Arkanoid

„Family meeting.“ -„Go to your apartment, ma’am.“ -„Whenever she does something cute, we can call her Franny Abby.“ V epizóde sa dozvedáme celé Ronnieho meno. Začína sa rytmickým songom od rockovej skupiny X s názvom Los Angelesom, pri ktorom Vic pozerá na nočné ulice svojho mesta, a ide na svoju poslednú misiu. Divák tuší z previously záberov Shaneovo zúfalstvo. Lone Ranger navyše pridáva westernový dialóg s miestnym zástupcom zákona. Romantické scény sa odohrávajú pri močení, Vicovi však jeho plán nevychádza, tak sa uchyľuje ku alternatívnym riešeniam. Dočkáme sa aj najvyhrotenejšieho rozhovoru dvoch hlavných postáv medzi sebou. Vic a Ronnie drsne prepadávajú apartmány a Vic dáva divákovi svojim nekompromisným vyšetrovaním dôvody smútiť za seriálom a Ronnieho vidíme plakať. Michael Chichlis tu predvádza doteraz nevidené jemné trhanie svalov pri nose pri pocite hnusu jeho hrdinu samého zo seba. Dutch tu naposledy rieši sériového vraha tejto série (spomína aj Mack Raya Edwardsa a uvádza mnou neoverený fakt, že 50% sériových vrahov sveta strávila aspoň časť života v Južnej Kalifornii) a on a Claudette sa dostávajú k pocitu toto sme chceli? a divák s nimi cíti bolesť pri pohľade na scénu, ktorej sú svedkami. Záverečná epizóda seriálu svojou kvalitou diváka nesklame. Napätie, ako vo finále Gomorry či The Sopranos. Záverečná scéna snáď nemohla byť lepšia a namiesto klasického ending songu tu máme citák podčiarkujúci kľúčové, vtipné a iné scény tejto nezabudnuteľnej pecky. V čase písania komentáru jediná epizóda seriálu s hodnotením 100%. „Hey Steve.“ „Holy shit.“ „Let's just have a civil conversation so I don't have to pull out my gun, okay?“ „Sounds good.“ „'cause I'll do it, andyouknowthat,right?“„Yee-haw.“-„I wish I'd never met him. I see it all now. There's no apologies I can make, no explanations I can give .I was who I was, and Ican't be that person anymore.“ Jazykové okienko: smash and grab; my take; touch-and-go; cracpot. ()