ktoré sa mali starať. To vo Ferovi vzbudí silné emócie a preto s krikom, preklínaním a vyhrážkami útočí na všetkých naokolo a obviňuje ich z rasizmu. No typický cigoš. Celý prípad rozriešia až Evžen Huml a Bohouš Císař. *(11.10.2016)

Sice velmi kontroverzní, ale přesto velmi zdařilý díl.. Ještěže jsou Bohouš a Evžen takové kapacity.(23.12.2016)