Policejní odznak (TV seriál)

The Shield

Policajný odznak

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002 - 2008, 87 h 14 min (Minutáž: 89x45 min)

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan, Michele Hicks, David Marciano, Paula Garcés, Forest Whitaker, John Diehl, Alex O'Loughlin, Reed Diamond, Kurt Caceres, Gina Torres, Lela Loren, Chris Williams, Frank Grillo, Michael Peña, Daniel Dae Kim, April Scott, Johnny Whitworth, Lindsay Hollister, Will McCormack, Glen Badyna, David Batiste, Tracie Thoms, Lydia Blanco, Glenn Close, Gareth Williams, Mark Ivanir, Danny Pino, Sung Kang, Pasha D. Lychnikoff, Caroline Macey, Simon Rhee, Jenya Lano, Geoff Meed, Nichole Hiltz, Jay Harrington, April Grace, Aasha Davis, Joseph D. Reitman, Rigo Sanchez, Clark Gregg, Sahar Bibiyan, Steve Cell, Suyun Kim, Jamie Anderson, Elizabeth Rodriguez, Kelvin Yu, Alex Veadov, Damon Standifer, Elijah Kelley, Matthew John Armstrong, Johnny Trí Nguyễn, Joe Chacon, Laurence Mason, Sandra Purpuro, Gloria Garayua, Julanne Chidi Hill, Anthony Anderson, Wayne Dalglish, Noel Gugliemi, Yancey Arias, Stana Katic, Cory Hardrict, Brent Sexton, Michael J. Pagan, Paula Jai Parker, Guy Torry, Franka Potente, Kyle Gallner, Ken Jeong, Frances Fisher, Joseph Julian Soria, Jason Earles, Matt Gerald, Abby Brammell, Kristen Bell, Melanie Lynskey, Katey Sagal, Guillermo Díaz, Jon Huertas, Robert LaSardo, Alex Fernandez, Scoot McNairy, Jimmy Jean-Louis, Brandon Smith, Judi Beecher, Mageina Tovah, Garrett M. Brown, Stu 'Large' Riley, Greg Davis Jr., Tanee McCall-Short, Eric Lange, Kwame Patterson, André Benjamin, Izzy Diaz, J. Anthony Pena, Kirk Baltz, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Ronnie Warner, Marguerite MacIntyre, Derek Webster, John Hillard, Laurie Holden, Nicki Micheaux, Arlen Escarpeta, Natalie Zea, Kelvin Brown, Jayden Lund, Anthony Azizi, Paul McCarthy-Boyington, Al Israel, Michael McCafferty, Bill Ferrell, John L. Curtis, Jim Cody Williams, Jamie Anne Allman, Clifton Collins Jr., Jeff Kober, Francesco Quinn, Deborah Van Valkenburgh, Di Quon, Joe Stevens, Christina Woods, Billoah Greene, Mike Foy, Don McManus, Kurt Sutter, Roy Vongtama, Rebecca Lowman, Ken Abraham, Leonard O. Turner, Carl Weathers, Rebecca Pidgeon, Khary Payton, Brian Howe, Silas Weir Mitchell, Walter Jones, Christopher Neiman, Tequan Richmond, Ron Bottitta, Hector Luis Bustamante, Don Maloney, Choice Skinner, Dick Anthony Williams, J.C. MacKenzie, Jonathan Higgins, La Monde Byrd, Allen Maldonado, Laura Harring, Jordan Marder, Sahara Garey, Natalie Dreyfuss, Trent Cameron, Carlos Mencia, Dylan Kenin, Hrach Titizian, Hunter Bodine, Sean Blakemore, Tara Buck, Marc McClure, Derek Hamilton, Brian White, Jamie Martz, James Dalesandro, William Stanford Davis, Necar Zadegan, Navid Negahban, Zahn McClarnon, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, Hemky Madera, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Vinicius Machado, Michael Bofshever, Denis Forest, Josh Todd, Ray Campbell, Damián Delgado, Paul Benjamin, Jocko Sims, Angela Sarafyan, Remy Ryan, Larry Cedar, Michael Benyaer, Yvans Jourdain, Caryn Ward, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Larry