Policejní odznak (TV seriál)

The Shield

Policajný odznak

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002 - 2008, 87 h 14 min (Minutáž: 89x45 min)

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan, Michele Hicks, David Marciano, Paula Garcés, Forest Whitaker, John Diehl, Alex O'Loughlin, Reed Diamond, Kurt Caceres, Gina Torres, Lela Loren, Chris Williams, Frank Grillo, Michael Peña, Daniel Dae Kim, April Scott, Johnny Whitworth, Lindsay Hollister, Will McCormack, Glen Badyna, David Batiste, Tracie Thoms, Lydia Blanco, Glenn Close, Gareth Williams, Mark Ivanir, Danny Pino, Sung Kang, Pasha D. Lychnikoff, Caroline Macey, Simon Rhee, Jenya Lano, Geoff Meed, Nichole Hiltz, Jay Harrington, April Grace, Aasha Davis, Joseph D. Reitman, Rigo Sanchez, Clark Gregg, Sahar Bibiyan, Steve Cell, Suyun Kim, Jamie Anderson, Elizabeth Rodriguez, Kelvin Yu, Alex Veadov, Damon Standifer, Elijah Kelley, Matthew John Armstrong, Johnny Trí Nguyễn, Joe Chacon, Laurence Mason, Sandra Purpuro, Gloria Garayua, Julanne Chidi Hill, Anthony Anderson, Wayne Dalglish, Noel Gugliemi, Yancey Arias, Stana Katic, Cory Hardrict, Brent Sexton, Michael J. Pagan, Paula Jai Parker, Guy Torry, Franka Potente, Kyle Gallner, Ken Jeong, Frances Fisher, Joseph Julian Soria, Jason Earles, Matt Gerald, Abby Brammell, Kristen Bell, Melanie Lynskey, Katey Sagal, Guillermo Díaz, Jon Huertas, Robert LaSardo, Alex Fernandez, Scoot McNairy, Jimmy Jean-Louis, Brandon Smith, Judi Beecher, Mageina Tovah, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Greg Davis Jr., Tanee McCall-Short, Eric Lange, Kwame Patterson, André Benjamin, Izzy Diaz, J. Anthony Pena, Kirk Baltz, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Ronnie Warner, Marguerite MacIntyre, Derek Webster, John Hillard, Laurie Holden, Nicki Micheaux, Arlen Escarpeta, Natalie Zea, Kelvin Brown, Jayden Lund, Anthony Azizi, Paul McCarthy-Boyington, Al Israel, Michael McCafferty, Bill Ferrell, John L. Curtis, Jim Cody Williams, Jamie Anne Allman, Clifton Collins Jr., Jeff Kober, Francesco Quinn, Deborah Van Valkenburgh, Di Quon, Joe Stevens, Christina Woods, Billoah Greene, Mike Foy, Don McManus, Kurt Sutter, Roy Vongtama, Rebecca Lowman, Ken Abraham, Leonard O. Turner, Carl Weathers, Rebecca Pidgeon, Khary Payton, Brian Howe, Silas Weir Mitchell, Walter Jones, Christopher Neiman, Tequan Richmond, Ron Bottitta, Hector Luis Bustamante, Don Maloney, Choice Skinner, Dick Anthony Williams, J.C. MacKenzie, Jonathan Higgins, La Monde Byrd, Allen Maldonado, Laura Harring, Jordan Marder, Sahara Garey, Natalie Dreyfuss, Trent Cameron, Carlos Mencia, Dylan Kenin, Hrach Titizian, Hunter Bodine, Sean Blakemore, Tara Buck, Marc McClure, Derek Hamilton, Brian White, Jamie Martz, James Dalesandro, William Stanford Davis, Necar Zadegan, Navid Negahban, Zahn McClarnon, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, Hemky Madera, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Vinicius Machado, Michael Bofshever, Denis Forest, Josh Todd, Ray Campbell, Damián Delgado, Paul Benjamin, Jocko Sims, Angela Sarafyan, Remy Ryan, Larry Cedar, Michael Benyaer, Yvans Jourdain, Caryn Ward, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Larry Flash Jenkins, Lydia Look, Nansi Aluka, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Ping Wu, Chelsea Rendon, Joseph Bertót, Matthew Solomon, Tonita Castro, Tim DeZarn, Julia Campbell, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Carmen Corral, Joe Ordaz, Yorgo Constantine, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Tony Genaro, Tom Schmid, Julia Vera, Daniel Curtis Lee, E. Roger Mitchell, Lance E. Nichols, Sy Richardson, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Giovanni Lopes, Kareem J. Grimes, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Sal Lopez, Jackie Cruz, Wilmer Calderon, Darris Love, Keith Diamond, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Jarvis W. George, Kim Miyori, Chi Moui Lo, Gary Wolf, Eddie J. Fernandez, Elimu Nelson, Neko Parham, Robert Silver, Dominic Comperatore, Brian Reed Garvin, Mark Kiely, Rohn Schmidt, Gary Kohn, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Lily Knight, Nasser Faris, Jesse Garcia, Cristos, Page Kennedy, Elizabeth Greer, Margarita Reyes, David Wendell Boykins, Davenia McFadden, Scott Michael Campbell, Nashawn Kearse, Ryun Yu, Lobo Sebastian, Leonard Kelly-Young, Ray Stoney, Mark Gantt, Howard Alonzo, Artemis Pebdani, James Martin Kelly, Ric Sarabia, Patrick St. Esprit, Said Faraj, Afemo Omilami, Tamlyn Tomita, Max Perlich, Jeremiah Birkett, Chris Tashima, Sticky Fingaz, Kimberly McCullough, Ken Davitian, Robert Miano, Patrick Cavanaugh, Richard Portnow, Rick Gonzalez, Tangi Miller, Roscoe Lee Browne, Michael Kelly, Katy Boyer, David Backus, Sophia Santi, David Zepeda, Tyra Ferrell, Marquita Terry, Francis Capra, Lucinda Jenney, Mark Rolston, Emilio Rivera, RonReaco Lee, Susan Santiago, Corey Michael Blake, Corey Pearson, Karen Malina White, Philippe Bergeron, Ray Baker, Richard Yniguez, Cesar Garcia, Seidy Lopez, Ron Canada, Derek Mears, Tommy Hinkley, Ruben Garfias, Rif Hutton, Mo McRae, Adam Harrington, Anna Maria Horsford, Michael Papajohn, Chaney Kley, Marshall Bell, Sage Kirkpatrick, Kevin Cooney, Pat Healy, Jay Phillips, Cullen Douglas, Paul Ben-Victor, De'Angelo Wilson, Montae Russell, Ally Walker, Jordi Caballero, Jerry Hernandez, Dennis Keiffer, Mike Cochrane, Amin Joseph, Antonio D. Charity, Seth Peterson, Christopher Cousins, Jos Viramontes, Mike Gomez, Alexis Rhee, Roman Mitichyan, Jose Pablo Cantillo, James Hiroyuki Liao, Chelse Swain, Roy Jackson, Cooper Huckabee, Joe Nieves, Jeff Campbell, Joanne Baron, Clark Johnson, Lewis Black, Dex Elliott Sanders, John Cygan, Jesse Corti, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Peter Macon, Mel Winkler, Sam Scarber, Mae Mercer, Carla Jimenez, Rodney J. Hobbs, Nigel Gibbs, Cathy Lind Hayes, Matthew Glave, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Ben Bray, Peggy Miley, Brandon Fobbs, Donielle Artese, Anne Johnson, Larry Clarke, Victor Samuel Lopez, Jorge-Luis Pallo, Cyd Strittmatter, Brett Stimely, Marcus Lyle Brown, Diane Ayala Goldner, Paul Hewitt, Galen Yuen, Lee Reyes, June Kyoto Lu, Miguel Pérez, Gianin Loffler, Tom Choi, Marcos A. Ferraez, Jim Ortlieb, Paul Dillon, Yelyna De Leon, Susane Lee

