Policejní odznak - Série 5

(série)
USA, 2006, 11 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Catherine Dent, Walton Goggins, Michael Jace, Kenny Johnson, Jay Karnes, Benito Martinez, Cathy Cahlin Ryan, David Rees Snell, CCH Pounder (více)

Epizody(11)

Arkanoid

IAD a jeho Forest Whitaker v úlohe Kavanaugha poteší charakterom postavy a nádejou, že hlavný hrdina dostáva adekvátneho súpera. Whitakera nemám kompletne napozeraného, táto úloha hlavného antagonistu série s jeho excentrickosťou, zákernosťou aj zbabelosťou a pocitom moci veľmi pristane a je pre mňa jeho najlepšia. Pri tejto postave však zamrzí jej reálnosť, opäť kvôli jej vlastnostiam, ktoré z nej robia nekontrolovateľného maniaka, ktorý si dokáže znepriateliť každého. Medzi nové postavy patrí aj Tina, ktorú zaúča Julien a pôsobí jemu aj oddeleniu dosť starostí. Do deja zasahuje aj šikovná právnička, pričom to medzi ňou a Vicom iskrí. Lem dostáva väčší priestor a Aceveda sa vracia ku starému sporu. Zamrzí telo Michaela Chiklisa, ktoré už vyzerá menej na telo fitnessáka s nesprávne vycvičeným bruchom, ale na chlapa, čo si namiesto cvičenia radšej dá 2 fľašky piva denne. Každopádne, ubralo to len dôveryhodnosti jeho fyzických výkonov, tak potrebných pre jeho prácu, nie jeho herectvu alebo postave, čo stvárňuje. V sérii sa dá badať posun napätia k lepšiemu od záveru epizódy S05E08 Kavanaugh, ktorá sa bližšie pozrie na hlavného antagonistu série a je v nej comeback významnej postavy tej minulej. Zamrzí menší priestor pre Shanea, ktorý nie je taký veľký, ako po minulé série. Spoznávame však viac ako doteraz Lema a Corrine a Aceveda tu má napriek všetkým jeho príbehovým posunom stále miesto. Séria končí emočne najhorším záverom pre postavy doteraz a divák zostáva napätý na dianie v tej ďalšej. Hodnotenie epizód je znova 100%. ()

Ouwen

Opět vrchol seriálu. Tentokrát díky charismatu Foresta Whitakera, kterej naprosto válí a působí autenticky. Chiklis vs. Whitaker je naprosté žrádlo a každá konfrontace nebezpečně napíná. Konec patří mezi nejvíce destruktivní co se týče emocí a totálně mě rozhodil. Je jedno, jak moc jsem to očekával, ta emocionální palice mi i tak způsobila újmu. Tam, kde pozvolna ledy tají v předchozích řadách, se to v páté řadě rozjede úplně nekompromisně. Shield prostě nemá žádnou slabinu, která by mi kazila zážitek. Unikátní zážitek, který ještě precizně rámuje špičková a realisticky-strategická akce. ()

geklon

Nápojový automat a Forest, kterej sere svojí nepochopitelnou a nevysvětlitenou touhou po dapadení naší obl čtyřky, ale je skvělá postava. Výborně napsaná a ještě líp zahraná. Nejvýraznější prvky páté série. Někdy už strácím pozornost a epizodní případy jsou takřka pořád dokola. I když čím dál tím víc šokující a neústupné. Závěr osmého dílů, je jeden z topů dosavadního průběhu seriálu. Finále je dojička jak svině. Asi nejslabší série, však s nejsilnějšími momenty. Spoiler: Lemmonův konec byl nevyhnutelnej a přesto šokující. ()

• V epizóde je spomenutý skutočný incident, kedy Suge Knight držal v tom čase extrémne populárneho interpreta menom Vanilla Ice preveseného z balkóna hotelovej izby a vyhrážal sa mu, že ak mu nepredá práva k jeho megahitu "Ice Ice Baby," tak ho z neho vyhodí. Knight mal väzby na skorumpovaných policajtov z Rampartu, ktorí pre neho mimo služby pracovali. Tento seriál pojednáva o policajnej jednotke, ktorá tu bola modelovaná práve podľa onej divízie z Rampartu. (Real Tom Hardy)