Flash Jenkins, Lydia Look, Nansi Aluka, Kyle Davis, Kasha Kropinski, Ping Wu, Chelsea Rendon, Joseph Bertót, Matthew Solomon, Tonita Castro, Tim DeZarn, Julia Campbell, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Carmen Corral, Joe Ordaz, Yorgo Constantine, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Tony Genaro, Tom Schmid, Julia Vera, Daniel Curtis Lee, E. Roger Mitchell, Lance E. Nichols, Sy Richardson, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Giovanni Lopes, Kareem J. Grimes, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Sal Lopez, Jackie Cruz, Wilmer Calderon, Darris Love, Keith Diamond, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Jarvis W. George, Kim Miyori, Chi Moui Lo, Gary Wolf, Eddie J. Fernandez, Elimu Nelson, Neko Parham, Robert Silver, Dominic Comperatore, Brian Reed Garvin, Mark Kiely, Rohn Schmidt, Gary Kohn, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Lily Knight, Nasser Faris, Jesse Garcia, Cristos, Page Kennedy, Elizabeth Greer, Margarita Reyes, David Wendell Boykins, Davenia McFadden, Scott Michael Campbell, Nashawn Kearse, Ryun Yu, Lobo Sebastian, Leonard Kelly-Young, Ray Stoney, Mark Gantt, Howard Alonzo, Artemis Pebdani, James Martin Kelly, Ric Sarabia, Patrick St. Esprit, Said Faraj, Afemo Omilami, Tamlyn Tomita, Max Perlich, Jeremiah Birkett, Chris Tashima, Sticky Fingaz, Kimberly McCullough, Ken Davitian, Robert Miano, Patrick Cavanaugh, Richard Portnow, Rick Gonzalez, Tangi Miller, Roscoe Lee Browne, Michael Kelly, Katy Boyer, David Backus, Sophia Santi, David Zepeda, Tyra Ferrell, Marquita Terry, Francis Capra, Lucinda Jenney, Mark Rolston, Emilio Rivera, RonReaco Lee, Susan Santiago, Corey Michael Blake, Corey Pearson, Karen Malina White, Philippe Bergeron, Ray Baker, Richard Yniguez, Cesar Garcia, Seidy Lopez, Ron Canada, Derek Mears, Tommy Hinkley, Ruben Garfias, Rif Hutton, Mo McRae, Adam Harrington, Anna Maria Horsford, Michael Papajohn, Chaney Kley, Marshall Bell, Sage Kirkpatrick, Kevin Cooney, Pat Healy, Jay Phillips, Cullen Douglas, Paul Ben-Victor, De'Angelo Wilson, Montae Russell, Ally Walker, Jordi Caballero, Jerry Hernandez, Dennis Keiffer, Mike Cochrane, Amin Joseph, Antonio D. Charity, Seth Peterson, Christopher Cousins, Jos Viramontes, Mike Gomez, Alexis Rhee, Roman Mitichyan, Jose Pablo Cantillo, James Hiroyuki Liao, Chelse Swain, Roy Jackson, Cooper Huckabee, Joe Nieves, Jeff Campbell, Joanne Baron, Clark Johnson, Lewis Black, Dex Elliott Sanders, John Cygan, Jesse Corti, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Peter Macon, Mel Winkler, Sam Scarber, Mae Mercer, Carla Jimenez, Rodney J. Hobbs, Nigel Gibbs, Cathy Lind Hayes, Matthew Glave, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Ben Bray, Peggy Miley, Brandon Fobbs, Donielle Artese, Anne Johnson, Larry Clarke, Victor Samuel Lopez, Jorge-Luis Pallo, Cyd Strittmatter, Brett Stimely, Marcus Lyle Brown, Diane Ayala Goldner, Paul Hewitt
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 60. ročník (za rok) 2002 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis + nominace (3) - 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close(12.3.2009)