Po The Wire jsem nečekal, že mě může ještě nějaká kriminálka, natož z dnešního pohledu už trochu starší, nadchnout, ale Shieldu se to podařilo téměř okamžitě. Trochu už jsem čekal, čeho se mi dostane - superdrsný antihrdina, co se jako ledoborec proráží skrz všechna pravidla a postupy, které by měl dodržovat nejen jako policista (tím narážím na to, že ani v civilním životě nemá větší problém se chovat z dnešního pohledu amorálně). Překvapily mě ale velmi dvě věci - 1) I když jsou pro seriál narozdíl od The Wire situace samozřejmě urychleny a udělané více dynamicky a cool, tak tento seriál působí v rámci kriminálek neuvěřitelně realisticky. A to jak v rámci policejní práce, tak co se týče postav a jejich interakce. Třeba úžasný je fakt, že tato policie působí poměrně dost efektivně hlavně díky tomu, že pachatelé bývají naprostý idioti a socky, takže není až takový problém je vypátrat. 2) Tento seriál je místy opravdu drsný - a to přitom narozdíl od novějších seriálů neobsahuje téměř žádnou explicitní brutalitu a nahotu. Takže první sezóna dokoukána, jsem nadšen a vypadá to, že se mám ještě na co těšit. (9/10)(24.11.2012)

Tak po dokoukání The Wire jsem se hnedka pustil do Shield, abych ty policejní seriály měl pěkně posobě a mohl srovnat. Nejde to, každej je o něčem docela jiným. Wire je neskutečně komplexní a dívá se na to z většího měřítka. Shield naopak jedna nosná linie a ostatní je komparz, aby nějak vyplnil těch 45 minut. To jsou ty pasáže, kdy Dutch řeší případy, které jsou uplně nesouvisející s hlavní linií. Že se to nakonec přece jen protne, je sice hezký, ale málo :) Kazdopadne oproti vetsine seriálů mě potěšilo, že každá další série byla lepší a lepší, což zpravidla bývá naopak. Hodnocení tedy tak 4,5*.(21.5.2015)

