Epizoda 13 (E13) (epizoda)

Drama / Historický

Československo, 1971, 1 h

 • evangelik
  *****

  Skvělý seriál. Vzpomínám si, jak jsem to v prvním ročníku střední školy ještě celé otrocky četl, abych z toho potom neméně otrocky napsal obsah všech dějových linií. Ostatní spolužáci to jednoduše odněkud opsali...Teď jsem se to ale pokoušel sledovat a už mě to moc nezaujalo. To obrovské vlastenectví odrážející Jiráskův pohled na české dějiny mi v tom už nějak vadí...(30.3.2020)

 • mchnk
  *****

  Vynikající zakončení, pro mě nejlepší epizoda i přes lehce naivní závěr s mladým Skameňákem. Jinak ale výborné, dialogy excelentní...František s direktorem (Nedbal) úžasný. Charakterově pevný a nezlomný člověk, jehož inspirativní smýšlení i činy jsou podporovány jeho krásnou, milující ženou, je teď proti všem. Ta nejstřízlivější forma vlastenectví v těch nejsprávnějších rukách. I když další časy pro něj asi nebyly jednoduché.(1.4.2020)

 • Rattlehead
  *****

  "V oněch přetěžkých časech stovky neznámých nadšenců rozfoukaly zkomírající plamínek, aby jím znovu zažehly pochodeň národní svébytnosti. Díky jim jsme to, co jsme. Ale ta pochodeň by nám neměla uhasnout." Trochu depresivní díl (zhoršující se podmínky vlastenců, Paulina nevěra), ale naštěstí s optimistickým koncem. Skvělý závěr úžasného seriálu. A stále aktuální téma boje českých vlastenců s vrchností, cizáky a vlastizrádci...(26.3.2018)

 • topi80
  *****

  Zakázané myšlenky... Jo, tento kultovní myšlenkový obrat začíná být nyní kolem roku 2019 zase čím dá aktuálnější... Zbývá jen čekat, kdy tento díl znovu skončí v trezoru.(22.3.2019)

 • sator
  ****

  Konec... :-)(13.3.2018)