Syrové, drsné, realistické a bez příkras. Takový je Shield vedený Vicem Mackeym. Na prdel mu šlape jeho uťápnutý kapitánek, který jako by ze skauta vypad i s růžovými brejličkami. Někdy holt musíte vymést větší zlo tím menším. Bezesporu nejsympatičtější rozporuplný hrdina v dějinách kriminálního seriálu. U některých scén jen němě zírám, abych pak vybuchl v záchvat smíchu. Vic Mackey je zvíře.(31.12.2016)

Po shlédnutí první série jsem nevěřil vlastním očím, že mi takovýto skvělý seriál mohl takovou dobu unikat, aníž bych věděl o co přicházím, jednoduše přes svátky byl čas a chtěl jsem se kouknout na nějaký seriál, jenomže ty nové mě nebaví, tak jsem jen tak hledal a podle popisu jsem si našel Shield, říkal jsem si to zas bude nějaký seriál z policejního prostředí alá Kriminálka Las Vegas a jiné podobné. Jenomže opak byl pravdou, takhle jsem se naposled zakoukal do Prison Breaku a Lost, kde jsem taky hltal každý nový díl. I po shlédnutých 3 seriích se nehorazně bavím. Takhle jsem si něják vždy představoval seriál, tvrdý a ukazující jak to asi vypadá ve Spojených Státech a ne nějakou supermoderní vědu a celý díl o vyšetřování případu a nakonec dopadení pachatele podle vlasu, jako to je v Kriminálce. Samozřejmě je to seriál o něčem jiném. Zajímavé je, že i když hlavní hrdina, který vede zásahovku je pěkný mizera, tak jsem si ho prostě zamiloval. Všem, kteří neměli tu čest už vidět tento seriál, tak by to měli napravit.(19.4.2011)

Kriminálky klasického střihu mě neberou. Parta čestných policistů, sci-fi způsoby vyšetřování a morální poučení jako bonus. Nic pro mě. Naštěstí je tu Vic a jeho strike team. Když skončil první díl a já koukal s otevřenou pusou jako péro z gauče, měl jsem jasno. Tohle je první kriminálka, kterou chci vidět do konce. Nejsilnější postavou je samozřejmě Vic, udělal už hodně prasáren, ale vždycky to dokáže něčím vyvážit. Aceveda zpočátku působil jako klasická osina v zadku, ale postupem času se z něho stala skoro stejně nejjednoznačná postava jakou je i Vic a tím u mě hodně stoupl. Claudette je bohužel tím nudným prototypem zásadového poldy z bežných kriminálek a občas je dost otravná. Lem a Ronnie nemají tolik prostoru, ale především Lem se ve třetí sérii stal mým největším oblíbencem. Třetí série u mě vůbec hodně změnila. Chvílemi mi z toho všeho bylo opravdu blbě a to ujíždím na Dexterovi, Waltovi a Hankovi. Shane u mě spadl na úplné dno, hodně mi celý seriál znechutil. U otloukánka Dutche jsem dlouho nevěděl, jestli mu mám vůbec fandit. Akce kočka ovšem rozhodla o opaku a spadnul jen kousek před Shanea. 1. série: 80%, 2. série: 85%, 3. série: 75%, 4. série: 85%, 5. - 7. série: 90%.(5.11.2012)

Ani po třech sezónách neztrácí seriál nic ze svého kouzla, postavy jsou všechny správně nedokonalé a dělají špatná rozhodnutí, za které časem nesou odpovědnost. Seriál vyniká v realističnosti a násilí, kterého je opravdu hodně a baví. Styl vyprávění je správně drsný a handy kamera atmosféře jedině pomáhá a zásahy vypadají lépe jak "Cops". Ačkoliv točená je jedna epizoda stejně jako druhá některé zápletky a zejména ty co se odehrávají na poli celé sezóny jsou poměrně strhující a často se vracíme po delší době zpět k nedořešenému případu. Seriál působí velmi uceleně a herci jsou do jednoho výborní.### Sedm sezón absolutního adrenalinu se s výborně uvěřitelnými postavami dostane pod kůži až divák doufá, že to nikdy neskončí. Celá parta "strike teamu" má charismatu na rozdávání a Chiklis je tahounem, který si rozhodně zaslouží ceny, které posbíral. Walton Goggins (Predators) není o nic horší, z něho skutečně emoce vystupují z obrazovky a je snad nejlepším seriálovým hercem poslední dekády, čím je seriál dál, tím více je cítit utrpení, stres a strach postav zdaleka nejen o odznak. ### Poslední sezóna a zejména poslední epizody jsou neskutečně procítěné, osobní a místy až nepříjemně realisticky přímé v detailech. Poslední telefonát mezi Chiklisem a Googinsem je příkladovým vyústěním seriálového dramatu a The Shield je navzdory na první pohled akčnějšímu žánru hereckým festivalem, který se nezapomene.(16.10.2010)

• - Farmington ve skutečnosti neexistuje, jde o imaginární okrsek v Los Angeles. (Sonnik)

• - Cathy C. Ryan (Corrine Mackey) je manželkou tvůrce seriálu Shawna Ryana a jejich novorozenec představoval malého Briana (syn Connie) ve druhé řadě. (Sonnik)

• - Mackeyho dcera Cassidy je i ve skutečnosti Chiklisova dcera Atumn. (Sonnik)