Pokud máte rádi realistickou akci, NEčernobílé charaktery a hlavně důraz na jejich rozvíjení po celou dobu seriálu, pak jste na správné adrese. Shield je o jedné policejní stanici s vyšetřovateli, kapitánem, rozbitým hajzlem a...zásahovkou, kterou vede zkorumpovaný Vic Mackey. A že se mu veškeré věci nakonec vymstí, netřeba dodávat. Seriál je krásně kontinuální a prakticky to, co se stane v prvním díle ovlivňuje celý seriál (zejména tedy pátou a sedmou řadu) a tady myslím Shield boduje ze všech nejvíc. Upozorňuje totiž na lidskou chamtivost a ukazuje, že jednou ty kostlivce ve skříni někdo najde a pak bývá hodně zle. Vykreslení jednotlivých postav je vynikající. Mackey po celou dobu správně "hajzlovský", Shane jakožto jeho věrný pomocník taktéž. Ronnie se začal vybarvovat až když shodil vousy a Lem? Zásadový chlápek, který to má v hlavě srovnané. Hodně se mi líbil Dutch, překvapil Aceveda (podívejte se na první a poslední díly - je to ten samej člověk?), docela mě vytáčela Claudette. Každopádně skvělá show, kterou lze chápat jako jeden velký souvislý příběh s malými odbočkami. Počínaje pátou řadou (Whitaker ten seriál neskutečně okořenil) nabírá seriál vysoké obrátky a až do konce stupňuje tempo. Odchází pak na samotném vrcholu a zanechává za sebou spoustu zkázy a faktu, že věci se nakonec stejně poserou. Aneb jak řekl Silas - těžce fatální. 1. série = 90% | 2. série = 85% | 3. série = 80% | 4. série = 80% | 5. série = 100% | 6. série = 90% | 7. série = 100%(29.9.2010)

The Shield je kriminální seriál z drsného prostředí Los Angeles. Gangy, drogy... nic pozitivního. The Shield je seriálem o policistech, resp. celém policejním okrsku. To co tento seriál dělá poměrně výjimečným je úhel pohledu na celou situaci. Hlavní hrdina - velitel speciálního "strike teamu" si zákon totiž vykládá podle svého. Málokde je k vidění měně sympatický a zkorumpovanější "ochránce" zákona. Vic Mackey a jeho parťáci jsou prostě vše, jen ne sympaťáci. Věřte tomu nebo ne, někdy budete celkem šokováni, kam až tvůrci seriálu zašli. Nakonec si ale celý strike team a i některé ostatní (už morálně správné) kolegy z okrsku přeze všechno oblíbíte. Seriál má pár slabších - dějově trochu prázdných dílů, ale to jsou spíš výjimky. Rozhodně jde o seriál spíš pro ty zvrácenější z nás, kteří nepotřebují za každou cenu usměvavý a po všech stránkách korektní seriál. The Shield je depresivní. V dobrém slova smyslu.(19.1.2010)

Asi jsem se zamiloval :D První dvě série za tři dny zhlédnuty a jen škoda, že mi zásoba téhle kvalitní kriminálky nemá šanci vydržet na dlouho. O třídu lepší než The Wire. Shield totiž přidává na tempu, dáno větším množstvím případů, ale při tom neustále rozvíjí vedlejší vztahy, Vic Mackey si podmaňuje celý okrsek a s tím se kupí problémy a riziko odhalení. Celé pojetí ovšem neubírá na realističnosti a věrohodnosti, navíc to ani zdaleka není o jedné postavě. Většinou mám problém oblíbit si více postav a sledovat je se stejným zaujetím, ale tady by spíš bylo rychlejší vypsat ty nezajímavé, jestli by se tedy nějaká našla. S1 - 90% | S2 - 85% | S3 - 75% | S4 - 80% | S5 - 90% | S6 - 70% | S7 - 90% | Komplexní hodnocení - 95% Ten závěr je fakt strhující, takové finále nemá snad žádný seriál, který se natáhne až na sedm řad. Pocity během závěrečných titulků jsou nepopsatelné. Doporučuju každému, kdo uvažuje o zhlédnutí Shieldu, aby si vyhradil čas na celý seriál, nevyplatí se jednotlivé série kouskovat.(12.9.2012)

• - Farmington ve skutečnosti neexistuje, jde o imaginární okrsek v Los Angeles. (Sonnik)

• - Samotná zásahovka je inspirována skutečnnou zkorumpovanou jednotkou policejního oddělení Los Angeles z okrsku Rampart. (Sonnik)

• - Vic Mackey (Michael Chiklis), velitel zásahové jednotky, nosí hodinky Cartier SA Must 21 Chronograph a sluneční brýle Polo Sport 1048 H4A se stříbrnými obroučkami. (Narcis)